zkušenosti se zavoskovanými růžemi



host - 182.82 (?)
14.3.2008 13:58

Koupil jsem tyto růže 2, každou jinde a jiný rok. Obě se ujaly bez problémů, ale druh byl jiný než na obalu. Chtěl jsem žlutou pnoucí. První byla červená keřová, druhá je sice žlutá, ale jako pnoucí se zatím také moc netváří. Aleš

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 205.168 (?), 13.3.2008 16:58, zobrazeno: 16314x

Jaké máte zkušenosti se zavoskovanými sazenicemi růží? Byly pod voskem živé a zdravé? Odpovídaly obrázky skutečnosti? V jakém stavu  byly kořeny u sazenic ve fólii či v kartonových obalech? Jsou životné a rostou podle vašich představ?    Moje negativní zkušenosti, které jsem zmínila na fóru "výsadba na jaře" vyvolaly bouřlivou diskuzi. Zajímal by mne názor a zkušenosti i ostatních návštěvníků.           Lili

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 13.3.2008 18:13

Párkrát jsem v supermarketu přihodil nějakou tu zavoskovanou růži v kartonu v akci do vozíku, myslím, že se ujaly všechny. Jestli odpovídaly obrázky skutečnosti nevím, protože jsem obal vyhodil a když po pár měsících růže začaly kvést, tak už jsem si nepamatoval co bylo na obrázku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.8 (?), 13.3.2008 21:48

Koupila jsem jednu, mám ji už pár let (asi 5?), vede se jí skvěle, bohužel se jedná o úplně jinou odrůdu - měla to být Eva Harkness, je to asi Dortmund. Jadwiga

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.103 (?), 14.3.2008 12:53

Trošku odbíhám od původního tématu zavoskovaných růží. Mohu jen potvrdit zkušenost paní Jadwigy, že na názvy balených růží v marketech není spolehnutí.  Obaly také často skrývají poškozené, nebo slabě vyvinuté kořeny. A už vůbec není záhodno kupovat ty bezejmenné růže.

Souhlasím s paní Lili, že pod voskem nejsou vidět poškození větviček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 14.3.2008 13:29

Když si tak vzpomínám, nemohu říci, že by se mi nějaká zabalená a zavoskovaná růže vůbec neujala. Porovnám-li ale dynamiku rašení a růstu v prvním roce s obyčejnými prostokořennými sazenicemi, zdí se, že je tam rozdíl, takže se snažím nákupu zavoskovaných vyhnout. Je ovšem možné, že při stejném režimu přepravy a skladování by se nezavoskované neujaly vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.82 (?), 14.3.2008 13:58

Koupil jsem tyto růže 2, každou jinde a jiný rok. Obě se ujaly bez problémů, ale druh byl jiný než na obalu. Chtěl jsem žlutou pnoucí. První byla červená keřová, druhá je sice žlutá, ale jako pnoucí se zatím také moc netváří. Aleš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.132 (?), 31.3.2008 9:09

Zdravím,

zavoskovanou růži (na obalu bylo napsáno pnoucí, velkokvětá, tm. červená) jsem včera dostala a hned večer dle obrázku zasadila. Manžel celé odpoledne vyráběl oblouk po kterém by se měla pnout. Po přečtení těchto příspěvků jsem poněkud nervozní, pokud ta růže nebude pnoucí, budu mít  zbytečnou výrobu oblouku hodně dlouho "na talíři" - růži jsem dostala od maminky, nikoli od manžela :-)

Jen nevím co s tím voskem - já jsem ho tam nechala...

A obrázek jsem si vyložila tak, že taková ta bambule mezi kořeny a stonky (asi naroubování) má být 5cm pod zemí -  tak jsem to tak udělala...

Může mi někdo poradit zda jsem někde neuděla "botu", snad je ještě čas to případně napravit...

Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.194 (?), 31.3.2008 9:21

Dobrý den paní Jitko. S manželem si jistě poradíte, to ženy všeobecně umí:-) Jinak jste udělala všechno naprosto správně. Takže Vám přeju jenom samou radost z Vaší rostliny. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.26 (?), 4.4.2008 14:49

Ahoj Ferdo Mravenče!  Tvoje příspěvky jsou fakt legrace. Docela ráda bych viděla tvoji zahradu :-))) Myslím si, že se s tím moc nemažeš a určitě trumfneš všechny "Mičuriny"! Nebylo by foto?

Zdraví Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 242.231 (?), 12.4.2008 18:45

Tak Ferda asi pracuje a nečte... Taky jsem koupila zavoskovanou růži.Taky se slevou. Už je zasazená a pomalu raší. Vosk jsem si netroufla oškrabat. Doufám, že moje růžová TomTom se ho zbaví sama. Hlavně aby byla růžová. Jak to tak čtu od ostatních, nevím, nevím.

Zdravím, Hráběnka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika