Přesazení velmi staré růže



Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?)
8.4.2015 9:46

:-) Díky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 7.4.2015 17:39

Aha, tak jo, pokud se dostanu do zahradnictví, koupím spíš to.

Díky!

K dalšímu jsem se vyjádřila o patro níž... je to komplikované.

Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 7.4.2015 17:19

Blážo. ono někdy jsou ty stimulační látky k zakořenění součástí dobře vyzrálého kompostu či v kvalitních kupovaných substrátech. Podle mne to ostřihání, ušlápnutí a zalití stačí, aby zásobní látky z tlustých kořenů stačily udržet rostlinu po dobu zakořeňování v dobré kondici.

Pokud ty dvě nemusíte přesazovat hned, jen jim na povrchu (do 10cm hloubky) vyměňte zeminu starou za kvalitní substrát. Kořeny se vždy vytvářejí tam kde jsou živiny a tedy budete mít pak u povrchu napodzim spoustu nových kořínků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 7.4.2015 17:37

No, přesadit je zatím nemusím, budu-li optimistická, stavební povolení konečně dostaneme za čtyři měsíce.

Ale, za 1. jsou naprosto ve stínu, zarostlé psím vínem (odstranit p. víno by nebyla dobrá volba), našla jsem je až když jsme tady byli už rok. Za 2. nevím, zda budou za přesazení v červnu či červenci radši. A možná hlavně za 3. nevím, zda na to se stavou, dněma psi, kočkou, kachnama, podnikáním a novorozencem budeme mít. Taky by to mohlo skončit tak, že skončí pod betonem.

Navíc jsou to opravdu takové dva proutky a já neočekávám, že to pod zemí bude vypadat jinak. Možná budu překvapená.

Samozřejmě se obávám varianty, že se paní ze stavebního úřadu po dvou letech stále ještě nesmířila s tím, že jí ten úplatek nedáme ani kdybysme tu měli všichni "chcípnout", a to povolení nám zase nedá. V tom případě by platilo jen to, že je mi jich líto když jsou takhle ve stínu. Ale na zahradě je teď stejně nemám kam dát, tak budou zatím v mega Ikeáckejch květináčích... To ale nevíme.

No, tak teď co s tím co?

:-D

Bláža

ps. jinak děkuji za útěchu, já těm přesazeným chuděrám věřím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.199 (?), 8.4.2015 6:26

Myslím, že politím stimulátorem nic nezahráníte spíš naopak.Stimulátor je určený k tomuý, aby rostlina po řezu neuhnívala a ránu spíše zatáhne. Růži je nutné zastřihnout, aby se nevysilovala, podle zahradníků - na tři očka. Ať Vám růže přináší stejnou radost, jako Vaše miminkolaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 8.4.2015 9:46

:-) Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.131 (?), 12.4.2015 12:14

Stimulátor AS-1 je určený ke stimulaci tvorby kořenového systému u bylinných a dřevitých řízků...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.199 (?), 8.4.2015 6:21

Také jsem přesazovala vloni na podzim hodně starou růži, název nevím, ale kvete nádhernou oranžovou barvou.Kořen jako hrom, musila jsem ho vlastně useknout a zůstalo jenom pár vlásečnic.Seřízla jsem ji na tři očka, natřela latexem, dala svůj kompost a na zimu zabalila /netušila jsem, že žádná nebude /.Včera jsem ji rozbalila, živé velké pupeny...laugh   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 8.4.2015 9:44

Jéééé, gratuluju. Já o tom těm svým dojdu povědět, ať se inspirují.

B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.231 (?), 9.4.2015 20:43

Stará růže vám po přesazení nejspíše uhyne, protože to není trvalka. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 12.4.2015 11:35

No to zírám, co je tedy podle vás růže, letnička, nebo dvouletka? Nebo něco speciálního jako půlletka nebo nežsepřesadíletka?

Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika