roubované versus neroubované růže



host - 204.1 (?)
23.11.2007 18:13
Mám vlasní řůže vypěstované ze řízků již asi 20let a jsou pořád dosti vzrůstné a to je nějak vzlášť nehnojím mají přírustky za rok až 1m letos na jedné  vyrostl výhon od země a byl 2 m vysoký. Jsou to remontantní růže růžové dlouho vydrží v poupěti mám i jiné odstíny jsou voňavé některé i v jiné barvě. Na zimu je zasypu zemí ještě nikdy nevymrzli a kdyby náhodou nadzemní část zmrzla z kořenů znovu o brostou pěstuji je na jeden květ když se oběvý více květů na výhonu boční vyštípnu po odkvětu zastříhnu neuříznuté růže na 5 listů a do podzimu narostou ještě jedny květy první kvetou v červnu druhý květy srpen, září. Je třeba vybýrat růže které mají lesklé listy zdravé zelené netrpí houbovými chorobami černí a tak podobně.

ž b řřůže
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 43.101 (?), 22.11.2007 17:48, zobrazeno: 10980x

Zdravím. Mám takový všeobecný dotaz, kdybyste byl někdo tak laskav a vysvětlil mi, jako laikovi, jaký je rozdíl (detailnější) mezi růžemi roubovanými a neroubovanými? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 22.11.2007 21:04
Roubované o něco lépe rostou díky vitálnějším kořenům plané růže. Od kořenů ale podnož může  vyhánět  výhony a při zmrznutí naočkované části "zplaní" - zůstane jen planá podnož.  Štěpovat je každopádně potřeba stromkové tvary.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.116 (?), 22.11.2007 22:55
Pokud bych si měl růže vybrat, tak raději očkované a když ne tak pravokořené. Roubování se růží zpravidla nepoužívá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 23.11.2007 7:54
Myslím, že tazatel měl na mysli právě očkované růže. Laik ne vždy rozlišuje druhy štěpování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.1 (?), 23.11.2007 18:13
Mám vlasní řůže vypěstované ze řízků již asi 20let a jsou pořád dosti vzrůstné a to je nějak vzlášť nehnojím mají přírustky za rok až 1m letos na jedné  vyrostl výhon od země a byl 2 m vysoký. Jsou to remontantní růže růžové dlouho vydrží v poupěti mám i jiné odstíny jsou voňavé některé i v jiné barvě. Na zimu je zasypu zemí ještě nikdy nevymrzli a kdyby náhodou nadzemní část zmrzla z kořenů znovu o brostou pěstuji je na jeden květ když se oběvý více květů na výhonu boční vyštípnu po odkvětu zastříhnu neuříznuté růže na 5 listů a do podzimu narostou ještě jedny květy první kvetou v červnu druhý květy srpen, září. Je třeba vybýrat růže které mají lesklé listy zdravé zelené netrpí houbovými chorobami černí a tak podobně.

ž b řřůže
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.53 (?), 23.11.2007 18:51
Pokud jste to myslel, tak jste to mohl i napsat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 169.30 (?), 24.11.2007 10:05
Domnívám se,  že jedním z hlavních důvodů očkování růží je možnost rozmnožování. Semenáče  jsou zpravidla problematické protože je zde nebezpečí opylení něčím jiným a není tedy záruka výsledku. Je to metoda tak pro šlechtitele. Řízkování a hřížení dají malé množství potomků a hodí se tak pro zahrádkáře co chce z jedné růže udělat druhou pro souseda. Oček  lze ale z mateční rostliny odebrat velké množství a výsledek je 100% zárukou zachování vlastností mateční rostliny. Zdraví JP..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.101 (?), 4.12.2007 23:41
Jako původní tazatel děkuji všem, co mi přispěli nějakou reakcí. Dotaz vycházel jen z toho, že mi jde o vysokoškolskou práci z dat ČSÚ ohledně mezinárodního obchodu s růžemi. vzhledem k tomu, že ČSÚ pro potřeby obchodu rozlišuje pouze keře růží roubované a neroubované šlo jen tyto dvě od sebe odlišit. Díky:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika