Simonit&Sirch zkušenosti, rady, návody



samot - (34) - 91.220 (?)
1.9.2019 11:19

Je mi jasný že nedozrají ale udělalo mi to radost.Dle rady strapce odstraním.Honza se nám pěkně rozjel díky za obrázky i s popisem.Já věděl že se to tu rozjedewink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
samot - (34) - 91.220 (?), 30.8.2019 7:53

Nevidím zde žádnou reakci od Pavla tak to je asi mířeno na mně.Samozřejmě máte pravdu ale metoda Simonit&Sirch je vylepšený střih Guyotův.Kdyby to bylo to samé tak proč by si ti dva pánové dávali tu práci a vymýšleli něco co už tu je.Mrkni YT na videa od Simonit&Sirch a třeba zjištíš v čem je rozdíl oproti Guyotuvu střihu.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.82 (?), 6.10.2019 20:42

Samot, nemýlite sa :) Gyuot je to čo robia aj Simonit a Sirch ale je to modifikácia. Štandardne sa Gyuot takto nestrihá. Správne rozmýšlate a len tak ďalej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
samot - (34) - 91.220 (?), 29.8.2019 21:13

Dle rady zítra zastřihnu a pro letošek je asi hotovo aspoň mně nic nenapadá.Dnes jsem ještě odstranil ohýbací drát budu se snažit dávat tažeň vodorovně na vodící drát.Obrázek pro ispiraci co se chystám udělat.Kdyby bylo něco špatně tak pište půjdu stříhat až na večer.wink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
samot - (34) - 91.220 (?), 29.8.2019 21:37

Tak ještě sem vložím plán na jaro 2020.Nechám pouze tři očka aby to dokázal keř utáhnout a nechám růst jako v prvním roce 2019 pouze stím rozdílem, že budu keř trochu krotit v růstu tím že nechám více zálistků jestli to tedy bude správně jestli ne tak mne opravte.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 128.42 (?), 30.8.2019 22:36

Při zakládání kmínku nezastřihávejte 15 cm pod drátem - to je blbost, takhle paušlně to brát nemůžete. Pokud jste se rozhodl pro řez S+S s dvěma čípky, budete střídat strany s vyvazováním tažně. Tudíž oba čípky musí být cca 10-15 cm pod drátem. Když kmínek střihnete 15 cm pod drátem, budete mít ty dva čípky moc nízko (záleží také na délce internodií). Čili to střihněte zhruba ve výšce drátu tak, aby když zjara necháte rašit horní 3 očka, tak aby to nejvyšší bylo plus mínus ve výšce drátu (z něj bude tažeň v 3. roce) a ty spodní dva budou základem těch dvou budoucích čípků..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
samot - (34) - 91.220 (?), 31.8.2019 9:29

Dobrý den tak konečně se to tu trošku rozjelo.Honzo děkuji za radu to co píšete má logiku a s největší pravděpodobností na jaře budu postupovat podle Vašeho návodu.Včera jsem tedy zakrátil keře na 2,5m a jeden na 2m protože byl menší.V týdnu jsem prohlížel keře a na Šarádě jsem objevil dva hrozénky tak mi to udělalo radost že sé révě u nás líbí a bude rodit. Druhá věc je jestli bude stíhat i dozrát ale tomu jsme podřídily výběr odrůd.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.108 (?), 31.8.2019 23:03
Nasadene strapce treba odstranit, uz nemaju sancu dozriet, len vysilia koren.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 128.42 (?), 1.9.2019 7:12

S+S v obrazech

1.rok
1.rok
2. rok
2. rok
3. rok
3. rok
4. rok
4. rok
.. a další roky..
.. a další roky..
prevence ESCA
prevence ESCA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
samot - (34) - 91.220 (?), 1.9.2019 11:19

Je mi jasný že nedozrají ale udělalo mi to radost.Dle rady strapce odstraním.Honza se nám pěkně rozjel díky za obrázky i s popisem.Já věděl že se to tu rozjedewink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.76 (?), 25.9.2019 18:09

Zdravím :)
    Len chcem doplniť, že toto sú presne postupy z knihy SImonit&SIRCH: Manuale di potatura della vite Gyuot a teda to môžem verifikovať a odporučiť.
   Sám podľa tejto metódy v našich vinohradoch v Južnom Tirolsku postupujem už štvrtým rokom a naozaj to má výsledky.
   Veľmi veľkou výhodou je to hlavne pri boji s chorobou ESCA čo je strašná "mrcha" ktorá ničí staršie vinohrady. Podľa skúseností hlavne pri sorte Chardonnay, Tramín červený. Takto napadnutý ker musíte buď amputovať až do zdravého dreva (drevokazná choroba) alebo vytrhnúť všetko aj s koreňami (prevencia šírenia).

     Preto odporúčam a tieto obrázky verifikujem. Vo svojich vidách som však nechcel zverejniť ich stránky priamo a tak som "len" odporučil ich knihu. Zatiaľ je to to najlepšie čo zatiaľ na túto tému máme.

     Pavol Macko (Youtube: Bc. Pavol Macko)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika