Prosim o nazev teto lecive ruze je moc stara



zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?) 
25.6.2010 13:38, zobrazeno: 8419x

ahojky... tato ruze je leciva a pouziva se proti nemoci ruze... voni silne takova mozna medova vune a kvete jen jednou do roka... a v nasi rodine se to vzdy udrzovala ale uz neni tak statna a slabe uz roste a chci ji zkusit rozmnozit at mi nepojde cela... ale nevim jak se jmenuje... pomozte mi...

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 25.6.2010 19:38

Asi je to Alba, ale nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 25.6.2010 21:11

dekuji za radu... jedna znama mi poradila rosa maxima.. no podle fotek by mozna souhlasila ale bylo by lepsi vice nazoru..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.253 (?), 26.6.2010 9:19

Jestli Vam poradila znama rosa maxima, potom spis Rosa Alba "Maxima".  Z webu: "Jedna z nejstarších zahradních růží. Bohatě kvete plnými, zářivě bílými květy s očkem uprostřed. Výborně mrazuvzdorná, kvete na starém dřevě. Známá též jako Jakobitská růže. První řez proveďte až se růže plně usadí - zhruba po dvou letech. Zkraťte asi o třetinu a dále stříhejte po odkvětu."

Jedna se o krizence R.caniny a R.gallica. Mezi galikami je nekolik ruzi, ktere byvaly vyuzivany k lekarskym ucelum. Takze tato vlastnost se mohla prenest i na Albu maximu, i kdyz jsem to o ni vylezene nikde necetla (moc toho ale nacteneho nemam ;-)

honey

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.10 (?), 19.2.2011 17:08

Je to růže Rosa Alba a podle medové vůně odrůda Suavolens, tuto růži pěstují na Floře v Olomouci v tamějším rozáriu a je léčivá svými protizánětlivými účinky a Rosa Alba navíc snižuje vysoký krevní tlak.  bylinář Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 19.2.2011 19:58

Nevím, jestli jste zkoušeli množení řízky, ale manželé Pelcovi uvádějí, že na požádání namnoží staré odrůdy růží ze zaslaných oček.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.10 (?), 20.2.2011 9:14

Botanické růže jsou mohutné a dorůstají kolem 2 metrů, proto je lépe je množit odkopky. Dostal jsem od Flory Olomouc 3 malé odkopky na podzim za přednášku o bylinách kterou jsem pro ně v červnu pořádal pro veřejnost. Zda z nich vyrostou keře nevím neboť měly málo kořínků. Podobně jsem namnožil růži stolistou. Nyní sháním původní růži čínskou ne kultivar, která působí léčivě na lynfatický systém a budu velmi vděčný za každou radu kde se dá v Evropě sehnat, v české republice určitě zatím není.  bylinář Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.122 (?), 20.2.2011 9:32

Dobrý den, návrh - zkuste nakontaktovat pana Dr. Větvičku (nyní zámecký zahradník ve Štiříně), mám takový dojem, že v některé ze svých knih psal o výzkumu a mapovaní českých a slovenských planých (botanických) růží, mohl by mít přehled nebo možná i kontakty, kde původní čínskou růži mají. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.48 (?), 29.8.2011 9:36

Dobry den, Vladimire, nejsem zatim jeste velky znalec ruzi, ale puvodni cinskou ruzi OLD BLUSH CHINA jsem myslim videla v nabidce pana Šípa, majitele ruzarske skolky ve Skalicanech, Jizni Cechy. Dokonce i on sam v doprovodnem textu uvadi, ze jde o velmi cennou ruzi, ktera byla do Evropy dovezena v r. 1793. Tak je velka pravdepodobnost, ze jde o tu puvodni, kterou shanite.

Pokud ji tam sezenete,  tedy tu pravou, kterou potrebujete, vysvetlite nam zde pak prosim kratce, jak se z takove ruze pripravuje lek, treba i preventivni? At mame i my laici ruze nejen pro radost. :-)  Dekuji.

Filipka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika