Ochrana proti vosám a ptákům



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 136.34 (?) 
10.8.2008 21:58

Rozvěšuji pet lahve, dávám do nich vodu s cukrem a přilívám trochu vína-rybízáku.Pepík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 195.168 (?), 22.8.2008 14:30

Tak to bych se bál, aby mi tam nenalítalo více včel jak vos. Já je chytám na pivo (musí se v lapačích odležet), ale teď už je docela pozdě - nejlepší je to na jaře, kdy samičky vybírají místa pro stavbu hnízd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mona lisa - (13) - 171.60 (?), 19.8.2008 12:14

Na tych nesmierne drzych vtakov (cierne s dlhym zltym zobakom, u nas sa nazyvaju škorce) pomoze zavesit na stromy nejaky leskly pohybujuci sa material - CD-cka, alebo z alobalu odrezane kusky zavesujem na spagatiky. A pomohlo to nielen na vinici, ale aj na broskyniach a letnych hruskach.

Na osy sa mi tiez osvedcilo pivo + sirup asi 4:1, dokonca som tym komplet vykantrila osie hniezdo v zemi pod hruskou, na ktoru som to zavesila. Najlepsie boli stare flase od octu, na bokoch som vyzerala male asi 5 cm okienka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Thomas - (7) - 21.2 (?), 19.8.2008 16:10
Již druhým rokem rozvěšuji po zahradě, kde mám kolem plotu víno, na špagáty CDčka a zabírá to, ovšem je musím vyvěsit až víno zraje, špačci si na to rychle zvykají. S hmyzem problémy nemám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 20.8.2008 7:09

CD mám rozvěšená, ale nic moc. Možná fungují na špačky a jiné "cizince", ale "místní" je naprosto ignorují. 

Když jsem CD věšel, skupinka kosů mě sledovala asi z pětimetrové vzdálenosti a okamžitě po mém odchodu začli hodovat přímo vedle CD.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.82 (?), 29.9.2008 15:41

Kosáci jsou drzí jak lázeňské veverky a stejně tak oprsklí. Nic jim nevadí a nic jim není svaté. CD, pasti, sítě... na všechno si časem zvyknou, ale hlavně přijdou na to, jak dotyčnou věc obejít. Nejlepší způsob, který v praxi odzkoušeli naši sousedé je zainteresovat na odlovu kosáků vlastní kočku. Tedy přesně : doneseš uloveného kosáka = dostaneš mňamku. Sousedovic kocour velmi rychle pochopil, ale co je důležitější, pochopili i kosáci a sousedovic zahradě se obloukem vyhýbají - a hodují zatím u nás.  Uvažujeme vážně o 2 kočkách. Bude to levnější než všechny pasti a estetičtější než rozvěšená CDéčka. Heslo dne : Mor na vás, potvory opeřené. Foá

P.s. Je ovšem zajímavé, že plenění vinic se účastní kosáci, špačkové a tu a tam drozdi. Sýkorky, vrabčáci, pěnkavky se podobných akcí neúčastní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 248.116 (?), 30.9.2008 13:55

Není na tom nic divného, mají raději semena-hlavně slunečnice-,oříšky všeho druhu, sýkory lůj, vrabci i drobky. Ovoce je nebere. Maximálně občas zjara nalité pupeny. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 195.168 (?), 30.9.2008 16:24

Proti kosům se mi osvědčily sítě od citrónů, kdy jsem střapce do nich "oblékl" a nití nad hroznem provlékl oka a na suk zavázal. Kosi si vždycky nějakou cestu, jak se k hroznům dostat najdou, ale škody jsou tentokrát daleko menší. Je jen zajímavé, že soused si se sítěma nedělá žádné těžkosti a jeho hrozny (stejných odrůd) zůstávají nedotčeny, zatímco moje zasíťované jsou stálým objektem jejich snažení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 77.152 (?), 2.10.2008 1:05

Letos jsem na vosy a ostatní nezvané hosty vyzrál. Vlastně manželka, která mě ušila ze staré záclony takové roury, které jsem navlékal na hrozny a pod nimi asi 10 cm je střihal. Nahoře a dole jsem je uzavřel kolíčky na prádlo. Akce trvala celý den, ale výsledek skvělý. Celkem jsem takto ochránil asi 100 nejlepších hroznů. Z těch nechráněných nic nezbylo. Návleky jsem nyní svlékl a použiji je příští rok. Někde mám dokonce i foto, pokud by byl nějaký zájem.

Jarda N.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.7 (?), 2.10.2008 9:46

Dobrý den, prosím, pošlete fotku!!! Příští rok budu muset něco podobného použít... Letošní úrodu sklidili kosáci. Díky Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika