Stromkové růže



host - 207.103 (?)
22.5.2009 10:48

Paní Jano, u toho prvního problému si nejsem jistá, připadá mi to jako trus nějakého hmyzího škůdce. Pátrejte dál, jestli nenajdete třeba housenky. S druhým problémem si naopak jistá jsem - růžička je omrzlá. Jedinou pomocí je ořezání zmrzlých výhonů až na zdravé dřevo (plocha řezu je zelená). Když růži přihnojíte a budete v době sucha vydatně zalévat. určitě se vzpamatuje.

Zuzana V.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 29.75 (?), 22.5.2009 9:26, zobrazeno: 7122x

Dobrý den,

mé dvě stromkové růže sužují dva problémy. První jsou černé "objekty" na listech. Foto viz níže! Nevím co se z toho vyklube.

Dŕuhý problém je moje loňská krásně rozkvetlá žlutá růžička. Prvně jsem si myslela, že nepřežila zimu, ale pak se začaly objevovat první lístky, ale i tak je to úplná chudinka.A přitom měla stejné podmínky jako jiná růže, která už nyní nasazuje první květy! Můžete mi poradit jak ji pomoct, aby se trochu vzpamatovala?

Děkuji a přikládám fotky

cerne sfinky 1
cerne sfinky 1
cerne sfinky 2
cerne sfinky 2
chudinka
chudinka
chudinka 2
chudinka 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.103 (?), 22.5.2009 10:48

Paní Jano, u toho prvního problému si nejsem jistá, připadá mi to jako trus nějakého hmyzího škůdce. Pátrejte dál, jestli nenajdete třeba housenky. S druhým problémem si naopak jistá jsem - růžička je omrzlá. Jedinou pomocí je ořezání zmrzlých výhonů až na zdravé dřevo (plocha řezu je zelená). Když růži přihnojíte a budete v době sucha vydatně zalévat. určitě se vzpamatuje.

Zuzana V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 63.163 (?), 22.5.2009 15:58

 Paní Jano

poslechněte Zuzanu, to mrtvé dřevo musí pryč. A dejte pozor, aby neobrážela pod místem očkování na kmínku. To musí také pryč. Jinak je tu nebezpečí zplanění.  A ta dirka ve středu na uříznutém výhonu je pozůstatek loňského požeru larvy pilatky dřeńové, která prokousala střed prýtu a je pravděpodobně také příčinou toho částečného odumření korunky. U stromkových růží musíte počítat s jejich větší zranitelností mrazy v zimě a i s jejich menší dlouhověkostí. Navíc, říkáte, že byla žlutá... tyhle odstíny jsou choulostivější.  Problémem supermarketových růží je, že se dováží masová holandská produkce bez ohledu na to, zda jsou tyto odrůdy vhodné pro naše klima. Co si budeme povídat, objednávající pracovník je často ekonom nikoli zahradník

P.S. Já si dobře pamatuji, že to byl dárek k narozeninám, či svátku a že jste z ní měla radost. Přeji Vám ,aby to přežila a když ne tak jsou jiné krásné a odolnější

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 29.75 (?), 25.5.2009 10:54

Děkuji, s těmi narozeninami máte právdu, a skvělou paměť. Ostříhám ji jak jen to půjde, dala jsem ji ted na to skoro nejteplejší místo na zahradě, aby na ni svítilo hodně sluníčka a hnojím ji. Chuděrka moje. Jestli přežije tak mi ani nebude vadit když nepokvete, počkám si na příští rok. Jinak ta druhá růže, nenašla jsem žádné housenky takže možná že je hmyz zlikvidoval. Už nasadila plno květů tak doufám, že brzy rozkvetou.

A jak říkáte, když nepřežije tak se koupí jiná, co naděláme, takových nepovedených kousků bude v mém životě určitě ještě hodně :)

Přeji Vám krásné pondělí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika