Zazimování růží



host - 48.212 (?)
3.11.2015 6:23

Ráda bych se pana Stanislava zastala. Předmětem diskuse bylo zazimování růží, a ne kolik má pan Stanislav ve skutečnosti k dispozici brezového listí. Domnívám se, že mně i další tazatelce poradil správně a ještě jednou děkuji.

O produkci brezového listí by bylo vhodnější založit novou diskusi :-) 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 147.46 (?), 31.10.2015 18:19

To je váš styl. Plácnout hovadinu, v tomto případě „vrstvu nadrceného břízového listi silnou 15-20cm“, a pak se kroutit jako had, ale v žádném případě nepřiznat botu. Na pokrytí takového množství růží, v takovém provedení, ptřebujete břízový les. V Česku nic takového nehrozí, na to by jste se měl přestěhovat do Ruska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 31.10.2015 22:44

A kolik litrů listí betuly penduly by jste očekával ze stromu 18 až 22 m vysokého a s korunou širokou cca 4-5 m? Objem takovéto koruny je cca 200 tisíc litrů (pro srovnání broskvoň má jen 6-8 tisíc litrů)

Na jednu sazenici růže potřebujete asi 8-16 litrů načechrané drti, která se dá ale také ušlápnout do kompostu na objem 2 litrů a po zetlení jsou z toho asi 2 dl listovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.212 (?), 3.11.2015 6:23

Ráda bych se pana Stanislava zastala. Předmětem diskuse bylo zazimování růží, a ne kolik má pan Stanislav ve skutečnosti k dispozici brezového listí. Domnívám se, že mně i další tazatelce poradil správně a ještě jednou děkuji.

O produkci brezového listí by bylo vhodnější založit novou diskusi :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 3.11.2015 7:11

Řekněte mi kdo zazimovává takové množství růží, jako má pan Standa, patnácti až dvaceticentimetrovou vrstvou březového listí. Každý, kdo to čte, velice lehce pochopí, že to prakticky neni proveditelé a že pan Standa si velice rád vymýšlí, plus ještě další jiné věci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.101 (?), 3.11.2015 7:30

nejsem milovníkem pana Standy, ale zakrytí růží si dovedu představit bez problémů, zakrývám lípou. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 3.11.2015 8:53

Víte, ono by možná stačilo 10 cm listí, ale pokud řešíte s listím "nerudovskou otázku", tak prostě nebudete odměřovat část do růží a zbytek do kompostu. Prostě tam dáte všechno, které je vhodné. Pokud bych měl lipové, dám lipové,... Jen u některých dřevin je problém, že shazují listí buď průběžně po celou zimu, nebo až na jaře (pro pana 147.46 kontrolní otázka, jestli ví který z dubů to je?).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 9.135 (?), 3.11.2015 9:17

Ten (dva strony jako hory) u souseda shazuje všechno listí zásadně na můj palouk, přičemž u souseda na zahradě a vedle u jezeduchů na louce není lupínek, já tam mám pokaždé všechno listí. A dubové je trvanlivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 3.11.2015 11:59

Pokud jste si nevšimnul, nikoho nenutím pořídít si 4 - 8 bříz starých cca 36 let aby měl listí na zimní mulč do růží. Jen konstatuji, že některé listí je nutné ze sanitárních důvodů prohnat kompostem (ořešák, hrušeň a dlaší) a pak jiné, které je dobré prohnat kompostem s ohledem na jejich nízkou rozložitelnost (dubové, habrové, bukové,...).

Jsou lidi, co mají dostatek chvojí a nějaké listí je nezajímá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 3.11.2015 13:29

Tedy hodnotím-li přínosnost příspěvků pro tazatele/-ku pak opravdu detailní uvažovávání přispěvatele 147.46 nad tím, zda má p. Standa dostatek březového listí na přikopčení 35 ks růží či nemá je hodně mimomísový. Kulantně řečeno.

K věci - každý je zvyklý používat něco jiného, ochranu - do jisté míry - poskytuje vše.

Sama používám rozleželý kravský hnůj.

Hlavním důvodem, proč jsem ale příspěvek napsala je to, že jsem přesvědčená, že na zimování růží je nyní (i s ohledem na průběh počasí) příliš brzy. On má sice již původní zadavatel/-ka hotovo, takže jdu s křížkem po..

Své růže přikopčuji až těsně před Vánoci (nížina).

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.136 (?), 3.11.2015 16:15

Na termín zazimování růží jsem se také chtěla ještě přeptat, ale nerada bych, aby se debata zvrhla ku problému, kolik má kdo teploměrů :-)

Je sice ještě teplo, ale cca za týden se má počasí otočit. Takže když se o víkendu podívám na předpověď a uvidím, že za pár dní má mrznout, můžu doufám zasypávat.

Taktéž se chystám konečně vykopat mečíky a jiřiny, přestože to vše má nasazené na květ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika