Zakoreňovanie



host - 161.152 (?)
8.11.2011 22:01
Vinič je veľmi plastická plodina. Zdá sa, že čím väčšiu vedu robíme okolo zakoreňovania, tým horšie sú výsledky. Prihrnutý kopček zeminy Vám ochránil rezky pred vysušením. Ak byste začiatkom zimy napíchal vždy po 3-4 rezkoch do jednoho miesta, pri 50% ujateľnosti ste dnes mohol mať dvojkmienikové samostatné korene. Ale nevadí, časom si aj z 1 koreňa vypestujete 2 kmene. Paľo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 2.11.2011 17:37

Soused Izabelu má (bílou), dá se jíst až pozdě na podzim, když už všechny ostatní odrůdy odplodily a voní opravdu krásně. Jinak se opravdu málokdy stává, že by na konci podzimu nebyla kyselá. Letos je ten výjimečný rok.

Pokud má paní Lída ráda "ty hrozny voňavé jakoby po malinách" doporučuju trochu ranější odrůdy (např. Othelo).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 2.11.2011 20:43

Netušil jsem, že kromě modré existuje i "bílá Isabella". Jinak paní Lídě asi nemá cenu doporučovat něco jiného, než co zasadila, neboť je to velmi zkušená zahradnice, se svojí odrůdou je spokojena, má jim ověřenou a jistě ví co dělá. Podle té uveřejněné fotografie nezralých hroznů s listy se také přikláním k názoru, že se nejedná o odrůdu Isabella, ale o nějakou jinou ameriku. Isabella má na listech jiné (širší) řapíkové výkrojky, kratší stopky hroznů a assi i víc chlupaté listy zespoda. Tvar listu není z fotek úplně zřejmý, ale vypadá to na okrouhlý tvar. Isabella je má trojlaločnaté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.235 (?), 2.11.2011 21:02

Wimpi, díky, je fakt, že řízky jsem brala z rostliny, jejíž hrozny mi fakt chutnaly. Její název majitel neznal (měl ji po otci), pátráním všude možně jsme usoudili, že to bude Izabella. Větší listy mají tři laloky, moc chlupaté ale nejsou. Přidávám ještě jedno foto, co mám. Ty díry v listech jsou po kroupách.      Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 3.11.2011 9:37

Jak píše Wimpi, pravděpodobně se jedná o některého křížence s americkými druhy révy. Nedávno napsal Moll velice podrobný článek o těchto přímoplodých hybridech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 3.11.2011 15:10

Bílá Isabela není, to bude nejspíš zlidovělý název pro některý bílý hybrid. Souhlasím s vámi, že v tomto případě se o Isabelu nejedná, listy jsou jiné. Isabelu jsem několik let měl, a nedalo se to jíst. I když třeba mému strýci velice chutnala a dodnes lituje, že jsem ji zlikvidoval. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.65 (?), 6.11.2011 11:28

Dobrý den, chtěl bych si vypěstovat sazenice, ale nevim kdy mám nastřihat řízky, všude píší z ročního kmínku dobře vyzrálé a v listopadu nebo začátkem prosince před mrazy.Mám révu stále zelenou a myslím si že my do mrazů ani nevyzraje, mám je ostříhat teď ještě zelené nebo počkat?Třeba do začátku prosince?Dík za odpověď Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 6.11.2011 15:38

Můj způsob množení révy je zde.
Co se týká toho, že máte révu ještě zelenou, tak záleží na tom, jestli je vyzráté réví, to znamená jestli má většinou hnědou barvu a je zdřevnatělé. Pokud jsou zelené jen listy, je třeba počkat, až samy opadnou. Pokud není vyzráté réví, nemá smysl révu řízkovat, nevyzráté réví nemá šanci přečkat zimu ani zakořenit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.253 (?), 8.11.2011 20:25

V loňském roce jsem na začátku zimy likvidoval řádek vinice a protože jsem chtěl zachovat nějaké odrůdy, tak jsem si nastříhal řízky.Nechtělo se mně je nechávat zakořeňovat, tak jsem je, protože nebyla ještě zamrznutá půda vysadil po dvou řízcích a zahrnul jak se má zahrnout /na kopeček/.Před výsadbou jsem řízky namočil do práškového stimulátoru a vystříhal očka, která zůstanou v zemi.Letos jde alespoň jedna ze dvou a přírůstky okolo 2 metrů. Jižní Morava..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.152 (?), 8.11.2011 22:01
Vinič je veľmi plastická plodina. Zdá sa, že čím väčšiu vedu robíme okolo zakoreňovania, tým horšie sú výsledky. Prihrnutý kopček zeminy Vám ochránil rezky pred vysušením. Ak byste začiatkom zimy napíchal vždy po 3-4 rezkoch do jednoho miesta, pri 50% ujateľnosti ste dnes mohol mať dvojkmienikové samostatné korene. Ale nevadí, časom si aj z 1 koreňa vypestujete 2 kmene. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.87 (?), 25.6.2012 15:48

Jednoduché, rýchle a stopercentzné zakoreňovanie viniča alebo bobuľovín. Ja to robím tak, že si rozrežem plastovú prázdnu fľasu na polovicu a použijem polovicu s hrdlom tak, že ju na jar navlečiem na výhonok a okolo obsypem zemou a zafixujem do zvyslej polohy na hlavnom kmeni. Výhonok riadne rastie a zakorenuje do zeme. Na druhý rok na jar ho odrežem, krozrežem flašu a zakorenený prút zasadím kde potrebujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika