Vinná réva - Tereza



mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 159.100 (?)
29.9.2019 20:01

Teréz je u mňa spoľahlivo rodiaca odroda. Veľkosť strapcov plus mínus kilogram, dužina je rôsolovitá, kôstka výraznejšia vo vrchnej časti strapca, zauímavé, že v spodnej polovici až tak neprekáža.Chuť je príjemná, neviem tomu dať odborný názov, ale po dôkladnom vyzretí asi neprekvapí, ale ani nesklame. Nechcem sem miešať inú odrodu, ale napríklad mimoriadne vychvaľovaného Aladdinu sa tak veľa, ako bobúľ Teréz zjesť nedá - je totiž taký sladký, že po 5 bobuliach je ho dosť..aspoň teda ja k cukru potrebujem aj dostatok kyselinky. Teréz dozrieva ešte aj teraz, je to príjemné si v týchto dňoch len tak odtrhnúť časť strapca a na záhrade pod jesenným slniečkom vyjedať.Už len doplním, že hrozno pestujem na mimoriadne slnečnom mieste v tvare vertigo a nielen Teréz, ani dalších 7 odrôd som nikdy ničím nestriekal      mino BA

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 138.47 (?), 20.6.2019 17:39

Po pravdě už nevím, já toho mám na zkoušení moc, letos se zatím réva líbí všem, tak až po sklizni sem něco napíšu, jak to dopadlo. Snad nám vosy a jiná havěť něco nechají na jídlo...laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.53 (?), 20.6.2019 12:31

Zdravím pane "host - xxx.xxx.138.47", tak abych byl upřimný, musel jsem si najít co je "Mopra" :-).

Já moc radit ohledně révy nemůžu, neb jsem sám učeň, ale jeden Moravák co ke mně chodil před desítkami let mi často říkával "Kájo, nebuď tak hladový", dost šasto si na jeho slova vzpomenu a nenechávám všechny hrozny co se na keři objeví. Já mám na jedné pergole 3 druhy révy, tak v metru kmen rozdvojený na dva tažně a ty dál vedené na konstrukci která je asi v 2,3 m výšce a ty hrozny rozhodně nenechávám všechny, pouze jeden na letorostu a když je nějaký menší, tak ho ustřihnu. Myslím, že hladový jsem i tak dost, ale jelikož se můžu jednotlivým keřům individuálně věnovat se zálivkou, hnojenim a zaštipováním, tak je nepřetěžuji.

Na  "Izabellu"jsem se díval, nejspíš bude do teplejší polohy, já mám zahradu v 350 m, jsou zde časté mrazy, letos neni ani třešeň, všechny švestky mimo "domácí"namrzly a spadly, jablka, jedna hrušeň kterou mám taktéž... Takže první rok rozhodně nenechávat všechno, já jsem včera také ustřihal 1/3 menších hroznů na té "Teréz" která má letos prvně a právě když vezmu hrozen do ruky, odpadávaji ty menší bobulky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.47 (?), 20.6.2019 17:29

Zdravím Kájo. Dám na tebe a trochu těch hroznů sundám ať jsou zdravé a dobré.laugh

Třešně,,májovky,, jsme už snědli se špačkama napůl, teď jíme z dvou menších třešínek. Slíva je doslova obalená, divoká švestička má taky plno plodů, jabka jsou taky, broskve krásný i meruněk plno. To se letos zatím vydařilo. Jen okurky nám v tom žáru jako obvykle moc nejdou. Včera jsem se nachystal na zahradu spát ale začala mi blbnou,,herzpumpe,,, tak jsem zůstal rači doma, včera jsem to tam zalil všecko. My kopec 244m. Teplo, teplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.193 (?), 25.9.2019 8:52

Dozrela uz niekomu táto reva, aby sa podelil o skusenosti a dojmami z chuti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 159.100 (?), 29.9.2019 20:01

Teréz je u mňa spoľahlivo rodiaca odroda. Veľkosť strapcov plus mínus kilogram, dužina je rôsolovitá, kôstka výraznejšia vo vrchnej časti strapca, zauímavé, že v spodnej polovici až tak neprekáža.Chuť je príjemná, neviem tomu dať odborný názov, ale po dôkladnom vyzretí asi neprekvapí, ale ani nesklame. Nechcem sem miešať inú odrodu, ale napríklad mimoriadne vychvaľovaného Aladdinu sa tak veľa, ako bobúľ Teréz zjesť nedá - je totiž taký sladký, že po 5 bobuliach je ho dosť..aspoň teda ja k cukru potrebujem aj dostatok kyselinky. Teréz dozrieva ešte aj teraz, je to príjemné si v týchto dňoch len tak odtrhnúť časť strapca a na záhrade pod jesenným slniečkom vyjedať.Už len doplním, že hrozno pestujem na mimoriadne slnečnom mieste v tvare vertigo a nielen Teréz, ani dalších 7 odrôd som nikdy ničím nestriekal      mino BA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika