Co jsem zničil plísní



host - 185.138 (?)
4.8.2019 16:00

Přivezla jsem od rodičů osm krásných broskví a i v lednici jedna po druhé dělají kolečka. Vosy, sršně to napichují a jsou pořád napřed. Letos mi špačci zlikvidovali úplně tvrdé čačanské, jen co chytly modrou barvu. Co je platné sbírání poškozených plodů, to by muselo být všechno pod sítí, jako v sadech.

Ale rozhodně nemůžu tvrdit, že tu trpíme chladným počasím smiley, rajčata nádherná, i ta setá 26.dubna.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 32.179 (?), 3.8.2019 13:34, zobrazeno: 2678x

K rajčatům a pod broskev jsem dal mulč. Byla to posečená už hnědá tráva která ležela delší dobu na hromadě.Dal jsem to pod rajčata a broskev, jenže tento mulč byl plesnivý a plíseň mně zničila skoro totálně všechna rajčata i broskve. Vždy jsem dřív dával jako mulč čerstvě posekanou trávu tak to bylo dobré.Postřiky Kuprikolem nepomohly.Bylo dobře poznat jak který druh rajčat je odolný proti plísni. Rajčata byla nasazená kolem domu a špatně větrala.

Rajčata která jsou volně na záhonu a stejně mulčovaná zatím plíseň nemají.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.227 (?), 3.8.2019 13:40

Kuprikolem se nesmí stříkat broskvoně již s listem. Ty po postřiku opadají. Stříkají se pouze ještě neolistěné. Brzy z jara. Anebo pozdě na podzim. To už opad listů nevadí. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 3.8.2019 14:48

Plesnivějící tráva, ve vašem případě spíše hnijící, nemá s plísní na rajčatech nic společného. Je to naprosto jiný druh plísní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.179 (?), 3.8.2019 17:44

Tak pak nevím jak k takovému napadení rajčat a brosve došlo. Že by deštivé a vlhké počasí, ale na rostliny neprčelo, byly pod převisem střechy. málokdy jsem se s tak masivním napadením plísní rajčat nesetkal a u broksve vůbec nikdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 3.8.2019 18:38

U nás neprší takřka vůbec a přesto nám tady plesniví a hnije i nezralé ovoce, všechno to letí za stromů. Já broskev nemulčovala, přesto nám většina broskví zaké shnila. Meruňky a monilioza... to už je taková klasika, ale hnije i ostatní ovoce(jablka) všichni si na to stěžují. Chtěla bych napsat: rajčata zatím ne, ale bojím se jít podívatwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.28 (?), 3.8.2019 19:10

paradajky mam zdrave skor ma mrzi ze chut plodov nedosahuje chutovy standard malo slnka a chlad teda chut jalova aj mandat zatial nic moc pritom minuly rok excelentna chuť

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 3.8.2019 22:34

Vážená Konvalinko, i Vy další pěstitelé-či jen majitelé ovocných dřevin: neskládejte prosím trpně ruce do klína, pokud nevěnujete čas a prostředky do chemické ochrany, tak dobře a často kontrolujte dozrávající plody-ty, které jsou chycené monilií nebo červivostí rychle odstraňujte-ať jsou na zemi, nebo ještě na stromě! Zachráníte tím velkou část úrody, pomůžete stromům i sobě do budoucna. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 4.8.2019 12:31

Jo, jo, nejspíš máte pravdu, ale to je rada spíš pro ty ostatní. Já chemické prostředky věnuju maximálně meruňce a i tak je to k ničemu - u nás prostě na meruňku moc nejsou podmínky. No a na ostatním zase nehodlám věnovat ty chemické prostředky a o čase ani nemluvě. To ode mne a hnilobě bylo jen konstatování. Znám sousedy, kteří se ochraně věnují fakt poctivě, přesto to všechno hnije. Nabodá to hmyz, který hledá alespoň nějakou vodu a hnije to prostě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.138 (?), 4.8.2019 16:00

Přivezla jsem od rodičů osm krásných broskví a i v lednici jedna po druhé dělají kolečka. Vosy, sršně to napichují a jsou pořád napřed. Letos mi špačci zlikvidovali úplně tvrdé čačanské, jen co chytly modrou barvu. Co je platné sbírání poškozených plodů, to by muselo být všechno pod sítí, jako v sadech.

Ale rozhodně nemůžu tvrdit, že tu trpíme chladným počasím smiley, rajčata nádherná, i ta setá 26.dubna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika