Co je to za ruze?



honey - (43) - 218.253 (?)
6.9.2009 20:03

ano, v destivych obdobich bez dostatku slunicka ji mam taky pobledlou, malo probarvene okraje, kterebyly jinak v srpnu jako tresne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 13.8.2009 21:00, zobrazeno: 7390x

Muzete mi prosim nekdo pomoci s identifikaci ruze? Mam takovou uchylku, ze kdyz vidim nekde rostlinu, tak si ji hned chci namnozit ;-). Jen tak je zapichnu do volne pudy mezi thuje, jalovce, nebo cyprisky u plotu - je tam vlhko a stin. Vetsina mi prezije.

Minuly rok jsem na jednu zapomnel, byla puvodne koupena v Tescu jako "kytice". Nic moc. Ale ted' nadherne vykvetla, barva je od okraje ruzova, oranzova, zluta.  Rad bych vedel kam ji mam zasadit a jak pripadne rezat, proto bych byl rad, rozpozna-li nekdo o jakou ruzi jde.

A potom pridam jeste jednu, ta je takova "obycejna". Tu jsem zase utrhnul u znameho... jemu roste asi cca 2m do delky.

Jaky mate nazor na pravokorenne rizky?

Ruze
Ruze "z Tesca"
Od znameho
Od znameho
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 14.8.2009 16:48

Dobrý den, tu první zkuste vyhledat na  http://ruze.wi.cz/index.php?i=AFB00R%C5%BD - zadala jsem barva   růžovo žlutá RŽ, pak zkuste tu růžovou R

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 6.9.2009 17:22

Jestli ta první přenádherně voní, mohla by to být Double Delight , klikněte na photos, objeví se spousta květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 167.6 (?), 6.9.2009 19:56

Díky Danny, tak Double Delight tedy mám, krásně voní, ale jinak žádný zázrak to není.  Nesnáší deštivé počasí. Těch pár květů vypadalo takhle.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
honey - (43) - 218.253 (?), 6.9.2009 20:03

ano, v destivych obdobich bez dostatku slunicka ji mam taky pobledlou, malo probarvene okraje, kterebyly jinak v srpnu jako tresne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 7.9.2009 16:09

Já o tom dneska dopo přemýšlela a vyfotila jsem ještě Bordure Rose - aspoň si myslím, v našem okresním městě, ale to nebude ono. A nevoní.

Moje Double Delight je zatím chcípáček zakoupený kontejnerovaný v létě, přesadila jsem ho jen do o dost většího květináče (než bude mít své místo). Píšu o tom proto, protože na Vaší fotce vypadá květ hodně velký podle dlaně, tak to by bylo fajn. Vybarvení mám, myslím, dobré, vůně super. Ale to odkvétání....budu si muset všimnout. Jinak mám stejnou úchylku jako Vy, ani nemůžu napsat, kolik mám letos krásných rostoucích řízků, protože by se zas nějaký chytrolín chytil a začal psát o zákonech (viďte, paní Honey, to pak růžař trpí...)

asi Bordure Rose
asi Bordure Rose
Double Delight
Double Delight
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 167.6 (?), 7.9.2009 19:45

Danny je to ona, mám ji třetím rokem a kupovala jsem ji z Glorii Dei(tu jsem poznala na foto) a když ty dvě porovnám, fakt žádný zázrak. Teď jdu přečíst další rubriky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 7.9.2009 20:22

jakože Bordure Rose nic moc, paní Evo?  To bych souhlasila.  Posílám celkový pohled, docela mdlé....

Bordure Rose
Bordure Rose
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.6 (?), 8.9.2009 18:06

Dobrý den Danny, myslela jsem Double Delight, že na to že ji mám třetím rokem ani moc nepovyrostla, květů má pár, pouze jsou větší. Bordure Rose?Nevím, ale nekoupila bych ji. Víte, asi jsem divná, ale když jsem viděla na Krásných Růžích p.Dresly Zahrada Roosemour(anglicky neumím, je to asi špatně)srdce mi zabušilo, to se mi líbí. Ještě tam mají fotky z výstavy růží z Anglie, já bych si nafackovala, že jsem se ten jazyk nenaučila.

Ještě, že paní Lili tu dala fotky ze soutěžního rozária.Mějte se.Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 8.9.2009 21:59

Dobrý večer, paní Evo, naprosto s Vámi souhlasím i ke mně už hned tak nějaká němůže, vybírám si dobře. Tahle D. Delight je pro mámu, to bylo její přání.

Zahrady a zákoutí studuju často, buduju si malé soukromé rozárijko, snažím se myslet koncepčně... ale zatím je těch informací na mě moc hlavně co se táká doplňkových keřů a případně trvalek, a tak tomu nechávám čas...U paní Dresly jsou odkazy na zahrady v ruštině...ani to mi už nešlo D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika