Postřiky a počasí



host - 33.254 (?) 
21.7.2008 17:06, zobrazeno: 7437x

Jak dlouho by mělo být bez deště, pokud má být zachován účinek postřiku?Jen na dvou příbalových letácích jsem našel, že by postřik měl být aplikován na suchý list a nemělo by 2hod. pršet. Jde hlavně o Kuprikol, Sulikol a Dithane. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 191.35 (?), 21.7.2008 17:45

Dobrý den, letos mně připadá, že vyvolám déšť, sotva se objevím na zahradě s postřikovačem. Ale tak nějak ze zkušenosti - aspoň 2 hodiny nesmí pršet a postřik musí zaschnout. Třeba Kuprikol, Sulikol a Dithane jsou po dešti na listech vidět, špatně se po zaschnutí smývají. Tak snad to platí i o ostatních. Pokud mají systémový účinek, tak by to mohlo platit s ještě větší pravděpodobností. Ale letos jsem stříkal proti obaleči švestky Calypsem /máme malou úrodu všeho kvůli kroupám/ a za 3 hodiny byla průtrž. Tak jsem je druhý den stříkal znovu. Zrovna u Calypsa jsem to nikde nenašel, takže mi to nedalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.17 (?), 22.7.2008 9:33

Dobrý deň, trocha može pomôcť - přípravek Agrovital.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 22.7.2008 19:41

Kontaktní přípravek může nejprve dopře zaschnout, a pak se nesmývá (pokud není průtrž). U systémových přípravků se to liší podle účinné látky, ale obvykle stačí 1 hod. Samozřejmě čím déle, tím lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika