Angela



dafa - (48) - 10.88 (?) 
16.6.2009 22:09, zobrazeno: 4652x

Dobry den,

   minuly rok jsem sem daval fotografii ruze o ktere jsem nevedel co je zac. Letos jsem po rozkvetu opet zacal hledat a hledat az jsem nasel si myslim tu spravnou. Jedna se o Angelu od Kordese 1984. Jsem si temer jisty tak doufam, ze mi to potvrdite.;-) Dcerka bude sice asi trochu zklamana, protoze z neznalosti jsme ji dali jmeno Princess Elise po ni (coz se mi zda i lepsi nez Angela.;-)), ale zase pan Kordes uz to nejak pojmenoval tak to nebudeme menit.;-)

Jedna se v podstate o nizkou ruzi cca 40cm, ktera ma dlouhe tenke vyhony, ktere smeruji do stran a padaji dolu. Voni lehce. Mimochodem je to jedna z mych nejoblibenejsich. Tento miskovity tvar kvetu moc v zahrade nemam. 

Diky za prispevky

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 144.123 (?), 16.6.2009 22:56

Rekla bych ze to je Angela ale co je divne ze je jenom 40cm to by patrila pod miniaturni.Angela od Kordese patri pod moderni kerovou a ta ma vzrust az 1m20cm. Podle kvetu by to mela byt Angela.Pro dcerku ji muzete prejmenovat na Angel-Andel tak ze by to mohla byt Andilek Elise.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 80.232 (?), 17.6.2009 12:04

Zdravím Davida a hosta144.123,   jasná zpráva, pro Angelu jsou miskovité skoro jednoduché květy typické. Bude to ona. A je tak trochu záhadou. Mám jí od Pelcových už čtyři roky, takže by už měla být dospělá a sadová, jenže není. Tedy sadová není...  Pelcovi jí mají na poli větší než já na zahradě. Nikdy co jí mám nedokázala vyrůst víc než 50cm, větvičky jsou měkké a rozkládají se do stran přesně jak říkáte.  Ve čtyřech letech už růže musí mít tvar a výšku která je jí vlastní. Ale tenhle exemlář prostě neumí to, co jsem od ní čekala, všechny ve stejný rok sázené růže už jí dávno do výšky přerostly a ona si pořád drží svůj nízký rozkladitý tvar keře, který je zdravý, životný a bohatě kvetoucí. Ale ta výška zkrátka nesedí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
dafa - (48) - 10.88 (?), 19.6.2009 18:15

Tak to mame Lili asi stejnou Angel Elise.;-)

Diky za ten nazev..

David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika