Řez nových rostlin révy



Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?)
1.3.2021 17:20
Dobrý den, mám loňské letorosty na řezu takhle shnilé. Mám je řezat až do předloňského, zdravého dřeva a připravit se o úrodu nebo mohu ponechat tohle se 2 očky? Řežu na vertiko. Co za chorobu to je? I letorosty vypadají po obvodu plesnivě flekaté. Mám něčím ošetřit? Loni jsem nestrikala. Dekuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 79.115 (?), 19.2.2021 16:47, zobrazeno: 1358x
Dobry den, dnes jsem prováděl řez révy, která loni poprvé rostla. Narostla asi 2 metry. Nyní zkracuji a ohybam k drátům. Některé odrůdy jsou na řezu zelené a jiné úplně hnědé, jakoby suché. To že jsou hnědé asi není dobré znamení. Mám pravdu nebo se pletu? Díky.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.143 (?), 19.2.2021 17:50

Ročník 2020 byl pro kvalitu dřeva špatný. Nejprve rekordní sucho, potom málo sluníčka a pak na podzim 230 % obvyklých srážek. Proto mají některé odrůdy suché réví.

Někde se také vyskytly v zimě silné mrazy, což může ne dobře vyzrálé výhodny ještě více poškodit.

Musíte vše suché ostříhat, spodní část výhonu bude většinou v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 1.3.2021 17:20
Dobrý den, mám loňské letorosty na řezu takhle shnilé. Mám je řezat až do předloňského, zdravého dřeva a připravit se o úrodu nebo mohu ponechat tohle se 2 očky? Řežu na vertiko. Co za chorobu to je? I letorosty vypadají po obvodu plesnivě flekaté. Mám něčím ošetřit? Loni jsem nestrikala. Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 66.55 (?), 1.3.2021 20:17

Můj názor je, že réví na obrázku je zdravé. Pokud jsou skvrny na povrchu, ničemu to nevadí. Asi se bude jedna o padlí. Révu je lepší v případě tlaku chorob, zejména padlí, ošetřit. Sám ošetřuji po odkvětu a před zaměkáním a většinou to dostačuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 37.33 (?), 1.3.2021 20:45

Taky takovouto větvičku považuji za naprosto zdravou. Dokud je na řezu zelená barva, je houževnatá a nedá se snadno ulomit, tak je v pořádku. 

Slabé konce velmi dlouhých šlahounů jsou uschlé, hnědé a velmi snadno se ulomí a upadnou. Tohle není ten případ. Pěkná tlustá mladá větvička.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 1.3.2021 21:54

Mám tu 7 hlav (každá jiná odrůda) a jen jedna má takovéto tmavé, široké a drolící se středy. Ten vnitřek je měkký a dá se snadno vydloubnout. Ostatní hlavy mají větvičky na řezu středy s hnědým středem, který je v průměru menší a je pevný. Tato hlava má "poškozené větve" v dolní části, nejvyšší výhony jsou na řezu na pohled "zdravé". 

Některé větvičky byly na koncích zaschlé, ale to vypadá jinak. Tohle na mě působí jako by to bylo shnilé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 2.3.2021 7:41

Nesesazujtu už hlouběji, spolehněte se na sebeúzdravný proces révy. Podpořte jej však pečlivou chem.ochranou a kvalitní agrotechnikou, výživou, ať nejste letos s výsledky nespokojená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 2.3.2021 13:08
Děkuji všem za rady. Každým rokem se učím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika