Škůdce na na listech révy vinné



Iva.Karešová - (3) - 219.5 (?)
10.6.2014 19:16

a nevadí mů ten hnuj a vy sy myslíte že to není krtonožka tak co to je a muže to tým myš prosím napište mi ještě deska děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
Iva.Karešová - (3) - 219.5 (?), 10.6.2014 16:07

vinná réva je je stará 3 roky velikost nevím jak je velká asi 2 m už druhým rokem my plodý docela hodně postřiky nemoužívám vůbec jenom jsem dala na zimu kravský hnůj ale ten hnůj tam mám pořád a hnojiva také nemoužívám fotku nemám nevyfotila jsem to zapoměla jsem keř je dobrý jenom listy mi schnou listy jsou dole ale jsou na keři může to být i tým horkem jak jsou venku že listy schnou vhled nevím a j a listy  začali schnout a hnědnout ale zalévám to jednou za týden, víckrát se na chalupu nedostanu. myslíte že je to tým horkem že to schne nebo čím je to a čím to ochránit nákým postřikem a dá se to ještě zachránit zatím hrozínky jsou pěkné zatím porajte mi prosím ještě dneska a čím to otřešit a čím porajte mi děkuji. a ještě se chi zeptat mám na zahradce slimáky jak se jich zbavit když nejsem každý den na chalupě a ještě máme na zahradce krtonošku jak se toho zbavit všechno seřere prosím poraďte mi co vinnou révou a krtonoškou a slimáky prosím porajte mi ještě dneska toještě  skusím děkuji moc. iva.Karesova@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 10.6.2014 18:20

Pravděpodobně je problém s kořeny, buď je něco ožralo anebo uhnily. Také by to mohla být plíseň révová, což byste poznala podle bělavého plstnatého povlaku na spodní straně listů, které mají na horní straně žluté, jakoby olejnaté skvrny. Ovšem na masivní útok plísně je při současném rázu počasí ještě brzy. Lze se proti ní bránit fungicidním postřikem, poradí vám v prodejně se zahrádkářskými potřebami. Proti poničeným kořenům ochrana není, bohužel. Jedině preventivní boj se škůdci. Pokud není vyložené sucho, tak zálivka u tříletého keře není nutná. Kolik bylo toho hnoje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Iva.Karešová - (3) - 219.5 (?), 10.6.2014 18:32

hnoje bylo málo dala jsem to okolo viné révy a nevadí mu ten hnůj a co je proti plísni révové a kdy je čas na plíseň kdy to stříkat a co a tá se to víno zachránit když budou kořeni trochu poničené dá se to ještě zachránit já si myslím že je to krtonoška která mi to užrala ty kořínky prosím poraďte mi jak proti tomu bojovat a nevadí když to víno zaleju jednou za týden prosím poraďte mi ještě dneska děkuji.moc  prosím odepište mi 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 10.6.2014 19:09

Pokud jste přesvědčená, že příčinou jsou krtonožky, musíte je nejprve vyhubit. Jak na to, se dozvíte například ZDE.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Iva.Karešová - (3) - 219.5 (?), 10.6.2014 19:16

a nevadí mů ten hnuj a vy sy myslíte že to není krtonožka tak co to je a muže to tým myš prosím napište mi ještě deska děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 10.6.2014 19:22

Já si nemyslím vůbec nic, já jenom hádám z toho, co jste napsala. Víc nejsem schopen poradit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika