Množení vinné révy



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?)
17.4.2012 10:43

Loru mám nově a letos očekávám první úrodu, její řízky zakořenily úplně v pohodě, ještě ji zkusím naroubovat "za zelena" na výhony ze staršího kmene červené chrupky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 16.4.2012 21:19

Střapec vypadá velmi pěkně yes. I já začal kontejnerovat sazenice; odrůdy Velika, Vostorg muskatnyj, Lora, Talisman, AT 6-3-SK, Pannonia, další mám ještě v perlitu. 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 16.4.2012 22:15

Pěkné sazenice, Mirku! Paráda! Akorád odrůdu Lora a nvšl.bohužel neznám, ale těch odrůd už začíná být opravdu hodně, škoda, že kromě perfektních moštových českých PIWI odrůd nemáme i stolní, snad něco v Lednici vykouzlí :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.43 (?), 16.4.2012 22:59

Lora patrí pri degustáciách medzi najlepšie. Mal som ju naočkovanú na mladom frankoamerikánu. Ten ale vlani postupne uschol spolu s ujatou Lorou. Ak byste Mirku nevedel, čo s kontajnerkom Lory, rád ju od Vás kúpim, alebo vymením za niektorú z mojích sadeníc. AT 6-3 SK má obrovské bobule, ale vlani nedozráli ani do októbra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 17.4.2012 10:43

Loru mám nově a letos očekávám první úrodu, její řízky zakořenily úplně v pohodě, ještě ji zkusím naroubovat "za zelena" na výhony ze staršího kmene červené chrupky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 17.4.2012 11:05

Lora i podle letošních zkušeností koření velmi dobře.
Také chuťově je výborná, ale pěknou úrodu jsem na ní měl jen jednou, v roce 2009. V roce 2010 namrzla po -24°C a neplodila, předloni na podzim jí také nevyhovoval studený podzim a špatně vyzrálo réví, takže měly jen dva malé hrozny. Po letošní zimě vypadá dobře. Každopádně bych ji doporučil do teplejších oblastí než je Haná a také pozor, má ženský typ květu, ale problémy s opylením nebyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 17.4.2012 11:22

Možná i kvůli tomu by bylo dobré kdybych ji vysadil (přerouboval) k domu na jižní stranu kde může mít až 14 dnů "k dobru".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 17.4.2012 12:46

Vždycky když se objeví nějaká nová chválená odrůda, tak ze své vrozené hamižnosti začnu honem všemožně pátrat a shromaždovat o ní informace, abych náhodou o něco exkluzivního nepřišel.  No, a u té Lory jsem zjistil, že ji údajně při registraci v Rusku a i na Ukrajině přejmenovali na "Flora".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 12.1.2013 14:10

Nemá někdo zkušenosti s výrobou roubovaných sazenic révy na podnoži? Jsem z vinorodé oblasti, kde se může vyskytovat mšička révokaz a také bych chtěl, aby sazenice dobře rostly ve velmi suché písčité půdě. Takové sazenice se dají u nás koupit, ale jde mi o zachování starých klonů révy vysazených už mým dědem, které nikde neseženu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 12.1.2013 19:09

Já s tím zkušenosti zatím nemám, ale v budoucnu se na to také chystám, i když z jiného důvodu, než Vy. Napíšu alespoň stručně, jak to dělají profesionální výrobci révových sazenic:

Na vyzrálý řízek podnože se naroubuje jednočkový roub ušlechtilé odrůdy, používá se nejčastěji "omega" řez. Spoj se zavoskuje. Podnož se dá zakořenit do vody tak, že spodní konec podnože v oblasti prvého kolínky je ponořen do vody teplé cca 25 - 28°C. Vrchní část s roubem se udržuje v chladu, aby se zabrzdilo rašení oček..Po zakořenění se sazenice vysazuje ven do půdy, kde očko vyraší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 225.31 (?), 12.1.2013 19:35

Vypěstujte podnožovou sazenici na konečném stanovišti, nechte z jara vyrůst zelený výhon dlouhý 30 cm. Ten seřízněte pod třetím očkem, vyřízněte do něj klínový zářez ve směru očko úponky. Do zářezu vložte seříznutý dřevitý roub, uchovaný v chladnu, který jste ustříhl před příchodem silnějších mrazů minulý rok. Tohle se provádí přibližně koncem května.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika