Mšice na růžích



zahrada.cz - (4) - 107.54 (?)
16.6.2008 9:52

Nová reakce tak nemusí být zařazena bezprostředně za příspěvek, ke kterému byla připojena (nová reakce se zařadí za reakce, které byly k příslušnému příspěvku připojeny dříve). Nová reakce nemusí být připojena ani na konec diskuse (za novou reakcí mohou být zařazeny reakce připojené k příspěvkům na stejné nebo vyšší úrovni logické struktury diskuse).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
zahrada.cz - (4) - 107.54 (?), 16.6.2008 9:52

Nová reakce tak nemusí být zařazena bezprostředně za příspěvek, ke kterému byla připojena (nová reakce se zařadí za reakce, které byly k příslušnému příspěvku připojeny dříve). Nová reakce nemusí být připojena ani na konec diskuse (za novou reakcí mohou být zařazeny reakce připojené k příspěvkům na stejné nebo vyšší úrovni logické struktury diskuse).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 16.6.2008 10:05

Řazení příspěvků v této debatě trápí pouze jednoho člověka, který k danému tématu stejně nic nenapíše.Určitě máte spoustu jiné práce a tady bych to dál nechala jen mšicím a jejich likvidaci.Krásný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 16.6.2008 10:33

Ahojky Danielo, máte pravdu jinak to nejde.Letos je jich nějak moc.Stříkala jsem už jednou a asi budu muset znova.Pan Zavřel psal o Pirimoru, tak to vyzkouším.Když jsem jako dítko s rodiči chodila na zahradu, tak ten název jsem slýchávala, když tenkrát debatoval taťka s ostatními zahrádkáři co kdo používá na mšice. Stačí jeden název postřiku a vybaví se dávno zapomenuté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 16.6.2008 11:18

Ahojky Micuko, já pirimor také znám, ale sáhla jsem po tom, co jsem měla doma. Dokonce jsem tu ten mospilan měla už asi čtyři roky, tak jsem ani nevěděla, jestli nepominula účinnost. Jsem ráda, že mšice jsou pryč. Až rozkvetou jiřinky, tak pošlu fotku. Teď aspoň připojuji fotku mých zachráněných růžiček. Nejsem takovým velkým pěstitelem růží jako ostatní a tak mám radost z každého kvítku... Zdravím - Daniela.

Zachráněné růžičky před mšicemi
Zachráněné růžičky před mšicemi
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.168 (?), 16.6.2008 11:40

Danielo, ta poupata jsou výstavní krásky, radost pohledět. Růže pěstujeme proto, aby nám dělaly radost. Já když rozkvetou, tak u nich trávím hodiny a povídám si s nimi. Proto každé poškození člověka trápí a se škůdci nemá slitování. Taky nejsem příznivcem chemie, ale někdy to opravdu jinak nejde .        Lili

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 16.6.2008 11:41

Moc hezký, Danielo já mám růže moc ráda, ale nejsem takový pěstitel jako třeba Lili.Vysadila jsem zatím dvě pnoucí, bohužel jedna nepřežila. Tak na podzim budu sázet znovu a k tomu vyzkouším namnožit některé z řízků. Snad se zadaří. Místečko už mají nachystané.Ale abych nezapoměla ty růžičky byly zavoskované, tak že nebylo vidět v jakém jsou stavu, Stejně jsem sázela, zakryla,zalévala a jedna to stejně nezvládla. Už nikdy více, raději si pro ně zajedu do školky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.188 (?), 16.6.2008 14:04

Stejnou službu odvede např. Decis. Stříkal jsem jabloně protu padlí a mšicím a všiml si, že růže jsou jimi také napadené - poupata byla mšicemi doslova obalená. Postříkal jsem je zbytkem roztoku a druhý den po mšicích nebylo ani stopy.

Růže jsem také kupoval voskované, v Tescu a ještě k tomu ve výprodeji po asi 20,- Kč. Ujalo se bez problémů všech 9, ovšem zdá se, že 2 budou jiné, než jaké jsou vyfotografované na obalu. Prý se to stává často .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.168 (?), 16.6.2008 14:21

Ano bohužel, to se u zavoskovaných sazenic stává. Proto se snažím propagovat nákup přímo v růžové školce, pěkně na podzim, kdy růže ještě dokvétají a tak vím naprosto přesně, co kupuji. Cena je příznivá od 40 do 60 korun za běžné odrůdy, licencované zahraniční novinky tak 100 - 150 (tj. ty které nyní vidíte v marketech v kontejneru za 500 a více). Ale já vím, ony ty obrázky na obalech v marketu tak lákají... známe to všichni, co jsme se spálili.       Lili

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 16.6.2008 14:31

Asi jste měl štěstí. Já je taky nezkušená koupila v jednom Bau, cenově podstatně výš, ale to by nevadilo a ani kdyby vyrostla jiná než je na obale uvedeno, jen kdyby rostla.Zas půl roku čekat, vysadit nové a do jara vydržet jestli bude vše v pořádku.Já občas koupím taky kytky ve výprodeji, spíš teda pokojovky když nějakou objevím v nějakém tom Hyper... Kam jezdím normálně pro jídlo. zatím přežily všechny co jsem kdy koupila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.168 (?), 16.6.2008 14:41

Vzpomínám si, jak jste na jaře sázela Paul´s Scarlet Cl. a Royal Gold, moc mne mrzí, že jedna umřela. Nebyla to náhodou ta žlutá? Ty bývají háklivější.  Lili

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika