Hnojení



host - 137.181 (?)
14.4.2009 11:06

Přesně takhle ošetřuji svoji polyantku.  Stříhat - na jaře suché větve až za první výhon nebo pupen jevící život a pak pečlivě a stále odkvetlé květy. Nestříkám, nezalévám (blízko je potůček). A jednou za rok cererit. Přežila několik rovodněných potůčků s nánosem a jednou i budozer, když toho nánosu bylo moc a zahrádka zlikvidovaná z 80%. Z toho co zbylo v zemi zase byly masově rudé květy.  Na místě je asi tak 40 let. Takže: Řádná AKLIMATIZACE, "festovní" druh a čisté prostředí. To vše vyléčí mnohé neduhy, nejen rostlin.

F.T.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 29.75 (?), 10.4.2009 9:20, zobrazeno: 7313x

Dobrý den,

jelikož jsem začátečník v pěstování růží tak Vám možná můj dotaz bude připadat srandovní.

Už jste začali hnojit růže? nebo mám počkat až sluníčko vytáhne všechny pupeny a lístky a teprve potom rostlince pomoci? Nebo ji už můžu teď na Velikonoce přidat trochu živin?

Děkuji moc

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.239 (?), 10.4.2009 10:00

Hnojte, nečekejte!  Hnojit se dá jakmile rozmrzne půda. Čím dřív, tím líp. Povzbudíte tím jarní obrost i bohaté první kvetení.   Zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 29.75 (?), 10.4.2009 11:09

Děkuji, ještě dneska je holky pohnojím, ať se pomějou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.202 (?), 10.4.2009 11:53

Dobrý den, sázela jsem v březnu nové růžičky. Dostaly trochu kompostu a lepší zeminy. Za jak dlouho po výsadbě je mohu ještě přihnojit, abych jim neuškodila? Už pěkně raší, nemohu se dočkat květů, jsou to mé první angličanky:)

 Díky za rady, Vlaďka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.195 (?), 12.4.2009 16:30
i já mám pár dotazů 1) ostříhala jsem růže a posypala cereritem-udělala jsem chybu?? 2) občas se mi vloni udělala na listech skvrnitost, čím to mám stříkat a kdy (je možno jako prevence, nebo až se objeví) děkuji Magda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 137.181 (?), 14.4.2009 11:06

Přesně takhle ošetřuji svoji polyantku.  Stříhat - na jaře suché větve až za první výhon nebo pupen jevící život a pak pečlivě a stále odkvetlé květy. Nestříkám, nezalévám (blízko je potůček). A jednou za rok cererit. Přežila několik rovodněných potůčků s nánosem a jednou i budozer, když toho nánosu bylo moc a zahrádka zlikvidovaná z 80%. Z toho co zbylo v zemi zase byly masově rudé květy.  Na místě je asi tak 40 let. Takže: Řádná AKLIMATIZACE, "festovní" druh a čisté prostředí. To vše vyléčí mnohé neduhy, nejen rostlin.

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.185 (?), 14.4.2009 23:19

Zdravím Vlaďko,

u jarní výsadby bych s hnojením na kořeny ještě počkala, ale s hnojivým postřikem na list (na př. Vegaflorem), je můžete přikrmovat. Hlavně ve správné koncentraci   (spíše o chlup slabší - - -    než o chlup silnější!). Pozor, tyhle hnojivé postřiky na list jsou výborné, protože je rostlina přijímá rychle a lze je přidat i k preventivním postřikům proti houbovým chorobám, ale pokud je aplikujete za slunečna či za vysokých teplot, jsou schopné rostlině notně popálit listy. Proto doporučuji nejlépe po dešti, nebo za podmračného dne. Tak ještě počkejte až budou olistěné a dejte jim hnojivou sprchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 8.189 (?), 28.4.2009 21:15

Díky Lilly

Vaše odpovědi jsou vždy dokonalé. čekala jsem s postřikem, až se nám to letní počasí trochu umírní. Už to vypadá, že to bude vhodná doba, u nás se sbíhají mračna.

 Rozumím tomu dobře, že lze oba postřiky smíchat dohromady?

 Díky Vlaďka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.226 (?), 30.4.2009 1:35

Můžete je míchat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika