Ochrana proti vosám a ptákům



host - 220.253 (?)
28.8.2006 11:28

Proti ptákům sítě (nemá cenu šetřit, ty levnější se trhají). proti vosám věsím cca po 1 metru lahve od piva buď s pivem(4-5 cm) nebo naředěným sirupem(nejlepší je domácí) a pak cca po týdnu měnit obsah. Jakmile však vosy začnou ozobávat, radši udělám vinobraní, toto je větčinou známka toho, áue hrozny jsou již dostatečně sladké)

Honza

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 166.20 (?), 27.7.2006 23:27, zobrazeno: 56180x

Prosím o radu, již několik let nesklidím žádné hrozny. Chutˇově výbodné odrudy jako je Iršaj a jiné se mi naučily sklízet vosi a ptáci. Ještě se mi nepodařilo nad nimi vyzrát. Máte na to nějaký recept?

Děkuji VašekB

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.253 (?), 28.8.2006 11:28

Proti ptákům sítě (nemá cenu šetřit, ty levnější se trhají). proti vosám věsím cca po 1 metru lahve od piva buď s pivem(4-5 cm) nebo naředěným sirupem(nejlepší je domácí) a pak cca po týdnu měnit obsah. Jakmile však vosy začnou ozobávat, radši udělám vinobraní, toto je větčinou známka toho, áue hrozny jsou již dostatečně sladké)

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.2 (?), 15.4.2007 17:48

Dobrý den.. a neni ještě něajký jiný zúůsob na zlikvidování ech hnusných otravných vos????my je máme nad garáží u bazénu a také zalézají do krovů. na netu sem také našel že do odchytbých lahví je spíš lepší dávat trochu piva s trochou octa! Sladké věci přilákají i včely a těch je opravdu pak škoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 15.4.2007 21:09

Dávám do lahví sladkou vodu,  a včela tam nevletí ani jedna.Buďto jsou vychované nebo je to neláká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.251 (?), 19.4.2007 13:19

Špačči jsou otravní a poměrně chytří. Nedělá jim problém oklovat víno, které mně rostlo pod  otevřeným oknem, kde jsem v místnosti seděl u kompu. My střádáme sítka, obaly od sklenic a ovoce a každý hrozen zvlášť do něho balíme.  Ostatně moc jich není a stačí hodina, a z nadějných hroznů jsou špačky oklované zbytky. Vosy mi na hrozny nejdou, snad proto, že v té době mají dost hrušek, švestek a jablek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 129.34 (?), 11.7.2007 21:17

Nejlepší ochrana před ptáky je rozvěsit pokažené CD ne provázku nebo vlasci, aby se volně pohybovaly. Na vosy se mi ale nijak nepodařilo vyzrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.2 (?), 6.8.2008 12:06
CD fungují spolehlivě, ale sršni a vosy je velký problém...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 159.147 (?), 16.9.2018 22:28

Již několik let používám k ochraně hroznů sáčky ušité z netkané textilie která se používá k rychlení hlávkového salátu. Sáčky o rozměru 25 x 3O cm po zaměknutí bobulí navleču na hrozen, obtočím kolem stopky a sepnu kolíkem na věšení prádla. Textilie je průlinčitá, hrozny " dýchají", srážková voda vyteče, takže nedochází k hnití. Sklízím ABSOLUTNĚ nádherné netknuté hrozny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.225 (?), 13.7.2007 16:56

K mým několika stromkům révy jsem letos naučil chodit kočky z okolí na jídlo a ještě plánuju rozvěšení cédeček. Tak snad zvítězím :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.167 (?), 26.1.2008 13:09

Nejlépe se mě osvědčilo do pivní láhve namačkat tak 10 bobulí právě toho vína včely nato nejdou asi mají větší IQ než vosa a sršeň po asi 14 dnech vyměnit velmi účinné. Na ptáci jsme krátký jak se zpívá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika