Somerset Seedless



host - 34.163 (?)
1.11.2018 21:35

:-))  tak pardon, měl bych míň pít, tohle měl být opěvný příspěvěk k Marquette. Somerset mám také, menší bobulky, nikdy nepomrzla a u nás nejvíc ze všech odrůd chutná dětem. A nechutná ptákům, navíc ještě oceňujeme bezsemennost. Jsem názoru, že pomalý růst dělá sucho a pokud jí dopřejete, zesílí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 12.9.2014 19:57

550 mnm není zase až tak moc, jížní štít.Tady 490 mnm a révy celkem do jakš takš cukernatosti dozrávají, před šesti dny přeměřeno bogo 16 ČNM, bílé do 20-Mopr, Irsai.Jedné vzrůstnější budoucí hlavě nechám příští rok střapeček, tak už ted se těším na přelom 7/8 měsíce příštího roku a sledování vybarvování bobulek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 12.9.2014 20:53

Naozaj, zvonku to tak vyzerá. Ale pro révu je to sakra hodně. Zvlášť když je to poloha otočená k severu v průložině s potokem, na jílu a mrazová kotlina. Jestli máte cukernatost 20 v takové výšce, je co závidět. Loni jsem měl Krystal kolem 15 - 16.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zdenek64 - (16) - 205.109 (?), 16.10.2014 16:41

Zdravím, tak letos se Somerset opravdu "pochlapil" a chuť pro mě a všechny co ochutnali výborná, stává se z něj moje nejoblíbenější odrůda spolu s Vostorgem Muskatnym.

somerset_1
somerset_1
somerset_2
somerset_2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.178 (?), 2.10.2017 14:35

Dobry den, je to odroda vhodna aj na pergolu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 2.10.2017 19:54
Podle mne super odruda na pergolu.Velká přednost veliké listy.Nechal jsem pár hrozínků na lonské hlavě u plotu spolu ze swenson red a roste zde bago, které vždy nechráněné sklidí místní hejno špačků.Bago jsem opět na tomto místě u louky neochutnal.Somerset spolu ze swensonem tam je doposut.Bredík psal, že swenson nechutná ptactvu a potvrzuji.Na fotce somerset z jedoho tažně.Vyazeno 2014,90 cm od sebe.Bednička má 500g.Sklizeno z jedné hlavy.Dokáže 5 hruzínků na letorostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 2.10.2017 20:02

Na pergolu snad ano, možná roste až moc bujně, jestli si vzpomenu, postnu fotku. Ale u nás je dost vody, možná proto ten bujný růst.

Somerset Seedless na pergolu?
Somerset Seedless na pergolu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.23 (?), 30.10.2018 8:17

Tak bych se taky chtěl podělit o zkušenosti. Pěstuji Sommerset (samozřejmě od Bredíka) v extremních podmínkách - 700 m.n.m 10 km vzdušnou čarou od Pradědu. Zpočátku strašně pomalu rostla. Pochopil jse, že trpěla suchem, vodu stahoval zasakovací pás kolem domu. Upravil jsem a letos úžasně zaplodila. Mám ji cca 5 let, přežila i -28 bez známek poškození. Chuť úžasná, není to jako sladká voda z kaufu. Má to osobitou, výraznou chuť. Každý, komu jsem dal ochutnat chce sazenice:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.163 (?), 1.11.2018 21:16

Dělám ze Somerset S. víno, letos dokonce naprosto famózní výsledek. Bobule miluje ptactvo, nutno chránit hned od začátku zaměkávání, pak bez problémů udělá i 30 stupňů NM. Prosím neuražte se, kam se hrabe nějaký vavřineček, frankovka, skrápěný chemií aby to vůbec nějak aspoň do dvaceti stupňů dozrálo. Akorát zelené práce jsou tda mimořádná fuška, výhony trčí jak antény do všech stran a dostávat je do drátěnky chce trpělivost.

Petr 600 mnm  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.163 (?), 1.11.2018 21:35

:-))  tak pardon, měl bych míň pít, tohle měl být opěvný příspěvěk k Marquette. Somerset mám také, menší bobulky, nikdy nepomrzla a u nás nejvíc ze všech odrůd chutná dětem. A nechutná ptákům, navíc ještě oceňujeme bezsemennost. Jsem názoru, že pomalý růst dělá sucho a pokud jí dopřejete, zesílí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.17 (?), 28.1.2019 14:08

Somerset mám 3 roky. Výborná chuť hroznů, růst střední, plodí 2.rok(!), v srpnu zralé (Jsem z Brna a chráněná poloha.). Jen superlativy. Urban.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika