Co jsem zničil plísní



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?)
4.8.2019 12:31

Jo, jo, nejspíš máte pravdu, ale to je rada spíš pro ty ostatní. Já chemické prostředky věnuju maximálně meruňce a i tak je to k ničemu - u nás prostě na meruňku moc nejsou podmínky. No a na ostatním zase nehodlám věnovat ty chemické prostředky a o čase ani nemluvě. To ode mne a hnilobě bylo jen konstatování. Znám sousedy, kteří se ochraně věnují fakt poctivě, přesto to všechno hnije. Nabodá to hmyz, který hledá alespoň nějakou vodu a hnije to prostě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 32.179 (?), 3.8.2019 13:34, zobrazeno: 2709x

K rajčatům a pod broskev jsem dal mulč. Byla to posečená už hnědá tráva která ležela delší dobu na hromadě.Dal jsem to pod rajčata a broskev, jenže tento mulč byl plesnivý a plíseň mně zničila skoro totálně všechna rajčata i broskve. Vždy jsem dřív dával jako mulč čerstvě posekanou trávu tak to bylo dobré.Postřiky Kuprikolem nepomohly.Bylo dobře poznat jak který druh rajčat je odolný proti plísni. Rajčata byla nasazená kolem domu a špatně větrala.

Rajčata která jsou volně na záhonu a stejně mulčovaná zatím plíseň nemají.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.227 (?), 3.8.2019 13:40

Kuprikolem se nesmí stříkat broskvoně již s listem. Ty po postřiku opadají. Stříkají se pouze ještě neolistěné. Brzy z jara. Anebo pozdě na podzim. To už opad listů nevadí. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 3.8.2019 14:48

Plesnivějící tráva, ve vašem případě spíše hnijící, nemá s plísní na rajčatech nic společného. Je to naprosto jiný druh plísní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.179 (?), 3.8.2019 17:44

Tak pak nevím jak k takovému napadení rajčat a brosve došlo. Že by deštivé a vlhké počasí, ale na rostliny neprčelo, byly pod převisem střechy. málokdy jsem se s tak masivním napadením plísní rajčat nesetkal a u broksve vůbec nikdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 3.8.2019 18:38

U nás neprší takřka vůbec a přesto nám tady plesniví a hnije i nezralé ovoce, všechno to letí za stromů. Já broskev nemulčovala, přesto nám většina broskví zaké shnila. Meruňky a monilioza... to už je taková klasika, ale hnije i ostatní ovoce(jablka) všichni si na to stěžují. Chtěla bych napsat: rajčata zatím ne, ale bojím se jít podívatwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.28 (?), 3.8.2019 19:10

paradajky mam zdrave skor ma mrzi ze chut plodov nedosahuje chutovy standard malo slnka a chlad teda chut jalova aj mandat zatial nic moc pritom minuly rok excelentna chuť

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 3.8.2019 22:34

Vážená Konvalinko, i Vy další pěstitelé-či jen majitelé ovocných dřevin: neskládejte prosím trpně ruce do klína, pokud nevěnujete čas a prostředky do chemické ochrany, tak dobře a často kontrolujte dozrávající plody-ty, které jsou chycené monilií nebo červivostí rychle odstraňujte-ať jsou na zemi, nebo ještě na stromě! Zachráníte tím velkou část úrody, pomůžete stromům i sobě do budoucna. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 4.8.2019 12:31

Jo, jo, nejspíš máte pravdu, ale to je rada spíš pro ty ostatní. Já chemické prostředky věnuju maximálně meruňce a i tak je to k ničemu - u nás prostě na meruňku moc nejsou podmínky. No a na ostatním zase nehodlám věnovat ty chemické prostředky a o čase ani nemluvě. To ode mne a hnilobě bylo jen konstatování. Znám sousedy, kteří se ochraně věnují fakt poctivě, přesto to všechno hnije. Nabodá to hmyz, který hledá alespoň nějakou vodu a hnije to prostě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.138 (?), 4.8.2019 16:00

Přivezla jsem od rodičů osm krásných broskví a i v lednici jedna po druhé dělají kolečka. Vosy, sršně to napichují a jsou pořád napřed. Letos mi špačci zlikvidovali úplně tvrdé čačanské, jen co chytly modrou barvu. Co je platné sbírání poškozených plodů, to by muselo být všechno pod sítí, jako v sadech.

Ale rozhodně nemůžu tvrdit, že tu trpíme chladným počasím smiley, rajčata nádherná, i ta setá 26.dubna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika