Co doporucite?



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?)
2.4.2021 8:21

U Austina z nich dělají svatební a jiné kytice tak nevím. Ale třeba je do nich neřežou, ale stříhají. Jinak ten dotaz je typu "ich mechte etwas, aber ich weis nicht was". Tazatel chce nejkrásnější růži pro svou. V tom se přece nedá radit. Akorát jsme si pokecali o růžích, no nic, už tu o nich dlouho nic nebylo. Na webech jsou miliony fotek růží, kterými se může brodit týdny. A stejně se bude muset zařídit podle toho, co sežene.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Kvark - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 244.184 (?), 31.3.2021 22:49, zobrazeno: 1997x

Co doporucite pestovat z odrud ruzi, nekomu kdo neni uplne fanda ruzi, ale chce mit proste neco pekneho na zahrade a kytku k utrzeni pro pritelkyni? :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.220 (?), 31.3.2021 23:23

Asi nejznámější je klasická Gloria Dei, sytě zelený lesklý list, typický tvar květu, vůně, statnější keř, odolná, barva smetanová růžovš stínovaná.

Pokud má být rudá, tak bych asi volila Stadt Wien nebo Ingrid Bergmann (mívá je Starkl).

Krásná je i Kronenbourg -sametově rudá uvnitř, žlutavá z vnější strany.

Lososově růžová je Compasion

Červená Lidka

Žlutá Landora,

Teple bílá Mount Shasta, studeně bílá Virgo

Červenofialová Big Purple

Všechno to jsou poměrně odolné, ne moc choulostivé růže.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.101 (?), 1.4.2021 0:32

Mám žlutou Landoru a bílou vonící Virgo, obě k řezu do vázy a velkokvěté, prostě krása. Paní Lída je odbornice. Pravidelně odstřihávám všechny květy, které uvadají - nenechat vytvářet semeníky. Loni jsem používala hnojivo na růže a trvalky s guanem a lignohumátem (kartonová krabice 2,6kg kolem 150 Kč) a nádherně kvetly růže, pivoňky i jiřiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kvark - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 239.65 (?), 1.4.2021 19:26

Diky za tipy, mrknu na to a neco vyberu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 1.4.2021 8:06

Nerozumím otázce, nechápu souvislosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kvark - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 239.65 (?), 1.4.2021 19:30

No proste jsem zacinajici zahradnik a nevyznam se vubec v sortimentu ruzi a nechci to dlouze studovat a vybirat ze stovek odrud.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 1.4.2021 19:55

Mám jakýsi nejasný pocit, že ten příspěvek byl původně napsán poněkud opačně. Ale nešť. Podívejte se na Anglické, David Austin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.84 (?), 1.4.2021 23:14

Jenže tazatel chtěl k řezu, a to ty anglické moc nejsou, i když jsou zas jinak krásné.

Ale odbornice nejsem, ty uvedené mám odzkoušené (a pár dalších, jenže u některých z těch dalších je uváděna choulostivost (nádherně vonící Rémy Martin) nebo dost trpí černou skvrnitostí (jako moje oblíbená Duke of Windsor, která má i o dost nižší vzrůst).    Lída

Duke of Windsor
Duke of Windsor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.84 (?), 1.4.2021 23:26

Tohle je anglická - William Morris wink.       Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 2.4.2021 8:21

U Austina z nich dělají svatební a jiné kytice tak nevím. Ale třeba je do nich neřežou, ale stříhají. Jinak ten dotaz je typu "ich mechte etwas, aber ich weis nicht was". Tazatel chce nejkrásnější růži pro svou. V tom se přece nedá radit. Akorát jsme si pokecali o růžích, no nic, už tu o nich dlouho nic nebylo. Na webech jsou miliony fotek růží, kterými se může brodit týdny. A stejně se bude muset zařídit podle toho, co sežene.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika