Vitis Suvenýr - stolní réva



zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 181.245 (?)
11.5.2018 4:48
V žádném případě není pravda, že by se chuť nějak odvíjela od barvy odrůdy. - Chuťově jsou výborné jak modré, tak i bílé nebo růžové odrůdy a stejně tak mohou být napříč barvami bez chuti. Dakona stejně jako Suvenýr (Ukrajina) jsou zajímavé hlavně tvarem bobulí.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 210.163 (?), 9.5.2018 8:24, zobrazeno: 4529x

Dobrý den,

u známého jsem viděl etiketu z prostokořenné sazenice révy SUVENÝR s růžovými hrozny. Chtěl jsem se o ní něco dozvědět a případně ji zakoupit, ale všude na internetu je pod názvem Suvenýr (Dakona) nabízena réva stolní modrá. 

Věděl by někdo, kde je růžová réva Suvenýr k sehnání a jaké jsou její vlastnosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KarelJM - (33) - 142.2 (?), 9.5.2018 22:53

Dobrý den, Suvenyr (syn. Dakona) mám nachystaný k výsadbě, ale já na rozdíl od Vás očekávám modré hrozny. Růžových odrůd je také dost, např. z nových Julian, nebo bezsemenné Einset seedles či Vanessa.

Je to otázka chuti, ale podle mě jsou modré stolní hrozny chu´tově lepší než růžové a bílé, stejně tak mám radši červené víno než bílé a růžové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 181.245 (?), 11.5.2018 4:48
V žádném případě není pravda, že by se chuť nějak odvíjela od barvy odrůdy. - Chuťově jsou výborné jak modré, tak i bílé nebo růžové odrůdy a stejně tak mohou být napříč barvami bez chuti. Dakona stejně jako Suvenýr (Ukrajina) jsou zajímavé hlavně tvarem bobulí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.131 (?), 10.5.2018 21:23

O růžovém Suvenýru jsem ještě neslyšel. Možná jste viděl fotku modrého, ne ne zcela vybarveného hroznu.

O bílém a modrém suvenýru snad jen tolik, že spíše než chuťovou kvalitou zaujmou velmi atraktivním vzhledem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.131 (?), 13.5.2018 18:35

Dobrý den, omlouvám se, máte pravdu. Byla to sice originální visačka ze sazenice, fotka skutečně spíše růžový hrozen, ale v popisu je jasně napsané, že je to modrá odrůda. Takže dotaz beru zpět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika