Rez na čapíky



host - 158.32 (?)
14.3.2011 15:48

ďakujem za odpoved. takže odroda AT-6-3-sk nestihla vo Vašich podmienkach dozrieť do konca září? neni šanca, že tento rok by dozrela? u mňa minulý rok nedozrel jedine Dačnyj, a pritom tu na fóre niekto písal, že na južnej Morave dozrel už začiatkom září. mám 3-ročnú mladú rastlinu, tak možno to chce ešte počkať, kým dospeje a budem mať viac sily, či to neplatí tak? minulý rok bol aj dosť neštandartný, čo sa dozrievania hrozna týkalo, vplyvom mála slnka sa posunulo dozrievanie hrozna u mňa o nejaký týždeň.  tak uvidím, ako to bude so zretím u tejto odrody teraz - uvažoval som aj nad tým, že to Dačnyj nie je ale po tohtoročnej sezóne budem múdrejší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 158.32 (?), 14.3.2011 9:34

JCHD by malo podľa literatúry vdržať do -24 stupňov, At-6-3-sk by mal byť na tom podobne. som prekvapený, že Vám teda namrzol - to ste mali tak nízke teploty na záhrade? chcel by som sa spýtať, že aká je chuť hrozna u týchto dvoch odrôd? uvažujem totiž, že by som ich tiež vyskúšal pestovať, podľa opisu by mali byť odolnejšie aj voči chorobám. ďakujem. tá Kodrjanka mi vymrzla po zem, možno z nejaké záložného očka vyraší ale nebanujem za ňou, silno bola napadnutá perenospórou už 2 roky po sebe. skúsim radšej niečo iné namiesto nej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 14.3.2011 11:13

Odpovídám za Paľa, jedná se určitě za mladé keře, plné mrazuodolnosti dosáhne réva cca po sedmi letech. I u mne JCHD a AT-6-3-sk namrzly loni při -24°C. Co se týká chuti, JCHD má výbornou harmonickou chuť, AT-6-3-sk jsem nemohl ochutnat, protože nestíhá na Hané dozrát. Letos ho chci přeroubovat. Ale bobule byly loni nádherné, velké, protáhlého tvaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.32 (?), 14.3.2011 15:48

ďakujem za odpoved. takže odroda AT-6-3-sk nestihla vo Vašich podmienkach dozrieť do konca září? neni šanca, že tento rok by dozrela? u mňa minulý rok nedozrel jedine Dačnyj, a pritom tu na fóre niekto písal, že na južnej Morave dozrel už začiatkom září. mám 3-ročnú mladú rastlinu, tak možno to chce ešte počkať, kým dospeje a budem mať viac sily, či to neplatí tak? minulý rok bol aj dosť neštandartný, čo sa dozrievania hrozna týkalo, vplyvom mála slnka sa posunulo dozrievanie hrozna u mňa o nejaký týždeň.  tak uvidím, ako to bude so zretím u tejto odrody teraz - uvažoval som aj nad tým, že to Dačnyj nie je ale po tohtoročnej sezóne budem múdrejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 14.3.2011 20:05

AT-6-3-sk nedozrálo ani v teplém roce 2009, proto už s ním nepočítám, je nachytané na přeroubování. V roce 2009 byly bobule i růžové, ale cukr nenabraly ani do konce října.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.57 (?), 14.3.2011 20:55
Dobrý večer! Pred 2 rokmi sa mi podarilo zakoreniť rezok AT 6-3 SK. Vyrástol dvojmetrový výhon. Cez zimu vymrzol až po zem, ale na jar vyrašil z prvého (jediného živého) očka a vyrástol znovu dlhý ťažeň. Táto zima ho nezničila celý, keď som strihal do živého, ostali asi 2/3, ale až pri rašení sa ukáže, koľko očiek naozaj vymrzlo. Tesne pri ňom je Ametyst a dopadol podobne. Napadnutie plesňami bolo minimálne, kôra je čistá. JCHD je na inom mieste, tam som odstránil z prvého výhonu vyrastnutého z očka naštepeného pri zemi na Primu cca 1/4. Ostatné očká vyzerajú dobre. Uvidím, či AT 6-3 SK v podmienkach Záhoria (206 m n.m.) v tomto roku dozreje. Vychádzam z predpokladu, že tu bude SAT o pár stupňov viac ako na Hanej. Asi by lepšie dozrál v skleníku. Podobné to bude aj s Vašou sadenicou Dačnyj. Je to stredne neskorá odroda. V okolí Modry, Pezinka či Svätého Jura by bolo hrozno sladšie. Dáme sa teda prekvapiť... Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.103 (?), 15.3.2011 6:52
dobré ráno, ďakujem za odpoveď! pozeral som si na nete rodičov odrody Dačnyj a medzi iným je tam aj Guzaľ kara, takže už chápem, prečo mi zčasti nedozrela minulý rok, bude asi hodne neskorá. vysadil som ju ale na južnú stranu, kde má najviac slnka, viac tepla jej už nemôžem poskytnúť. snáď do konca septembra (září) by za slnečnej jesene mohla dozrieť, ale mám trocha obavy :(chcem si rozšíriť dobu zberu hrozna aj o neskoršie odrody, no len či dozrejú... možno je lepšie sadiť radšej o niečo skoršie sorty, čo vydržia dlho visieť na kríkoch, ako takto riskovať. Dukačajevov ustojčivyj to minulý rok u mňa stihol v polovici septembra /září/. JCHD vyzerá byť odolná odroda, aj voči chorobám, len neviem, či sa mi ju podarí zohnať, tu na Slovensku asi nie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.57 (?), 15.3.2011 8:03
Dobré ráno! Mám na výber odrôd podobný názor ako Vy. U nás je pre vinič okrajová poloha, takže pestovať neskoré odrody je riskantné. Sladký stredne skorý hrozen je chutnejší ako kyslastý stredne neskorý. JCHD by som Vám poslal, ale chcem ho pestovať na vertiko, takže bohužiaľ neostáva ani jedno očko navyše. O rok už bude situácia lepšia. V otázke vymŕzania viniča je okrem odrody dôležitá aj poloha. Mrazové kotliny sú pre drevo viniča aj drevo broskýň nebezpečné. Ani svah nezabezpečí ochranu pred mrazom, keď napr. les nad vinohradom bráni prúdeniu vzduchu. Poznám príklad, keď vďaka takémuto lesu museli nakoniec zrušiť stále vymŕzajúci vinohrad, aj keď bol na južnom svahu. Ale to už som odbočil... Pekný deň! Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.103 (?), 15.3.2011 14:11
Dobrý deň, tiež som neni v pravej vinohradníckej oblasti a priznám sa, že keď som tri roky dozadu kupoval vinič Dačnyj, bol som rád, že som vôbec nejakú interspecifickú odrodu viniča zohnal, informácií som veľa nemal a podľa rady predajcu tvrdil, že v polovici septembra by mal dozrieť. ale to asi len ozaj v najteplejších južných oblastiach. u mňa to bude asi až koncom septembra. snáď keď bude krík teraz väčší a silnejší, môže to trocha ovplyvniť aj silu tvorby cukrov, pokiaľ sa nebude preťažovať. sme v mrazovej kotline, mrazy boli tento rok zhruba do -19 stupňov a napriek tomu, že som Kodrjanku obalil, vymrzla. asi zle vyzreli výhony, lebo bola ozaj minulý rok hodne napadnutá. pozeral som broskyne a tie majú púčik zdravé zelené, neboli postihnuté. mám tam ešte vinič Neptún (slovenský), ten je tiež stredne neskorý, tak ma to dozrievanie trocha znepokojuje ale uvidím, tento rok by mohol ukázať jeden až dva strapce. zameriam sa radšej na tie skoršie odrody. tak možno o rok ten JCHD by ma zaujímal, ďakujem i tak za ochotu. skúsim sa pozrieť aj po ďalších odrodách teraz na jar. pekný deň.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 17.5.2013 22:22

nemá tu někdo z vás odrůdu Lidy na vertiku, případně kordonovém rameni? jak je to s úrodností? vřelé díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika