Neroste a neroste



pechmanm - (32) - 169.105 (?)
22.9.2009 12:07
Dobrý den, děkuji za rady. Na jaře přesadím a ošetřím proti te nemoci. Do jake zeminy mam revu zasadit? Vsude mame jil a vicemene vse co sazim tak micham jil s klasickym zahradkarskym substratem, abych jil odlehcil. Diky za info a rady. MP.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
pechmanm - (32) - 253.29 (?), 20.9.2009 21:18, zobrazeno: 18461x
Dobry den, loni zacatkem roku jsem zasadil toto vino a prakticky vubec nevyrostlo. Je to normalni? Zapomel jsem o jakou odrudu se jedna, ale udajne je velmi odolna. Dekuji za rady. M.Pechman
1
1
2
2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 93.15 (?), 20.9.2009 21:41
revu budu nyni sazet, nejsem vubec odbornik, tak studuju co jde... ale podle fotky mi prijde, ze jste to vysadil melce, myslim, ze nastepovana cast ma byt snad jen 5 cm nad zemí a vy revu mate asi stejne hluboko jako ve skolce...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.246 (?), 21.9.2009 20:40

Révu doporučuji na jaře vyrýt, zasadit hlouběji a přihnojit dusíkem. Nezapomeňte ani na ochranu. Prtonospora Vám spálila spodní listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pechmanm - (32) - 169.105 (?), 22.9.2009 12:07
Dobrý den, děkuji za rady. Na jaře přesadím a ošetřím proti te nemoci. Do jake zeminy mam revu zasadit? Vsude mame jil a vicemene vse co sazim tak micham jil s klasickym zahradkarskym substratem, abych jil odlehcil. Diky za info a rady. MP.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 195.168 (?), 24.9.2009 14:31

Možná je to perenospora, ale nejsem si tím úplně jistý. Jsou-li na povrchu listů žluté "rozlévající se" skvrny a zespodu skvrn bílé houboví, pak je to perenospora. V tom případě to skutečně chce postřik, ale stříkat na jaře je nesmysl.

Po vykopání sazenic je potřeba vyhloubit dostatečně velkou jámu (máte-li žlutoslínovou zem, tak doporučuju 50cmX50cm do hloubky 1 m - já to tak dělám taky) a zasypat kompostem. Sazenice je potřeba zasadit hlouběji (jak radí jgeneral). Dále doporučuju vystříhat na jeden výhon.

Pokud se mýlím, tak mě jgeneral jistě rád opraví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 24.9.2009 22:43

Jámu 0,5 x 0,5 do hloubky 1 metr - no nechtěl bych to osobně hloubit. To už je snad na bagr. Ale láska k vlastním výpěstkům snad i hory přenáší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 178.82 (?), 25.9.2009 6:42

Běžně kopu "okop pro klečícího střelce", tj jámu  0,6 m širokou a cca 90 cm hlubokou po celé délce budoucího vinohrádku. Určitě se to vyplatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 25.9.2009 12:23

Já pěstuji v následujícíh půdních podmínkách : v hloubce asi 30 pod povrchen je již kompaktní skalní masiv. Takže takovou jámu o které se hovoří výše bych mohl vykutat jedině s použitím dynamitu či TNT. Přesto jako začátečník již několik let ralativně úspěšně vynařím a to v totální nevinařské oblasti. Rozdíl mezi slušnými a neslušnými půdními podmínkami je prakticky následující :

Můj otec vinaří v Brně. Půda je tam prvotřídní (hluboká černozem). Letos na jaře jsme oba vysázeli shodné sazenice. On dopěstoval výhony cca 3 metry dlouhé, zatímco já jen "chcípáky" cca 0,5 metru. Otec se směje : hnojit! Hnojit! Sám však nehnojí.  Příští rok (když bůh dá) budu mít výhony přibližně téměř stejně dlouhé jako má otec nyní, zatímco on už bude mít zapěstovaný dfn. tvar keřů a možná i první testovací hrozny. Můj nezlomný optimismus je však naplňován tím, co jsem viděl u našich přímořských jižních sousedů, to jest, v jakých hrůzných až děsivých podmínkách roste a plodí tamní réva - vyprahlé skalnaté planiny jižních svahů s téměř nulovou vrstvou půdy. Ta réva musí být doslova geniální, že si její kořínky nějakými puklinkami najdou cestu k vláze a živinám. Takže moje pěstitelská zásada zní : silní jedinci určitě přežijou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 25.9.2009 17:08

Na to vemte jed! Réva je nezlomný kultivar a umí si najít to své.Včetně tepla, které je ve skále akumulováno. A to bude možná větší než v Brně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 72.33 (?), 25.9.2009 17:19

Přikláním se k většinovému názoru, neroste- protože byly sazenice mělce zasazeny, když je na podzim vyryjete a zasadíte pořádně hluboko, tak sice zase noc nenaroste, protože zas porušíte ty kořínky, které již stačili narůst, ale další rok by už měla sazenice pěkně přirůstat.  Celou sazenici doporučuji přihrnout nějakou sypkou hmotou - pompost, rašelina, alespoň máte jistotu že vršek přez zimu nevymrzne. Nezapomeňte na jaře zastřihnout na cca 2 očka, pokud by jste nechal všechny, tak všechny by udělaly slabé výnonky a žádné pořádné dřevo by nenarostlo (stačí vám, když naroste jeden pořádný kmínek).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika