roubované versus neroubované růže



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?)
22.11.2007 21:04
Roubované o něco lépe rostou díky vitálnějším kořenům plané růže. Od kořenů ale podnož může  vyhánět  výhony a při zmrznutí naočkované části "zplaní" - zůstane jen planá podnož.  Štěpovat je každopádně potřeba stromkové tvary.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 43.101 (?), 22.11.2007 17:48, zobrazeno: 11009x

Zdravím. Mám takový všeobecný dotaz, kdybyste byl někdo tak laskav a vysvětlil mi, jako laikovi, jaký je rozdíl (detailnější) mezi růžemi roubovanými a neroubovanými? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 22.11.2007 21:04
Roubované o něco lépe rostou díky vitálnějším kořenům plané růže. Od kořenů ale podnož může  vyhánět  výhony a při zmrznutí naočkované části "zplaní" - zůstane jen planá podnož.  Štěpovat je každopádně potřeba stromkové tvary.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.116 (?), 22.11.2007 22:55
Pokud bych si měl růže vybrat, tak raději očkované a když ne tak pravokořené. Roubování se růží zpravidla nepoužívá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 23.11.2007 7:54
Myslím, že tazatel měl na mysli právě očkované růže. Laik ne vždy rozlišuje druhy štěpování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.1 (?), 23.11.2007 18:13
Mám vlasní řůže vypěstované ze řízků již asi 20let a jsou pořád dosti vzrůstné a to je nějak vzlášť nehnojím mají přírustky za rok až 1m letos na jedné  vyrostl výhon od země a byl 2 m vysoký. Jsou to remontantní růže růžové dlouho vydrží v poupěti mám i jiné odstíny jsou voňavé některé i v jiné barvě. Na zimu je zasypu zemí ještě nikdy nevymrzli a kdyby náhodou nadzemní část zmrzla z kořenů znovu o brostou pěstuji je na jeden květ když se oběvý více květů na výhonu boční vyštípnu po odkvětu zastříhnu neuříznuté růže na 5 listů a do podzimu narostou ještě jedny květy první kvetou v červnu druhý květy srpen, září. Je třeba vybýrat růže které mají lesklé listy zdravé zelené netrpí houbovými chorobami černí a tak podobně.

ž b řřůže
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.53 (?), 23.11.2007 18:51
Pokud jste to myslel, tak jste to mohl i napsat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 169.30 (?), 24.11.2007 10:05
Domnívám se,  že jedním z hlavních důvodů očkování růží je možnost rozmnožování. Semenáče  jsou zpravidla problematické protože je zde nebezpečí opylení něčím jiným a není tedy záruka výsledku. Je to metoda tak pro šlechtitele. Řízkování a hřížení dají malé množství potomků a hodí se tak pro zahrádkáře co chce z jedné růže udělat druhou pro souseda. Oček  lze ale z mateční rostliny odebrat velké množství a výsledek je 100% zárukou zachování vlastností mateční rostliny. Zdraví JP..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.101 (?), 4.12.2007 23:41
Jako původní tazatel děkuji všem, co mi přispěli nějakou reakcí. Dotaz vycházel jen z toho, že mi jde o vysokoškolskou práci z dat ČSÚ ohledně mezinárodního obchodu s růžemi. vzhledem k tomu, že ČSÚ pro potřeby obchodu rozlišuje pouze keře růží roubované a neroubované šlo jen tyto dvě od sebe odlišit. Díky:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika