Vinič v 763 mn.m



host - 255.44 (?)
3.8.2013 16:02

Dario, spatne jsem se vyjadril. Tim se mysli, ze tyto mrazy snasi tyto odrudy bez poskozeni, nebo bez vetsiho poskozeni. mam taky odrudu King of the North. Je hodne rana a pisi o ni, ze snasi mrazy -35 oC. A navic je to typicka labruska, takze ma uzasne huste olisteni a abnormalne bujnej rust. Tuto odrudu by si mel Jaro zkusit. Ale nevim, jestli ju mas Ty.  Marek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 60.137 (?), 9.8.2013 8:41

Mikro-lokality viac či menej vhodné na pestovanie viniča je možné vypozorovať na ceľkom malom území- stačí kataster jednej obce. Nezistíme to však v priebehu niekoľkých rokov, ale niekedy až v priebehu niekoľkých generácií vinohradníkov. Vidím to aj na vinohradoch v dedinke v údolí, kde mám vinohrad. Našťastie v tej lepšej mikro-lokalite, kde sa viniču darí. Na inom svahu 2 km ďalej už je tomu naopak. Niekedy pomáha napr. lesík nad vinohradom, ktorý bráni prúdeniu mrazivého vzduchu. Inde stačí, keď susedné záhrady bránia prúdeniu vzduchu a vinohrádok sa "dusí", bez plesní nie je možné hrozno dopestovať...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petik - (29) - 34.163 (?), 9.8.2013 21:19

Berte obrázky jako úvaha. Já vím, že bych z toho nikdy tady neudělal víno, možná budou bobulky k jídlu nejdřív tak v půli řijna, možná se stihnou jen obarvit na červeno. Ale pro mě je to jen doklad, jaké jsou hranice a jaké ošetřování v mých podmínkách takové révě musím dát (tedy 2x ročně jen ten Kuprikol). Listy nemají známky napadení.

MOPR
MOPR
Svatovavřinecké, 3. rok
Svatovavřinecké, 3. rok
Vavřineček se snažil
Vavřineček se snažil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 231.116 (?), 9.8.2013 23:33

Pane Petře, všetko záleží od toho, ako teplý bude september. Verím, že teplý bude a Váš Vavřineček dozreje. Podobne dozrievajú modré odrody na hornom Považí v článku, ktorý som odporučil na prezretie. V okrajových oblastiach prejavujú skoré odrody svoje aromatické vlastnosti lepšie ako v nížinných vinohradníckych polohách. Príkladom je Irsai Olivér, Veltlínske červené skoré či Rulandské modré alebo Modrý Portugal. Je veľmi sympatické, že sa dnes pokúšajú v ČR aj SR pestovať vinič v podmienkach, kde by to pred nedávnom nikoho nenapadlo. Kto nič neskúša, nič ani nezistí a je potom závislý na rôznych nepodložených teóriách...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 238.225 (?), 6.8.2013 15:55

Nerezistentní choulostivky sú aj muller, chrupka, veltlín či vavrinec a ďalšie sorty viniča hroznorodého. Pestovať Marquette, Gunu, Solaris či Somerset nie je žiadny kumšt, tam netreba ani ten Kuprikol. Aj medzi veľkoplodými intešpecifickými sortami je množstvo tých, ktoré v bežnom roku nemusíte striekať. V tomto náročnom neštandardnom roku sa u mňa ukázali ako vnímavejšie k múčnatke odrody Krasotka, KarMaKod aj Pamjati Zacharovoj. Veľmi ale záleží aj na infekčnom tlaku od susedov, správnej výžive, ktorá súvisí s kondíciou rastlín, a hlavne na prístupu k zeleným prácam. Ak necháte na začiatku júla zarodený ker zarastnúť zálistkami, veľké listy a množstvo výhonov zabránia prístupu slnka a vzduchu dovnútra a v priebehu 1-3 dní máte na viniči múčnatku ako vyšitú. Práve tie 3 spomínané sorty mám doma v tmavom nevetranom kútiku medzi záhradnou kôlňou a kamenným múrom suseda a nestíham presvetlovať. Inde v záhradke problémy s múčnatkou nemám. Na neodolnosť interšpecifickej sorty by sme sa vždy vyhovárať nemali, pokiaľ nevytvoríme podmienky k tomu, aby preukázala svoje kvality. U európskej révy nie je o čom diskutovať. Keď si uvedomím, že susedia vo vinohrade striekali počas júla každý piaty (!) deň, som pevne rozhodnutý pre jediný normálny a zdravý spôsob dopestovania hrozna- preštepenie rezistentmi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 255.44 (?), 3.8.2013 16:02

Dario, spatne jsem se vyjadril. Tim se mysli, ze tyto mrazy snasi tyto odrudy bez poskozeni, nebo bez vetsiho poskozeni. mam taky odrudu King of the North. Je hodne rana a pisi o ni, ze snasi mrazy -35 oC. A navic je to typicka labruska, takze ma uzasne huste olisteni a abnormalne bujnej rust. Tuto odrudu by si mel Jaro zkusit. Ale nevim, jestli ju mas Ty.  Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.11 (?), 31.10.2013 14:08

Zdravím Vás. Pestujem vinič v nevykurovanom sklenníku v n.m.výške 705 m n.m., pred dvoma rokmi sme mali zimu ako v Rusku takmer dva týždne -25 až -30 st. C. Odrody révy Talisman, V 25-20, Zalagyonge, Agni, Vostorg, Izabela, a jedna biela sorta muštova, neviem aka.Potejto zime to dopadlo tak, že všetky namrzli v pučikoch, takže keď aj vyrašili nič nezakvitlo, ale Izabela zavčasu vyrašila a pekne zakvitla bez ujmy.Toho roku tiež na jar v čase kvitnutia boli extremne striedave teploty, cez deň horúco v noci pomerne silne mrzlo v sklenníku rovnako ako vonku. Izabela prva rašila aj kvitla a nasledne prva dozrela v auguste, vonku predpokladám že by dozrela v septembri.Dočítal som sa že krížence labrusky veľmi dobre znášajú jarné mrazy čo mi Izabela potvrdila ale vinič Amursky jarne extrémy neznáša. odrodu pod názvom Izabela jahodová čierna som si objednal u p. Knížka. Toho roku v ponuke Klívia Rusovce, som našiel Lotyšské odrody Zilga a Sukribe, obe su Labrusky veľmi skore čo je výhodné pre naše krátke veg. obdobie, tiež odolné mrazom, Zilga -40st. C. a Sukribe -30. Predpokladám že vo Svite na Kanade by mohli obstáť tam ste chranení od severného vetra.Pouvažujte a rozhodnite sa. S pozdravom krajan.MCh.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zeroa6m - (18) - 42.110 (?), 18.2.2016 12:21

Moje pokusy s vinicom pod Tatrami.Zilga vysadena na jar 2014 prva uroda 20. augusta 2015.Pestovana bez ochrany von.Bez postrekov.

Zilga
Zilga
Zilga
Zilga
Zilga
Zilga
Zilga
Zilga
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 206.32 (?), 19.4.2017 13:50

Nádhera​! A jak chutná? Koupila jsem Zilgu na Šumavu, tak se těším.33

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 75.250 (?), 23.7.2017 14:14

Ahoj,

moj otec pestoval vo Svite Izabellu s výbornými výsledkami. 3. rok po výsadbe mohutne zaplodila, z úrody sme urobili asi 50 L výborného vína.

Kamco

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika