Odolná, voňavá a opakovaně kvetoucí pnoucí růže



host - 92.38 (?)
18.6.2015 12:47

Prý " obyč." Emilia Maria - tím, že je od Starkla nemusí být obyč. - já ji mám tedy od něj taky, ale je to moje opravdu nejvoňavější růže s nádhernou sytě růžovou barvou / vůní jí konkuruje jen anglická Lady Ema Hamilton /, nakvétá opakovaně, vzhled květů je zpoč. podobný čajohybridům a poté se rozvine do plochy se spoustou lístků - je neúnavná v kvetení, mám ji několik let, stříkána občas jen proti mšicím, jinak nepotřebuje, krásný lesklý list, dělám z ní i kytice do vázy, kde velmi dlouho vydrží a voní celá kuchyň. Vřele doporučuji - Emilii ano, Starkla již ne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 208.100 (?), 8.8.2014 19:18

Možná by šla použít k oblouku i stará růže Marie Dermar, jen nemá ráda přílišný střih..voní nádherně


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.100 (?), 8.8.2014 19:21

Dále mě napadá Stanwel Perpetual, opakuje, krásně voní... je to opět stará růže a může odnožovat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 7.13 (?), 19.4.2016 0:17

Lagunu mám také. Voní nádherně. Je odolná k plísním. A nyní existuje ještě světle růžová Laguna - Sweet. Dnes jsme si ji koupila:).

Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 16.6.2015 21:42

Gertrude Jekyll (Austin).

Gertrude Jekyll
Gertrude Jekyll
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.240 (?), 16.6.2015 22:37

Dobrý večer, my máme už několik let pnoucí růži Westernland a moc se nám líbí, během kvetení mění barvu květů od růžové na oranžovou a nádherně voní, letos se nám pne i po balkoně, koukněte na internet Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 18.6.2015 9:26

Pokud by to nemusela být bílá, ale krásně sytě žlutá, tak doporučuju Goldregen, voní krásně, je hodně vzrůstná, tak by šla jako pnoucí, a barva je hodně svítivá, ta by se neztratila.

A pak máme ještě obyč Emilia Maria od Starkla, ta má právě ty tmavě růžové květy, voní taky a taky má tendenci hodně růst, šlo by to taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 92.38 (?), 18.6.2015 12:47

Prý " obyč." Emilia Maria - tím, že je od Starkla nemusí být obyč. - já ji mám tedy od něj taky, ale je to moje opravdu nejvoňavější růže s nádhernou sytě růžovou barvou / vůní jí konkuruje jen anglická Lady Ema Hamilton /, nakvétá opakovaně, vzhled květů je zpoč. podobný čajohybridům a poté se rozvine do plochy se spoustou lístků - je neúnavná v kvetení, mám ji několik let, stříkána občas jen proti mšicím, jinak nepotřebuje, krásný lesklý list, dělám z ní i kytice do vázy, kde velmi dlouho vydrží a voní celá kuchyň. Vřele doporučuji - Emilii ano, Starkla již ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.253 (?), 24.7.2015 23:53

Smutne na tom je ze Emilii koupite jen u Starkla...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 195.18 (?), 18.6.2015 16:19

Pěstuji mnoho růží, pnoucích mám 18 druhů, ale mojí favoritkou je navždy Westerland přestože není primárně uváděna jako pnoucí, nýbrž jen keřová, ale u mne dorůstá obřích rozměrů - viz foto, vůně je naprosto nepřekonatelná, barva úchvatná, rychle opakuje a žádná z "nových" růží jí zatím nepředčila...

Westerland 2015
Westerland 2015
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 170.1 (?), 26.3.2016 8:47

připojuji se ke chvále růže Westerland  . nádherná vůně. opakuje a naroste teda i jako popínavá. záleží na střihu.  květy svítí do daleka.  při tvrdší zimě omrzá, ale zregeneruje.

Westerland
Westerland
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika