Mšice na růžích



Lenka 2 - (42)
26.4.2007 21:59
Tak a teď to vezmeme po té chemické stránce :-)))

Ten FAST se zřejmě dá běžně koupit (?), je to celý název ? Já se v tomhle moc nevyznám. Vím, že na mšice je Pirimor, Fast neznám.... hlavně jestli se to už nemusí nějak ředit ???

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Lenka 2 - (42), 26.4.2007 21:59
Tak a teď to vezmeme po té chemické stránce :-)))

Ten FAST se zřejmě dá běžně koupit (?), je to celý název ? Já se v tomhle moc nevyznám. Vím, že na mšice je Pirimor, Fast neznám.... hlavně jestli se to už nemusí nějak ředit ???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188), 26.4.2007 22:18
Fast je už naředěný v rozprašovači. Měl jsem ho taky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.44 (?), 3.5.2007 10:54

Pred 14 dny jsem na ruzich likvidovala svilusky a vcera z hruzou jsem zjistila,ze tentokrat mi ruze napadly zase msice,je to v prubehu 14 dni,je to normalni? Zkousela jsem silny proud vody,ale ty potvory se tam drzi jak o zivot,tak ze nic jineho nezbyva nez chemie,ale lze tak brzy ji opetovne pouzit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.16 (?), 4.5.2007 15:06

Zdravím,

mám růže také plné mšic. Stříkám je roztokem z řepky olejky smíchaným s několika kapkami jaru pro lepší přilnavost. Některé potvory do druhého dne opadaly a ty další zčernaly. Postup se má opakovat po 5 dnech, ale po 3 dnech tam byla další hejna. Příroda si musí zřejmě poradit sama.

Na druhém keříku se mi i za velmi suchého období objevila plíseň, v zahradnických potřebách nemají podobné postřiky. Prosím poraďte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.22 (?), 16.5.2007 8:01

Dobrý den,

jako prevence jsme pod růže vždy sázeli česnek. Moc to na výhonu nevadí a bylo to docela úspěšné.

Teď mám za růži u zdi bezinky. Tu mšice zřejmě preferuje, je plno mšic a růže jsou čisté.

Po napadením jsme použivali bio prostředky jako vylouch z tabáku nebo z kopřiva. Chmíckým dělem jsme se také vždy bránili. Jinak je dobré, pokud je moc těch mšic, bojovat proti mravencům. Ty o mšice péčujou. Používaji zladké výkaly mšic jako potravu. Použivali jsme nějaký lak který se v uzávěrkách od lahev nebo něčím podobním umístuje pod rostlin. Tím se nám dařilo vyhubovat cele kmene mravenců. Ale už se nepamatuji jak se toto jnénovalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.44 (?), 11.6.2007 23:25
Roztok z olejky Bio jsem taky použila, ale spoustu listů mi pak zhnědlo. Máte podobnou zkušenost? Růže to ještě celkem přežili, ale některé letničky a jahody mi to téměř zlikvidovalo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.98 (?), 12.6.2007 9:24
Na růže a letničky se mi osvědčil Fast, je to sice chemie ale zabírá to. Jen se musí postřik občas zopakovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.3 (?), 3.9.2008 17:48

no já jsem je skoušel likvidovat mýdlovou vodou, ale připadalo mi to jako by to pro ně byla osvěžující koupel a když vemu chemii, tak mám dojem že se stěhují z místa na místo pořád dokola a žerou a žerou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.46 (?), 5.9.2007 22:01
Nepoužívám žádné chemické přípravky. Pokud se na růžích vyskytnou mšice (jsou hlavně na nových výhonech), ničím je ručně a s úspěchem, nebo je oklepu. Již několik let vysazuji těsně k růžím - Plectrantus – moud (molice). Tuto rostlinu se zelenobílými lístky koupím na jaře v květinářství (cca 25 Kč). Má výrazné aroma, které má odpudivé účinky pro hmyz. Rostlina se většinou dává do truhlíků. Já ji namnožím a pod každou růži zasadím.
Nebo můžete zasadit pod růži česnek, omývat česnekovým nebo kopřivovým roztokem. Také mám zasazenou u růže levanduli, nejen že doplňuje růže svou krásnou modrou barvou, ale je velmi účinná proti mšicím chorobám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.247 (?), 6.9.2007 22:27
Docela bych chtěla vidět, jak stojíte na žebříku a ručně ničíte mšice na bujně rostoucí pnoucí růži. Nejsem příznivcem chemie, ale všeho s mírou. A růže až zas tolik v kuchyni neužívají, tak jim ani Vám 1-2 postřiky za rok neublíží. Myslím, že ani životnímu prostředí ne. M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika