Réva a plíseň?



host - 113.229 (?)
6.9.2023 11:41

Kumulus patří k tomu nejlevnějšímu. jestli se nepletu, tak 10 l musí na 12 keřů stačit bohatě a cena Kumulusu vychází na 10 Kč.
Nejenom každé podmínky a rok jsou jiné, ale existuje i odolnost podmíněná geny, která tomu dost napomáhá.
Podle mého názoru je zakrácení a vylámání všech zálisků cesta do pekel a ne k lepšímu vyzrání réví. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 6.9.2023 11:25
@marioyoutube9778 Koukněte na youtube na pěstitele - mario - pergola už dozrieva, belgrad bezsemenný, teréz, palatina. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 113.229 (?), 6.9.2023 11:41

Kumulus patří k tomu nejlevnějšímu. jestli se nepletu, tak 10 l musí na 12 keřů stačit bohatě a cena Kumulusu vychází na 10 Kč.
Nejenom každé podmínky a rok jsou jiné, ale existuje i odolnost podmíněná geny, která tomu dost napomáhá.
Podle mého názoru je zakrácení a vylámání všech zálisků cesta do pekel a ne k lepšímu vyzrání réví. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.144 (?), 6.9.2023 12:28
Názory nikomu neberu. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 25.216 (?), 6.9.2023 20:17

Problém ekologických postřiků proti padlí (síra, např. Kumulus, Sulfurus..., dříve Sulikol) a proti plísni (měď, např. Champion..., dříve třeba Kuprikol) je to, že zanechávají viditelné zbytky na bobulích, které nejdou dobře omýt. Mají krátké ochranné lhůty, rezidua nejsou až tak škodlivá, ale vypadá to blbě, nechutně. Takže tyto přípravky lze použít jen před květem a hned po odkvětu. Jsou to kontaktní přípravky, musí se ošetřit i spodní strana listů, což není tak jednoduché! Tak jsem pro organické fungicidy systémově nebo hloubkově působící. Proti plísním se musí stříkat PREVENTIVNĚ! Začít před květem a skončit někdy v půli července. Rané odrůdy začínají zrát v půli srpna. Kvůli ochranným lhůtám. A funguje to. Jenže mnoho "pěstitelů" hasí plísně až teď, kdy jsou rozjeté a neléčitelné. Známí se mě ptají, jak na to, ale já je pošlu někam. Velký voči, ale né moc pro to udělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 6.9.2023 21:35

Já se snažil pomoct hlavně s tím aktuálním stavem, aby si zadavatel dotazu mohl pro další roky svobodně rozhodnout, jakou cestou se dá. Nebo aby případně zvážil, zda jsou jeho odrůdy na pergolu vhodné. Já bych na pergolu použil z révy pouze podobné odrůdy jako je Baco Noir, protože osobně nemám moc důvod sedět na místech, kde se stříká, i kdyby jen sírou a mědí. Ne všechny odrůdy révy jsou vhodné pro ekologické pěstování s použitím například bylin nebo kypřícího prášku. A sedět na místě kde něco plesniví taky nemusím... Biegler

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 25.216 (?), 7.9.2023 12:00

Jasně, chápu. To nebylo na Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 7.9.2023 16:32
Já vím že nebylo, to je výhoda registrace. Máte zkušenost a nyní nevím jestli se vyjádřím odborně s postřiky, které dělají na ovoci a nebo révě filtr proti slunci? Kdybych letos odlistil například Festivalnyj, je totálně chycený úžehem. Musel jsem zastinovat a to ho mám vysazený na místě, kde ani není slunce celý den. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika