Réva vinná pěstování bez postřiku



bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?)
5.3.2015 22:00

Z příspěvků výše je vidět vliv stanoviště, kdy se zkušenosti s odrůdou mohou dost lišit. Podle mých dosavadních zkušeností jsou na tom s odolností k plísni révové Talisman a jeho potomci, ale samozřejmě ne všichni, jmenovat můžu Galahad, KoKl Belyj, Rošfor, Aladdin, Ametist novočerkasskij a Sfinx. Na nich jsem plíseň neviděl ani v roce 2010. Na druhou stranu odolnost k padlí je u některých z nich na úrovni klasických odrůd.

Co se týká amerického Jupitera, ztotožňuji se s názorem, který jsem četl někde na fóru. Tato odrůda u mne slouží jako indikátor plísně, protože je napadána jako první.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 87.226 (?), 5.3.2015 19:14

Dakujem za odpoved. Ustojcivyj Dukacajevoj mam, ale v minulom roku mal priznaky perenospory na listoch, vyhnut 2 postrekom sa nedalo. aj na plodoch daco bolo, plody vplyvom vysokej vlhkosti zacali hnit, plus osy, moc urody z neho posledny rok nebolo. ale nevravim, ze je to zla odroda, celkom fajn, jedna z tych lepsich, musi byt hodne dozrety, dozrieva v polovici septembra v mojich podmienkach.  Je zasadeny pri dome. Ale ja hladam este nieco odolnejsie voci chorobam :-) Skoda, ze odroda Moldova je hodne neskora, to by u mna nedozrelo. Skor ma zaujimaju modre odrody vinica, este by to mozno slo vyskusat amerikanov typu Venus, Jupiter... nasiel som z modrych aj odrodu Medina, ale o tej tiez neviem viac.

lokalita - okolie Piestan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.226 (?), 5.3.2015 19:21

tak teraz som nasiel o Medine - len stredne odolna voci perenospore, vysoka odolna voci mucnatke, sivej plesni. dozrieva koncom septembra, to uz je asi neskoro na moju lokalitu. hrozno skor na jedenie a stavy chcem pouzit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 5.3.2015 22:00

Z příspěvků výše je vidět vliv stanoviště, kdy se zkušenosti s odrůdou mohou dost lišit. Podle mých dosavadních zkušeností jsou na tom s odolností k plísni révové Talisman a jeho potomci, ale samozřejmě ne všichni, jmenovat můžu Galahad, KoKl Belyj, Rošfor, Aladdin, Ametist novočerkasskij a Sfinx. Na nich jsem plíseň neviděl ani v roce 2010. Na druhou stranu odolnost k padlí je u některých z nich na úrovni klasických odrůd.

Co se týká amerického Jupitera, ztotožňuji se s názorem, který jsem četl někde na fóru. Tato odrůda u mne slouží jako indikátor plísně, protože je napadána jako první.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.210 (?), 6.3.2015 13:58

Samozrejme, vplyv stanoviska je zasadny. Napr. u mna je podstatna odolnost voci mucnatke snad viac nez voci perenospore. Jednoducho som v teplej a suchsej lokalite a svedci jej to tu. Zavisi aj od toho, ako je vinic vedeny a ci uz hned rano nanho svieti slnko, vdaka ktoremu rychlo obschne pripadna rosa, ci je v uzavrteje polohe, alebo okolo neho previeva vysusujuci vetrik. Ci je na vhodnom podpniku a teda vitalny a schopny lepsie odolavat infekcii. Ja mam vsetko na K125AA a snazim sa vinic tahat na vysokych vedeniach a pergolach. Jednak preto, ze im to podla mna viac svedci a aj preto, ze sa tym lepsie vyuzije priestor. Paradoxne ten ustojcivyj mam v upne nevyhovujucich podmienkach, na nizkom rynsko-hessenskom vedeni, a ten vinohrad je velmi zahusteny, lebo mam 3 rady vedla seba, vzdialene medzi sebou myslim okolo 2m, teda velmi malo. Cez leto sa to vzdy strasne zahusti a teda pre perenosporu je to tam idealne. No ako som vravel, aj bez postrekov posledne 2 roky nemam problem, hrozna su zdrave. Ked tie neodolne vinice (opal, jupiter(ten slovensky=rhea),panonia kincse, diamant) odidu, ustojcivyj a onyx potiahnem vo vyske ponad stare vedenie ako pergolu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rigoleta - (21) - 2.30 (?), 5.3.2015 22:01

Jak jsem už několikrát psala, mám američany asi7 nebo 8 let.Ani jednou jsem je nestříkala.Nevím, co je plíseň nebo hniloba.Rodí každý rok, loni obrovská úroda.Proto se za američany budu přimlouvat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.226 (?), 7.3.2015 7:36

Daria, mohli by ste napisat, s ktorymi odrodami mate najlepsie skusenosti?

Dakujem aj uzivatelovi AB, za skusenosti s odrodou Muskat Poloskei, kolko postrekov ste minuly rok robili? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 7.3.2015 18:12

Kromě základního ošetření Sulkou víc nestříkám (mám skorý Solaris, Sevar, Prim).  RR jednou proti peronospoře ,pozdní odrůdy to stejně moc nezachránilo(nevydařený rok).Muscat Pölöskei, Tereza byly na tom ale lépe a mohl jsem je nechat na keři o něco déle.Místo RR zkusím Hibernal, měl by dozrávat o malinko dřív.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 6.3.2015 17:04

Mám obě odrůdy a v plodném stádiu.Pölöske se zdál oproti Tereze odolnější a není tolik vzrůstný.Tlaku chorob v min.roce víc odolal.Předpokládám ale, že mám skutečně to, co bylo uvedeno na obalu.Kdysi dávno jsem nakoupil Primy u třech prodejců a každá sazenice je jiná.Jak v chuti, tak i ve tvaru a velikosti zrna.Jedna sazenice splňuje to, co se o ní píše...   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.35 (?), 7.3.2015 8:54

Manželka zahlédla v televizi pořad o biovinaři. Údajně pět let révu běžně řezal, ale nestříkal. Po pěti letech si réva vytvořila imunitní systém proti chorobám a opět nestříká. Jak jsem koupil, tak prodávám. Ale možná pořad také někdo viděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 7.3.2015 9:00

Hezký, to je současný trend. Řekne se třetina, možná desetina skutečnosti a vydává se to za jednoduchý recept úspěchu. Možností je několik, z obou stran spektra, má rezistentní odrůdy, kecá = lže atd. atp. Zvláštní že tak jednoduchý a geniální systém se nepoužívá ve vinohradnictví všude. Nebo v lékařství třeba. V podstatě je to skvělá myšlenka. Necháme to (někoho) pod vlivem choroby, a ono si to zvykne... nebo to zajde - smůla, přirozený výběr. Nedá mi ocitovat slova z jedné satirické knížky. Mrtvá kočka radí, že lidi je výhodnější zabíjet než léčit. Léčení je drahé, trvá dlouho, je nedokonalé a má nejisté výsledky. Kohokoliv je ovšem možné rychle a dokonale zabít s minimálními náklady a plně to řeší situaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika