Výsadba odrůd révy bronner, souvignier gris



barnjiri - (4) - 162.251 (?) 
19.10.2016 13:24, zobrazeno: 8432x
Dobrý den máte někdo zkušenosti s odrůdami bronner, souvignier gris a rondo. Chtěl bych se je vysadit na pozemek se sprašovito jílovo hlinitou půdou.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 19.131 (?), 19.10.2016 21:03

S. gris mám asi pět let v podobných podmínkách. Je to   dobře rostoucí otužilá odrůda, odolná k houbovým chorobám i proti hnilobě.

Rondo mám delší dobu - velmi rané, také vitální.

Bronner jsem nevysazoval, protože mám Mezlink, který je mu podobný a který je u nás pozdní a dosahuji málo zajímavé cukernatosti - mám raději Solaris nebo Muscaris - každý rok přívlastková vína.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
barnjiri - (4) - 162.251 (?), 20.10.2016 12:22

Děkuji. A jestli se můžu zeptat jaké dosahujete úrody sladkosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.131 (?), 20.10.2016 17:44

Loni Solaris 28 oNM, Muscaris 25, S. gris 22, Rondo 23

Letos Solaris 22 /musel být sklizen dřív kvůli loupeživým včelám, Rondo 22,

Muscaris 25, S. gris 21

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 21.10.2016 14:59
V předešlých příspěvcích je psáno o muscarisu.V jakých nadmořských výškách jej dostanete do těchto cukernatostí?A co vínko z něj.Dá se to třeba přirovnat k muškátu moravskému nebo k něčemu jinému.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.27 (?), 22.10.2016 11:22

S.gris jsem letos na jaře vysadil 75 hlav. Připravil jsem mu slušné podmínky pro růst a tak koncem srpna měly skoro všechny přes 2 m a krásné silné stonky. V zimě zakrátím asi na metr a příští rok nechám na čtyři výhony. Odolnost proti plísni révové na listtech letos úplná. Náznaky padlí sem tam a velmi slabé.

Prosím kolegu, co S.gris má asi 5 let o víc informací o úrodě, v jaké lokalitě ho má, termín dozrán, chuťově a tak. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.131 (?), 24.10.2016 12:32

S. Gris máme vysázen na jižním svahu JM 240 m. n. m. Půda - vápenité váté spraše.  U odrůdy zatím žádnou zvláštní aromatiku nepozoruji, ale líbí se mě odolnost proti chorobám - včetně plísně šedé a vitalita. Dané lokalita je více jak 100 let osázená vinící, přesto sazeničky dobře rostou, žádné projevy únavy půdy.  U nás patří mezi nejpozdnější odrůdy.

Zatím jsme kvůli jarním mrazům ještě nevyrobili pořádný vzorek vína / to u mě znamená alespoň 50 litrů vína/.  Snad se to podaří příští rok,  sazenice jsou pěkné a doufejme, že zase nezmrznou.

Dobrý nástup mladých sazenic, který popisujete je typický i pro další odrůdy z této rodiny odrůdy Solaris.  Hlavně si pohlídejte roztoče, kteří bývají ve druhém, někdy i třetím roce po výsadbě problém, hlavně hned v druhém roce necháte kmínky.  S růstem populace dravců a vitalitou sazenic tyto problémy ve třetím, nejpozději čtvrtém roce zmizí. Stejně jako příznaky problémů s výživou, které se manifestují podobně jako nedostatek hořčíku a pro rodinu Solaris, ale také Mery nebo některé stolní odrůdy jsou typické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.254 (?), 1.11.2016 7:24
Kolegovi se S.gris dekuji a jeste poprosim o termin sklizne Solarisu 28°. Ja ho letos sklizel na 25° 5. zari asi 2,5 kg na ker. Tak jsem zvedav na cukernatost S.gris.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 168.36 (?), 17.2.2019 9:08

Souvignier gris jistě zasadilo zase pár nadšenců.Jaké jsou zkušenosti. Vínko, cukry a tak. Objednal jsem 2017 od Krause, loni krásné zatím menší hrozny, lákavé na pohled, velice zdravé. 23.9.-20,5čnm, půlka listopadu testované bobulky 22-25čnm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika