Proč pupeny neraší



host - 254.91 (?)
26.5.2017 21:43

zdravím... Prosím vás o radu..musím zcela zlikvidovat révu z pergoly, když nikde není ani jediný pupínek??Vloni bylo úrody mnoho, ale letošní mrazy -27 asi zlikvidovali celou sazenici.Nebo má nějakou šanci?,nebo zkusit kus vedení odstřihnout, jestli je suchá?,nebo co mám dělat. Budu muset koupit novou sazenici a začít odznova?, Na obrázku je z lonska.  děkuji MÍLA SVITAVY


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 97.155 (?), 5.5.2017 22:36

Toto veľmi pekne popísal Lenz Moser už v 60-tych rokoch. Podľa neho závisí nielen od priebehu zimy, ale aj od počasia na jar. V rokoch po tuhej zime, ale daždivej jari pučalo omnoho viac očiek, ako v rokoch po tuhej zime a suchej jari. Podľa neho mráz čiastočne vysuší prúty vyniča a v suchej jari sa očká nevedia "prebrať", nedostanú dosť vody. Očká vlastne vyschnú po zime. To vysvetľuje aj lepšie pučanie odrezkov ktoré ste odrezali ešte možno vo februári. Tento marec u nás nepršalo ani deň, zato každý deň fúkal suchý výsušný vietor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 5.5.2017 22:44

Cim je ocko na podzim vice vyvinute, tim jsou uvnitr zarodky vetsi a snaze to zmrza. proto bazalni ocka a vedlejsi ocka snesou vice mrazu a tudiz zde neplati ze cim vetsi ocko, tim je vice odolne, ale naopak. broskve mi tez nekvetly, jen semenace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.177 (?), 6.5.2017 9:38

No o tom by se dalo polemizovat. Jednak je to proti přírodě a při pěkném podzimu podporujícím vyzrání dřeva by následující rok byla úroda velice slabá. Dle vašeho vysvětlení by ale vyrašila očka záložní a to se zatím neděje. Nicméně Vám pane Pavlíčku za vysvětlení děkuji.

Vysvětlení, které popsal pan Lenz Moser má logiku a jistě se zakládá na pečlivém mnohaletém pozorování vývoje révy v souvislosti s počasím. Já se pokouším pěstovat révu teprve několik let a takové porovnání zatím neumím.

Podle ohlasu zřejmě není toto téma atraktivní přesto, že ztráty na úrodě budou mnohdy značné a rovněž vedení révy komplikovanější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 4.177 (?), 6.5.2017 21:52

Moserova logika se zrovna v mém případě aplikovat nedá. Tři sazenice révy, které mám u stěny domu pod balkonem (ve srážkovém stínu), už pučí, některé více, některé méně. Dalších více než 40 sazenic, které mám volně na zahradě jsou víceméně všechny neaktivní (náznak lístečku bych spočítal na prstech jedné ruky). Dá se říct, že oblast na zahradě získala více vláhy než oblast pod balkonem, přesto to pod balkonem roste. Vliv tepla v okolí sazenice (ovlivňované příznivě polohou u domu) je tedy větší než vláha v zemi. Aspoň taková je moje letošní zkušenost. A to bych řekl, že právě ty sazenice pod balkonem byly mnohem hůř vyzrálé, dostaly zásah selektivním herbicidem a celkově byly dost neduživé.

Každopádně v dalších letech budu moudřejší, jak to s tou révou v mých podmíkách je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 57.7 (?), 6.5.2017 7:54

Tiež som na tom podobne, už som to sem nedávno písal. Samorodáky rašia normálne, Solaris a Cabernet Cortis uspokojivo. Okrem toho z ďalších 130 rastlín /bianka, nero, prim a iné/ asi 20 raší z hlavy, cca 30 vôbec a ostatné pučia nad zemou, takže dá sa povedať že začínam prakticky od znova blush. Pohľad na tú vinicu je veru dosť smutný. Ale ešte stále začínajú rašiť ďalšie,..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.91 (?), 26.5.2017 21:43

zdravím... Prosím vás o radu..musím zcela zlikvidovat révu z pergoly, když nikde není ani jediný pupínek??Vloni bylo úrody mnoho, ale letošní mrazy -27 asi zlikvidovali celou sazenici.Nebo má nějakou šanci?,nebo zkusit kus vedení odstřihnout, jestli je suchá?,nebo co mám dělat. Budu muset koupit novou sazenici a začít odznova?, Na obrázku je z lonska.  děkuji MÍLA SVITAVY


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 254.91 (?), 26.5.2017 21:48

Ještě pohled na celou sazenici..MÍLA


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 29.5.2017 10:00

Dobrý den

Rozhodně nevykopávat. Teprve teď se mohou začít klubat spící očka. Je možné, že jste sazenici přetížíli a navíc ta zima. Přinejhorším to půjde znovu od země.

Obecně je zde pěkně vidět jak je důležité mít u země záložní pupeny, popř. je mít i přihrnuté. Škoda pak celého vybudovaného systému kořenů apod. pokud to neklapne.

Můžete cvičně nějaký kus zkraje zkusit ostříhnout. Pokud to bude suchý, tak můžete vesele pokračovat, dokud to nebude uvnitř zelený. U jedné sazenice jsem dokonce jsem letos dokonce odřezával i část 2 letého dřeva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 26.5.2017 21:51

Nemusíte, odstřihněte, uvidíte, ještě může obrazit, dokonce i cosi letos dát, je dobré obrnit se trpělivostí a dobře pozorovat-dvakrát měřit, jednou řezat-vykopávat. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.204 (?), 8.5.2017 11:06

Mám obdobný problém. Nyní je solaris z 90% vyrašen a délka je kolem 5cm s květy. Dobře jde i Neuburske, pak Muskat moravsky, ale není to výrazne az na vyjimky. Zbytek odevšud po trochách jeden dva pupeny. Duben spalil i ocka na zaloznich cipcich trebas jen jedno ze dvou. Budete zakrivat utery streda v noci? Náměšť na Hané

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika