Růže



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Ilona - (2) 
8.1.2001 19:56, zobrazeno: 35685x
Není nadto, když se mám kam obrátit s problémem. Konečně vznikly stránky, které mi chyběly. Držím palce do budoucna a prosím, poraďte mi, kde bych sehnala co nejlevněji podpěry k pnoucím růžím. Díky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
eva - (1), 8.2.2001 10:49
Ahoj Ilono,

čirou náhodou jsem zabrousila na tuto stránku při hledání někoho nebo něčeho, kdo by mi také poradil, ale s jiným problémem. Asi se stanu pravidelným návštěvníkem, jen doufám, že se to rozjede v trochu větším měřítku. Jsem vášnivý zahrádkář a proto mě vznik tohoto fóra moc potěšil.
Teď tedy konečně odpověď pro Tebe: snad to ještě bude platit - vloni jsem koupila podpěru ve tvaru dvojitého oblouku spojeného příčnými trubkami - vše kovové, natřené tm. zelenou barvou - výška cca 2 m, šířka cca 40 cm, za cenu cca 500-550,- Kč (údaje si úplně přesně nepamatuji) v OBI ve Štěrboholích. Nevím, jestli je to cena pro Tebe přijatelná, ale nic levnějšího v této velikosti jsem nesehnala.
Zdravím a přeju úspěchy v pěstování popínavých růží. Já je byla nucena přesazovat vloni v únoru právě k tomuto oblouku a kupodivu to bez úhony přežily, přesto, že to byly 3-4 leté exempláře a samozřejmě jsem jim při vyrývání zpřetrhala kořeny. Ale je vidět, že když se to dělá s láskou, přežijí rostliny vše.

Eva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 115.98 (?), 25.2.2010 13:09

dobrý den, tak já jsem si asi před 5lety tuto zelenou konstrukci koupila, ale dnes už sháním novou, bytelnější. Ta konstrukce, pokud ji zapíchnete jen tak do hlíny, vám do 5 let shnije. Takové, které mi asi budou vyhovovat stojí v Horbachu nebo Baumaxu kolem 2000,- Kč a více. Ještě nejsem rozhodnuta zda ji koupím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.129 (?), 25.2.2010 14:46

Ahoj-trubkovité oblouky z marketů jsou na nic. Pokud neshnijí, poláme je vítr. Pokud chcete pevné, tak nechat vyrobit z betonářské oceli. Jinak nejsou špatné bambusové- třeba trojité nebo 3. bambusové tyčky svázat do jehlanu.  A nejlevnější jsou v Polsku.   Kája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kaja.so - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 230.129 (?), 25.2.2010 15:50

P.S - jsem vám ty  z Polska vyfotila. Nejsou to oblouky, jen opory. Ta poslední je z jednoho   L. marketu

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kaja.so - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 230.129 (?), 25.2.2010 15:56

ještě chci dodat, že i když nevypadají nijak bytelně, na keřové a ta poslední na anglické růže  - stačily tady na sev,¨Moravě na až 1.m závěje sněhu. Držely bez vyvracení. K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 48.243 (?), 25.2.2010 17:39

Oblouky s růžemi se nevyvracejí v zimě, ale v létě,  když mají růže spoustu listů a příjde pořádná vichřice. Ze zobrazených nedávám šanci na přežití ani jednomu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.129 (?), 25.2.2010 19:43

dobrý večer- pane Janča s tím nemohu souhlasit -fotila jsem opory se kterými mám delší zkušenost. netvrdím, že je používám na 3.m růže. psala jsem o keřových a angličankách. na vysoké jsem si u mladého objednala oblouky z rokosu. jednu drobnokvětou popínavou mám i na bambusové opoře už 2.roky. když se třeba nakloní, tak ji narovnám, přiklepnu a dobrý. předtím byla na dřevěném žebříku ,  a ten i když byl dost hluboko, tak se kácel -byl těžký.    S pozdravem K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 74.144 (?), 22.7.2012 10:39

Dobrý den, my jsme koupili obloukovou podpěru v OBI za 245,-Kč.Je ost pevná, udržela se i v silném větru, ale je to šmejdsky uděláno.Myslím, že jsem si měla připlatit a koupit něco kvalitnějšího.Při skládání jsme měli značný problém.(teda manžel:))Ale stojí, růže se pnou a vše je ok-za pár peněz... Dudíková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.129 (?), 22.7.2012 19:23

ahoj -- ty kupované oblouky jsou na nic -- i když se vám je podařilo postavit, mně do roka uhnily v zemi a stejně odešly.. dnes mám rokosové a nic se jim nevyrovná.. jsou pružné - v zemi zapíchlé tak do půl metru a spolehlivě drží bez dalšího upevnění.. taky opory co jsem fotila v roce 2010 jsou v pořádku.. jinak na nižší keře stačí do trojnožky bambusové pruty.. vydrží taky dlouho..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika