Vitis Suvenýr - stolní réva



host - 210.163 (?) 
9.5.2018 8:24, zobrazeno: 4545x

Dobrý den,

u známého jsem viděl etiketu z prostokořenné sazenice révy SUVENÝR s růžovými hrozny. Chtěl jsem se o ní něco dozvědět a případně ji zakoupit, ale všude na internetu je pod názvem Suvenýr (Dakona) nabízena réva stolní modrá. 

Věděl by někdo, kde je růžová réva Suvenýr k sehnání a jaké jsou její vlastnosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KarelJM - (33) - 142.2 (?), 9.5.2018 22:53

Dobrý den, Suvenyr (syn. Dakona) mám nachystaný k výsadbě, ale já na rozdíl od Vás očekávám modré hrozny. Růžových odrůd je také dost, např. z nových Julian, nebo bezsemenné Einset seedles či Vanessa.

Je to otázka chuti, ale podle mě jsou modré stolní hrozny chu´tově lepší než růžové a bílé, stejně tak mám radši červené víno než bílé a růžové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 181.245 (?), 11.5.2018 4:48
V žádném případě není pravda, že by se chuť nějak odvíjela od barvy odrůdy. - Chuťově jsou výborné jak modré, tak i bílé nebo růžové odrůdy a stejně tak mohou být napříč barvami bez chuti. Dakona stejně jako Suvenýr (Ukrajina) jsou zajímavé hlavně tvarem bobulí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.131 (?), 10.5.2018 21:23

O růžovém Suvenýru jsem ještě neslyšel. Možná jste viděl fotku modrého, ne ne zcela vybarveného hroznu.

O bílém a modrém suvenýru snad jen tolik, že spíše než chuťovou kvalitou zaujmou velmi atraktivním vzhledem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.131 (?), 13.5.2018 18:35

Dobrý den, omlouvám se, máte pravdu. Byla to sice originální visačka ze sazenice, fotka skutečně spíše růžový hrozen, ale v popisu je jasně napsané, že je to modrá odrůda. Takže dotaz beru zpět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika