Réva 2022



host - 66.55 (?)
22.9.2023 20:21

Je dost zvláštní, že MOPR je u Vás proti plísni odolný a Solaris ne. Podle mých zkušeností by tomu mělo být naopak. Pravokořenost nemá vliv na odolnost odrůdy k houbovým chorobám, jen na odolnost kořenů k révokazu a možná dokáže trochu ovlivnit ranost a plodnost. Když tak sem dejte fotku listů Vašeho Solarisu, má list dost charakteristický, aby se dalo poznat, zda je to skutečně Solaris.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 22.9.2023 19:45

Jen pro srovnání, nevychloubám se. Solaris má letos první významnou úrodu a vypadá to velmi nadějně, bobule jsou sladké a výborné chuti. Naprosto bez známek napadení, bez chemické ochrany. 550 mnm, jižní zeď chalupy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 22.9.2023 20:11

Jeden vinař z okolí mi Soalris taky doporučoval, tak jsem ho chtěl koupit, jinak bych o něm ani nevěděl, i když na forech bylo někde psané, že jsou hrozny náchylné na plísen i když snad ušlechtilou. Z toho důvodu jsem se nechtěl pouštět do nějaké větší výsadby a jen ho zkusit. I když ono si člověk nevybere a na ty recenze taky nemusí být spolehnutí, ne že by nebyly pravdivé, ale každý má jiné podmínky. Koukám, že už jsem odhlášen. Biegler

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.55 (?), 22.9.2023 20:21

Je dost zvláštní, že MOPR je u Vás proti plísni odolný a Solaris ne. Podle mých zkušeností by tomu mělo být naopak. Pravokořenost nemá vliv na odolnost odrůdy k houbovým chorobám, jen na odolnost kořenů k révokazu a možná dokáže trochu ovlivnit ranost a plodnost. Když tak sem dejte fotku listů Vašeho Solarisu, má list dost charakteristický, aby se dalo poznat, zda je to skutečně Solaris.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 20.3.2024 8:50
Letos jsem si přiobjednal zase nejaké odrůdy k rozšíření sbírky a nebo znovu objednal to, co se nechytlo minule. Aktuálně jsem ale celkem rozladěný z odrůdy Nero. Ta je už tak napučená, že bude v mé mrazové dolině zákonitě vymrzat za zelena. Hodně narašené jsou i Eszter a Arkádia. Takže asi také nic do mé polohy. U dlouhodoběji pěstovaných odrůd mi u Aivaz vymrzlo dřevo, ale úrodu očekávám, není to až do kmínku, zůstalo dost oček. A u Baco Noir jsou mrazem poškozené pupeny, nebo nevím čím by to mohlo jiným být, po novém roce až -17. Vše ostatní se zdá být zatím OK i na ta velká tepla a výkyvy. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.192 (?), 9.8.2023 17:20

 V 550 mnm se dá réva pěstovat jen jako rarita, nie je to rarita, je to realita. Ja pestujem v danej výške pod Tatrami v udolí Slovenského raja 20 odrôd skorého stoloveho viniča, napr. Chrust, Garold, Rumba, Atos ap. a 3 odrody muštového viniča / Frontenac, Kraseň, Dubljanskij/, bez problémov, alebo s takými problémami s akými sa stretávajú bežní pestovatelia viniča v iných oblastiach. Problém je s jarnými mrazmi, ale pokiaľ viem, tak s jarnými mrazmi majú rovnaký problém aj pestovatelia v nízkych oblastiach.

Danajka@atlas.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.142 (?), 9.8.2023 18:50

To máte pravdu, bohužel mi réva plodí spolehlivěji než třeba broskvoně a letos i peckoviny. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 27.9.2023 8:13
Na vlákně o těch bubácích mi nejde dát odpověd, ještě někomu jinému také? Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.109 (?), 27.9.2023 11:50

Nejspíš špatně ošetřený kód fóra, kdy apostrof v názvu vlákna způsobí vyvolání výjimky při vkládání dalšího příspěvku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika