Kvitne nekvitne



host - 240.45 (?) 
3.9.2019 13:19, zobrazeno: 1847x

Dobrý deň.
Potrebovala by som poradiť od skúsenejších a zdatnejších záhradkárov s mojimi ružami. 
Bolo mi ľúto starých ruží v predzáhradke domu, o ktoré sa nikto nestaral a čakalo ich vyklčovanie. Známy mi ich priviezol v dosť zúboženom stave a keďže som ich v danej chvíli nemala kam dať a potrebovala som ich narýchlo niekam upratať pred zimou. Posadila som ich do veľkých kvetináčov, ostrihala a dúfala, že na jar z nich niečo bude.
A prekvapivo zimu prežili a začali vyháňať lístočky a čiastočne aj kvitnúť. A tu vlastne vznikol môj problém. Jedna z ruží, ktorá má len tenké konáriky ale koreň mala široky a rozvetvený mi nekvitne vôbec len stále vyháňa nové a nové zelené listočky. 
Druhá ruža, ktorá mala jeden hrubý konar a okolo veľa tenkých mi kvitne len na tých spodných tenkých a z hrubého konára idú len nové bledé zelené lístočky. 
Nie som si teraz istá, že ak by som ruže presadila do zeme, či by sa rozobrali a začali by mi všde kvitnúť, alebo tie časti čo nekvitnú sú plané a kvitnúť nikdy nebudú a bolo by ich dobré odstrániť. 
Vedel by mi niekto v tomto smere poradiť?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.41 (?), 3.9.2019 21:46

V tom velkém květináči vlevo až u kraje fotky je planý výhon z podnože (na děleném listu je 7 užších lístků). ostatní výhony vypadají v pořádku (šlechtěné velkokvěté růže mají 5 širších lístků, pod květem většinou jen 3). Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika