Můžu zasadit novou růži na místo staré?



host - 180.10 (?)
25.6.2012 8:42

Dobrý den. Je to pravda. Zahradníci se nikdy nevracejí na stejný pozemek v okrasných školkách, kde už se jednou růže pěstovaly. Pokud bych to já chtěl zkusit,, tak bych určitě obětoval minimálně jeden rok, na to místo bych vysel zelené hnojení, které bych následně zapravil do země a potom ještě před sázením růže bych zaryl velikánské množství hnoje. Ale i tak to není zárukou, že Vám parádně poroste. Tak to někdy chodí. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 25.6.2012 6:15, zobrazeno: 6239x

Slyšela jsem, že se růže nemají sázet po sobě, že prý potom špatně rostou. Je to pravda? Já jsem odstranila velmi staré růže napadené skvrnitostí a rzí i půdu jsem vyměnila. Teď bych na místo té staré chtěla zasadit novou. Co doporučujete?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.10 (?), 25.6.2012 8:42

Dobrý den. Je to pravda. Zahradníci se nikdy nevracejí na stejný pozemek v okrasných školkách, kde už se jednou růže pěstovaly. Pokud bych to já chtěl zkusit,, tak bych určitě obětoval minimálně jeden rok, na to místo bych vysel zelené hnojení, které bych následně zapravil do země a potom ještě před sázením růže bych zaryl velikánské množství hnoje. Ale i tak to není zárukou, že Vám parádně poroste. Tak to někdy chodí. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6526) - 14.199 (?), 25.6.2012 9:01

Tedy, nejsem si tak jistý, zda je dobře to "velikánské množství hnoje". Kdysi jsem se od jednoho zahrádkáře dozvěděl, že růže preferuje chudé půdy. Ověřeno, či potvrzeno to mám teď. Syn u domu zasadil předloni a loni růže, jednu anglickou a dvě "obyč." K okraji domu, skoro rovnoběžně s okapem na východní stranu. Je tam takový jíl, že neroste na povrchu skoro ani plevel. Že by pod ně něco hnojivého dal je téměř vyloučeno. Co ale ty růže vyvádějí jsem neviděl. Angličanka (Gertrude Jekyll) je obalená květy jak z katalogu a ty obyčejné jí zdatně doplňují. Já mám růže na své zahradě také, hnojím, na podzim kompostem prosýpám. Rostou. Ale není to ono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 25.6.2012 10:41

Sazet ruze na stejne miso se nedoporucuje.Sam, jsem to tak udelal, protoze jiny prostor k sazeni nemam.Zatim rostou, kvetou nove na starem miste.Dal tj.na kazdem.Dal jsem novou hlinu, pohnojil a zatim pohoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.122 (?), 25.6.2012 11:59

Já si myslím, že je to pověra. Vyměněné růže mi rostou na stejném místě docela dobře :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 193.5 (?), 25.6.2012 12:19

Dobrý den, jestli je to pravda nevím. Ale moje zkušenost je taková, že pokud mi odejde nějaká růže, tak na její místo zasadím novou a roste mi opět krásně. Růže mi často neschnou, ale po letošní zvláštní zimě mi nějaké uschly a na jejich místech již krásně prospívají nové. Takže bych se vůbec nebála a novou růži zasadila. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.10 (?), 25.6.2012 13:04

Dobrý den. Zahradníci se neřídí pověrami, ale svým rozumem. Něco jiného je množství třeba firmy v Německu, která ročně prodá dva miliony výpěstků růží a něco jiného je pár keříků někde u plotu.  U toho plotu je celkem jedno pokud Vám to nějak neroste, ale firmě to není jedno. Proto tu zásadu dodržují. Ale netýká se to jen růží, je to i u jiných pěstovaných kultur. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 25.6.2012 15:56

Moc děkuji za všechny rady. Takže úplně optimální to není, ale když tam tu růži dám, nestane se nic hrozného. Nejsem žádný velkopěstitel, jde mi jen o to, aby růže nezašla a aby jakž takž vypadala. Myslím, že když jsem vyměnila i zeminu, že bych snad ten rok ani nemusela čekat, asi to risknu a růži tam zasadím. Je to pro ni takové pěkné místo. Ještě jednou díky všem :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 25.6.2012 22:04

Také dávám růži po růži, jen vždy vyměním zeminu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika