Réva 2022



host - 189.109 (?)
27.9.2023 11:50

Nejspíš špatně ošetřený kód fóra, kdy apostrof v názvu vlákna způsobí vyvolání výjimky při vkládání dalšího příspěvku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 22.9.2023 19:45

Jen pro srovnání, nevychloubám se. Solaris má letos první významnou úrodu a vypadá to velmi nadějně, bobule jsou sladké a výborné chuti. Naprosto bez známek napadení, bez chemické ochrany. 550 mnm, jižní zeď chalupy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 22.9.2023 20:11

Jeden vinař z okolí mi Soalris taky doporučoval, tak jsem ho chtěl koupit, jinak bych o něm ani nevěděl, i když na forech bylo někde psané, že jsou hrozny náchylné na plísen i když snad ušlechtilou. Z toho důvodu jsem se nechtěl pouštět do nějaké větší výsadby a jen ho zkusit. I když ono si člověk nevybere a na ty recenze taky nemusí být spolehnutí, ne že by nebyly pravdivé, ale každý má jiné podmínky. Koukám, že už jsem odhlášen. Biegler

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.55 (?), 22.9.2023 20:21

Je dost zvláštní, že MOPR je u Vás proti plísni odolný a Solaris ne. Podle mých zkušeností by tomu mělo být naopak. Pravokořenost nemá vliv na odolnost odrůdy k houbovým chorobám, jen na odolnost kořenů k révokazu a možná dokáže trochu ovlivnit ranost a plodnost. Když tak sem dejte fotku listů Vašeho Solarisu, má list dost charakteristický, aby se dalo poznat, zda je to skutečně Solaris.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 20.3.2024 8:50
Letos jsem si přiobjednal zase nejaké odrůdy k rozšíření sbírky a nebo znovu objednal to, co se nechytlo minule. Aktuálně jsem ale celkem rozladěný z odrůdy Nero. Ta je už tak napučená, že bude v mé mrazové dolině zákonitě vymrzat za zelena. Hodně narašené jsou i Eszter a Arkádia. Takže asi také nic do mé polohy. U dlouhodoběji pěstovaných odrůd mi u Aivaz vymrzlo dřevo, ale úrodu očekávám, není to až do kmínku, zůstalo dost oček. A u Baco Noir jsou mrazem poškozené pupeny, nebo nevím čím by to mohlo jiným být, po novém roce až -17. Vše ostatní se zdá být zatím OK i na ta velká tepla a výkyvy. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.192 (?), 9.8.2023 17:20

 V 550 mnm se dá réva pěstovat jen jako rarita, nie je to rarita, je to realita. Ja pestujem v danej výške pod Tatrami v udolí Slovenského raja 20 odrôd skorého stoloveho viniča, napr. Chrust, Garold, Rumba, Atos ap. a 3 odrody muštového viniča / Frontenac, Kraseň, Dubljanskij/, bez problémov, alebo s takými problémami s akými sa stretávajú bežní pestovatelia viniča v iných oblastiach. Problém je s jarnými mrazmi, ale pokiaľ viem, tak s jarnými mrazmi majú rovnaký problém aj pestovatelia v nízkych oblastiach.

Danajka@atlas.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.142 (?), 9.8.2023 18:50

To máte pravdu, bohužel mi réva plodí spolehlivěji než třeba broskvoně a letos i peckoviny. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 27.9.2023 8:13
Na vlákně o těch bubácích mi nejde dát odpověd, ještě někomu jinému také? Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.109 (?), 27.9.2023 11:50

Nejspíš špatně ošetřený kód fóra, kdy apostrof v názvu vlákna způsobí vyvolání výjimky při vkládání dalšího příspěvku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika