Kvitne nekvitne



host - 248.41 (?)
3.9.2019 21:46

V tom velkém květináči vlevo až u kraje fotky je planý výhon z podnože (na děleném listu je 7 užších lístků). ostatní výhony vypadají v pořádku (šlechtěné velkokvěté růže mají 5 širších lístků, pod květem většinou jen 3). Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 240.45 (?), 3.9.2019 13:19, zobrazeno: 1837x

Dobrý deň.
Potrebovala by som poradiť od skúsenejších a zdatnejších záhradkárov s mojimi ružami. 
Bolo mi ľúto starých ruží v predzáhradke domu, o ktoré sa nikto nestaral a čakalo ich vyklčovanie. Známy mi ich priviezol v dosť zúboženom stave a keďže som ich v danej chvíli nemala kam dať a potrebovala som ich narýchlo niekam upratať pred zimou. Posadila som ich do veľkých kvetináčov, ostrihala a dúfala, že na jar z nich niečo bude.
A prekvapivo zimu prežili a začali vyháňať lístočky a čiastočne aj kvitnúť. A tu vlastne vznikol môj problém. Jedna z ruží, ktorá má len tenké konáriky ale koreň mala široky a rozvetvený mi nekvitne vôbec len stále vyháňa nové a nové zelené listočky. 
Druhá ruža, ktorá mala jeden hrubý konar a okolo veľa tenkých mi kvitne len na tých spodných tenkých a z hrubého konára idú len nové bledé zelené lístočky. 
Nie som si teraz istá, že ak by som ruže presadila do zeme, či by sa rozobrali a začali by mi všde kvitnúť, alebo tie časti čo nekvitnú sú plané a kvitnúť nikdy nebudú a bolo by ich dobré odstrániť. 
Vedel by mi niekto v tomto smere poradiť?


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.41 (?), 3.9.2019 21:46

V tom velkém květináči vlevo až u kraje fotky je planý výhon z podnože (na děleném listu je 7 užších lístků). ostatní výhony vypadají v pořádku (šlechtěné velkokvěté růže mají 5 širších lístků, pod květem většinou jen 3). Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika