Simonit&Sirch zkušenosti, rady, návody



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 164.40 (?) 
7.5.2020 18:20

Zdravim,

Mna by zaujimalo, ci je tato metodu (Simonit&SIRCH) urcena cisto pre mostove odrody alebo tiez je vhodne zvazit tento sposob aj pre stolove odrody namiesto klasickeho Guyotovho rezu (jeden tazen a dvojoky cipok). Skusal to niekto (poviem uz nejaky rok) na stolovych odrodach a bolo mozen pozorovat rozdiel?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 70.76 (?), 25.9.2019 18:19

Súhlasím s HonzoH :)
     Ak v prvom roku dosiahnete takú hrúbku letorastu, že je hrubý aspoň ako hrubšia fixka či malíček na prste, nezastrihávajte sadenicu na dva očká. V tomto prípade je totiž vinič dosť silný nato aby vytvoril kmienok. Vtedy treba postupovať skutočne ako napísal HonzoH a overujem to praxov.
    Ak je ťažeň je ešte hrubší tak kľudne ho môžete ešte aj zastrinuť pár očiek nad drôt a potom ho uviazať o ohýací drôt. V tomto štádiu, totiž dokáže vinič zvládnuť aj do 5 letorastov (ponechaných pri olamovaní).
   Ako vždy aj vo svojich videách hovorím, dôležité je hlavne skúšať. Nebojte sa toho. Nejaká výsledky raz proste budú musieť byť ;)

Pavol Macko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
krtho - (1) - 91.40 (?), 12.9.2019 0:55

Na youtube to chalanisko vsetko pekne rozobral. Ma tam toho dost a je to aj zrozumitelne vysvetlene. Hadam to niekomu pomoze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
samot - (34) - 91.220 (?), 12.9.2019 19:51

Ty videa určitě hodně lidem pomůžou a ne jenom videa ale příspěvky v tomto vlákně proto jsem ho založil.Videí od Pavla bude určitě více dotazy můžete vkládat pod videa nebo náměty na videa a třeba něco natočí tak jako pro mne ohledně výšky letorostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
samot - (34) - 91.220 (?), 25.9.2019 19:47

Zdravím pana Pavla a jsem rád, že k nám zavítal na toto forum a píše zde své poznatky s metodou střihu S&S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
samot - (34) - 91.220 (?), 25.9.2019 20:04

Tak započalo plánované rozšíření mikro vinice odrůdu konzultuji s panem Kotrlem ale bohužel vyřadil z nabídky moštové odrůdy tak snad něco vyberem.Původně jsem chtěl Solaris ale byl mi navrhnut lepší tip a to na odrůdu Dubljanskij která je taky moštová tak čekám jestli by tam pan Kotrle nenašel 3 kousky.wink

ještě sem vložím pár fotek





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 128.42 (?), 26.9.2019 21:49

Omluvám se - jaký je důvod vysadit si na zahrádce TŘI sazenice moštové odrůdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
samot - (34) - 91.220 (?), 28.9.2019 20:41

Nevím třeba na 5l vína pro radost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 128.42 (?), 29.9.2019 19:43

Dělat 5 litrů vína je spíš pro zlost..cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
samot - (34) - 91.220 (?), 6.10.2019 18:42

Tak nevím kolik bude vína to nechám osudu třeba skončím u burčáku ale určitě zkusím taky udělat víno dokud to nezkusím tak nedám pokoj a je mi jedno jestli to bude 5,10,15lyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika