Řez vinné révy



host - 83.190 (?)
19.2.2024 18:50

Slabší výhon odstraňte, silnější ponechte a udělejte z něj ještě tažeň. Křivý kmínek není žádný problém, časem se ještě trochu srovná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 36.10 (?), 19.2.2024 14:25, zobrazeno: 677x

Prosím zkušené pěstitele o radu na řez vinné révy. Kontejnerovaná sazenice zasázená na podzim. Z kmínku vyrůstá silnější odnož, než je kmínek (vpravo na fotce). Slabší odnož, která je rovná jsem ponechala jako kmínek a ohnula podél drátu. Teď ale nevím, jestli jsem udělala dobře, jestli by nebyla silnější odnož vhodnější i když by byl kmínek potom hodně křivý. Prosím, co s tím.
Dík. Lenka

Víno
Víno
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 19.2.2024 18:19

Já bych to šmikl přísně-to, co máte teď jako pokračování kmínku celé pryč, to slabší na jeden oddíl, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.190 (?), 19.2.2024 18:50

Slabší výhon odstraňte, silnější ponechte a udělejte z něj ještě tažeň. Křivý kmínek není žádný problém, časem se ještě trochu srovná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 19.2.2024 19:17

Nerozumím, jak to pan SPCH myslel. Modré čáry jsou nůžky. Já bych letos zapěstoval kmínek. Nechají se 2 letorosty z pupenu pod drátem. Ty se vyvazují k tyčce (prodloužíte ji), aby se nevylomily. Další letorosty z kmínku se musí vylámat. Teprve příští rok se jeden letorost ohne ke drátu, jako tažeň a z druhého se udělá čípek s očkem pro letorost na rok budoucí.

Řez
Řez
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 19.2.2024 19:47

Kuky, téměř tak, jak jste vyznačil, já bych šel ještě o jeden úsek níž k základně. Pokud podzimní výsadbou je myšlen r.2023, tak ikdyž byla réva kontejnerovaná, tak koř.soustava ještě není schopná nějakých stachanovských výkonůcheeky, přijde mi, že zadávající tématu očekává už letos jakýsi střapeccool, což bych nedoporučoval, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 19.2.2024 22:57

Pane SPCH, to ale bude kmínek krátký. Kmínek po spodní drát je akorát vysoký a nenastavoval bych ho z nižšího očka. Kmínek má být z jednoho kusu, nenastavovaný, kvůli bezproblémovému toku mízy. Pokud to jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 20.2.2024 7:28

P.Kuky, nechci se nijak dotknout konkrétního pěstujícího, mně se prostě ten úsek révy blízko drátu nelíbí+ten plesnivý bambus+snad i ne zcela rovný krajní kůlcool? No, snad to v reálu vypadá líp a ochrana proti chorobám podpoří záměr vedoucí ke zdravému růstu se spoustou chutných plodůsmiley, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 36.10 (?), 20.2.2024 8:22

Pro diskutující doplním údaje. Ano, réva je sázená na podzim 2023. Ten "plesnivý bambus" byl v révě při nákupu, v reálu nevypadá moc špatně ale dobře, vyměním ho za kovovou tyčku. Krajní sloup je opravdu rovný, asi jsem to špatně vyfotila, zameřila jsem se hlavně na révu. A ano, myslela jsem alespoň na jeden střapec na ochutnání. Snažila jsem se na internetu přečíst všechny možné návody k pěstování,  postupovala jsem jako střih druhéhé roku protože réva byla pěkně obrostlá, různé tenké šlahouny jsem už odstranila. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika