Růst jednoletých sazenic



host - 209.3 (?)
29.6.2009 20:45

Nemá velký smysl to uspěchat. Pokud to vypadá, že na kmínek nenaroste, není správné hnát dusíkem k růstu. Mohu ale doporučit hnojiva na list s obsahem draslíku a stimulátory.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 171.155 (?), 27.6.2009 21:47, zobrazeno: 10624x

Mám dotaz na odborníky - vloni jsem vysadil na podzim Kodrjanku. Ujala se docela dobře.Ze dvou oček jsou přírůstky asi 25cm.Postřik proti plísni jsem provedel (DIthane),Asi 2x trochu zalil naředěnými slepičinci.Mám spíše obavy, zda se mi letos podaří dosáhnout dostatečného růstu výhonků k založení kmínku v příštím roce - představuji si asi 1 metr.Má smysl užít hnojiva na list, či k zalití? Či jiná opatření?

Lucas

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.3 (?), 29.6.2009 20:45

Nemá velký smysl to uspěchat. Pokud to vypadá, že na kmínek nenaroste, není správné hnát dusíkem k růstu. Mohu ale doporučit hnojiva na list s obsahem draslíku a stimulátory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
svetlucha1 - (5) - 126.13 (?), 30.6.2009 17:01

Mam dotaz, ziji v Anglii a chtela bych si tu vypestovat revu na pergolu sazenici mam jen se mi zda ze je slaba, pestuji ji v obrovske nadobe a nevim jestli nemam spatnou pudu jsem zacinajici amaterka, taky nevim o jakou odrudu jde zakoupila jsem ji v obchode jedine co vim ze puvodem pochazi z Holanska mam jednu sazenici modreho vina a jednu sazenici zeleneho vina, puvodne byly v kvetinaci a tet jsou ve foliovniku nevim ani jak hluboko mam ten pahyl zahrabat mozna mi nekdo taky doporuci nejakou knihu pro zacatecniky dekuji za informace Klara

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 30.6.2009 17:29

Byla chyba, že jste zasadila révu do nádoby. Koření hluboko a to se jí nebude líbit. Zasaďte ji na místo co nejdříve. Do půdy se zasadí sazenice téměř celá, nechá se koukat jen několik cm s výhonkem. Podle toho, jak roste, se ponechávají obvykle dva výhony (pokud jsou). Jeden se vede podle potřeby, druhý se bere jako náhradní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
svetlucha1 - (5) - 126.13 (?), 30.6.2009 17:51

Myslela jsem si ze ji v te nadobe budu pestovat protoze je na ni namalovane vino ta prvni sazenice roste dobre a tet s ni rasi uplne od spodku druhy vyhonek tedy spise nejake listky. Ta druha sazenice obrasi asi pozdeji protoze jak jsem ji zdomu dala ven skroutila se a jako by odumrela to same udelal i ta prvni a tet rasi jako diva do nadoby jsem namichala 3ruzne hliny takze ani nevim jestli maji vsechno co potrebuji, taky jsem premyslela ze je v tech nadobach prenesu na jizni stranu kde chci vino nejprve tahnout po dome a pozdeji na pergolu ktera bude u toho domu, ale tu budu stavet az na podzim a tak nevim kdy mam ty rostliny z te nadoby tedy presadit, snih tu v zime nemame a teploty se pohybuji kolem nuly, kdyz moc mrzne tak minus 5 tak doufam ze prezijou taky nevim kdyz jsou tet ve skleniku jestli je mam nejak otuzovat nez je dam ven, jsem opravdu amater precetla jsem si na teto strance vsechny dotazy na pestovani revy, hnojeni a vubec nic mi to nerikalo snazim se sehnat i nejakou knihu pro uplne laiky muze mi nekdo neco doporucit?

dekuji Klara

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 30.6.2009 18:59

V Anglii jsou tak mírné zimy? Nu tedy, na přesazení je vhodná doba začátkem jara (březen, duben), dokud je vláha, ale té je tam asi dosti po celý rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
svetlucha1 - (5) - 126.13 (?), 1.7.2009 3:16

Takze pro presazeni je dulezite, aby byla v tom obdobi vlaha?  Mohlo by to byt na podzim to nam tu nejvice prsi, nebo mam s presazenim z tech velkych nadob pockat az do jara? Taky bych potrebovala vedet jak daleko mam tuto jednoletou sazenici zasadit od domu po kterem chci tuto vinnou revu nechat splhat a pak dale po pergole?

dekuji za kazdou odpoved Klara

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 1.7.2009 9:23

Když to přesadíte i s balem, tak třeba hned. Vzdálenost od domu může být podle potřeby, nedával bych blíž než asi 40 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 210.252 (?), 1.7.2009 19:27

V nádobě muže révu bez problémů pěstovat i když koření hluboko.

V nádobě 20l druhým rokem po vysazení lze sklízet hrozny.

I když pěstuji révu venku i ve skleníku na záhoně, tak stále používám i nádoby 20l.

Luděk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
svetlucha1 - (5) - 126.13 (?), 5.7.2009 15:23

Nadoba ve, ve ktere mam nyni zasazeny sazenice vina ma vic jak 20l, zaroven je ve foliovniku a ten je umisten na jizni strane zahradniho domku. Sazenice byla vlastne puvodni kminek de, ktereho vyrasil slahoun, ktery se rozvetvuje a ma pekne listky, posleze vyrasil druhy slahoun primo ze zeme, jedine co nevim jak mam docilit toho, aby ten 1slahoun zesilil zda se mi, ze je prilis slaby nebo mam rostlinu zastrihnout aby slahou zesilil?

dekuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika