Peničkova metóda zakoreňovania viniča



Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 38.61 (?)
3.2.2018 10:01

Kořínky začínají pouštět v podstatě okamžitě, po týdnu a ž dvou jsou již dobře vidět. Podle odrůdy a teploty jsou dostatečně rozsáhlé během jednoho měsíce.

Problém je, že zároveň i raší a potřebuji dostatek světla a udržet je v dobrém stavu do doby výsadby už bývá obtížnější. Proto bych nespěchal, polovina až konec března je u mne optimální.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Milaník - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 48.65 (?), 22.8.2016 23:44

Prikladám fotografie kde je dokonalé prekorenenie v substráte odrody VOSTORG.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 38.61 (?), 24.1.2018 23:33

Dle mého asi v době střihání keřů, tzn. asi v půlce února.

Tato doba se ovšem velmi mění s nadmořskou výškou a polohou v rámci ČR, případně SR.

Mělo by to být dostatečně dlouho před prouděním mízy. Dřívější termín nevadí.

Vloni odebrané řízky mi kořenily velmi dobře a některé jsem vysazoval až v čevnu, bez problému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
endycz - (14) - 56.54 (?), 25.1.2018 19:46

díky za odpověď, řízky už mám, mám je ve sklepě, ale šlo mi spíše o to, jak dlouho to při této metodě trvá než se zakoření, abych je mohl v květnu zasadit :-) špatně jsem se vyjádřil 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milaník - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 168.60 (?), 28.1.2018 15:31

Dobrý deň,

 
ja už v teraz mám vo vate viac ako 1000 odrezkov. Ja som musel začať skôr, aby som stihol všetky zakoreniť. Samozrejme ich prisvetlujem.
Malé množstvo môžete na juhovýchodnej strane na parapete aj teraz. Ale podľa mňa, Vám bude stačiť, keď začnete koncom februára, alebo začiatkom marca. Ak sadenice budú mať dobré podmienky (svetlo, teplo, kvalitný substrát) budete ich v máji môcť vysadiť na trvalé miesto.
S pozdravom Milan.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 38.61 (?), 3.2.2018 10:01

Kořínky začínají pouštět v podstatě okamžitě, po týdnu a ž dvou jsou již dobře vidět. Podle odrůdy a teploty jsou dostatečně rozsáhlé během jednoho měsíce.

Problém je, že zároveň i raší a potřebuji dostatek světla a udržet je v dobrém stavu do doby výsadby už bývá obtížnější. Proto bych nespěchal, polovina až konec března je u mne optimální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
endycz - (14) - 56.54 (?), 6.2.2018 22:22

díky moc za reakce, bohužel jsem si je přečetl pozdě, nicméně o víkendu jsem začal, ale mám to v chladnější místnosti, tak to asi chvíli zabere, takže snad se mi to podaří do května nějak udržet a v květnu nebudou mrazíky.

tom


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 159.76 (?), 26.1.2017 10:31

tak ako sa vám darí v množení tento rok? mne už jeden prútik z 30tich korienky zapustillaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mosnym - (1) - 205.81 (?), 16.2.2019 10:58

dobrý den chcem sa opytat či na odrezkoch odstranujete spodne očko ktore sa zapichuje do vlny,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milaník - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 99.148 (?), 9.2.2017 13:19

Dobrý deň,

 
prepáčte že odpovedám až teraz. Ja so zakorenovaním začnem až v tomto mesiaci. Netreba sa ponáhľať. Bolo málo slnka a zima. A tohtoročná zima mi robí starosti o vinič. Mal som teplotu -30°C.  Viac dní pod -25°C a celý mesiac -15-20°C. Táto zima mi preverí mrazuodolnosť viniča. Keďže s takýmto mrazom som vôbec nepočítal, nemal som vinič proti nemu chránený. Iba nové rastliny nakopcované zeminou. Aj sneh, ktorý by chránil, napadol až po najväčších mrazoch. Prúty niektorých odrôd, aj keď sa zdali v poriadku a aj očká boli zelené, námočené vo vode nemajú snahu rašit. Ešte je zavčasu robiť záver, ale nemám s toho dobrý pocit.
 
Milan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 10.2.2017 6:38

Teplota -30°C není ideální, myslím, že většina východoevropských odrůd nemá šanci takové zimní mrazy vydržet bez poškození. Ale každopádně budu držet palce!yes
Na Hané zatím bylo jednou -20°C, jinak párkrát -15 až -17°C. Díval jsem se na očka Solarisu a vypadala dobře i když i tam jsem mrazem spálená očka našel, zejména v místech, kde byl mohutnější zálistkový výhon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika