Množení vinné révy



Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 225.31 (?)
12.1.2013 19:35

Vypěstujte podnožovou sazenici na konečném stanovišti, nechte z jara vyrůst zelený výhon dlouhý 30 cm. Ten seřízněte pod třetím očkem, vyřízněte do něj klínový zářez ve směru očko úponky. Do zářezu vložte seříznutý dřevitý roub, uchovaný v chladnu, který jste ustříhl před příchodem silnějších mrazů minulý rok. Tohle se provádí přibližně koncem května.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 16.4.2012 21:19

Střapec vypadá velmi pěkně yes. I já začal kontejnerovat sazenice; odrůdy Velika, Vostorg muskatnyj, Lora, Talisman, AT 6-3-SK, Pannonia, další mám ještě v perlitu. 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 16.4.2012 22:15

Pěkné sazenice, Mirku! Paráda! Akorád odrůdu Lora a nvšl.bohužel neznám, ale těch odrůd už začíná být opravdu hodně, škoda, že kromě perfektních moštových českých PIWI odrůd nemáme i stolní, snad něco v Lednici vykouzlí :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.43 (?), 16.4.2012 22:59

Lora patrí pri degustáciách medzi najlepšie. Mal som ju naočkovanú na mladom frankoamerikánu. Ten ale vlani postupne uschol spolu s ujatou Lorou. Ak byste Mirku nevedel, čo s kontajnerkom Lory, rád ju od Vás kúpim, alebo vymením za niektorú z mojích sadeníc. AT 6-3 SK má obrovské bobule, ale vlani nedozráli ani do októbra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 17.4.2012 10:43

Loru mám nově a letos očekávám první úrodu, její řízky zakořenily úplně v pohodě, ještě ji zkusím naroubovat "za zelena" na výhony ze staršího kmene červené chrupky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 17.4.2012 11:05

Lora i podle letošních zkušeností koření velmi dobře.
Také chuťově je výborná, ale pěknou úrodu jsem na ní měl jen jednou, v roce 2009. V roce 2010 namrzla po -24°C a neplodila, předloni na podzim jí také nevyhovoval studený podzim a špatně vyzrálo réví, takže měly jen dva malé hrozny. Po letošní zimě vypadá dobře. Každopádně bych ji doporučil do teplejších oblastí než je Haná a také pozor, má ženský typ květu, ale problémy s opylením nebyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 17.4.2012 11:22

Možná i kvůli tomu by bylo dobré kdybych ji vysadil (přerouboval) k domu na jižní stranu kde může mít až 14 dnů "k dobru".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 17.4.2012 12:46

Vždycky když se objeví nějaká nová chválená odrůda, tak ze své vrozené hamižnosti začnu honem všemožně pátrat a shromaždovat o ní informace, abych náhodou o něco exkluzivního nepřišel.  No, a u té Lory jsem zjistil, že ji údajně při registraci v Rusku a i na Ukrajině přejmenovali na "Flora".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 12.1.2013 14:10

Nemá někdo zkušenosti s výrobou roubovaných sazenic révy na podnoži? Jsem z vinorodé oblasti, kde se může vyskytovat mšička révokaz a také bych chtěl, aby sazenice dobře rostly ve velmi suché písčité půdě. Takové sazenice se dají u nás koupit, ale jde mi o zachování starých klonů révy vysazených už mým dědem, které nikde neseženu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 12.1.2013 19:09

Já s tím zkušenosti zatím nemám, ale v budoucnu se na to také chystám, i když z jiného důvodu, než Vy. Napíšu alespoň stručně, jak to dělají profesionální výrobci révových sazenic:

Na vyzrálý řízek podnože se naroubuje jednočkový roub ušlechtilé odrůdy, používá se nejčastěji "omega" řez. Spoj se zavoskuje. Podnož se dá zakořenit do vody tak, že spodní konec podnože v oblasti prvého kolínky je ponořen do vody teplé cca 25 - 28°C. Vrchní část s roubem se udržuje v chladu, aby se zabrzdilo rašení oček..Po zakořenění se sazenice vysazuje ven do půdy, kde očko vyraší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 225.31 (?), 12.1.2013 19:35

Vypěstujte podnožovou sazenici na konečném stanovišti, nechte z jara vyrůst zelený výhon dlouhý 30 cm. Ten seřízněte pod třetím očkem, vyřízněte do něj klínový zářez ve směru očko úponky. Do zářezu vložte seříznutý dřevitý roub, uchovaný v chladnu, který jste ustříhl před příchodem silnějších mrazů minulý rok. Tohle se provádí přibližně koncem května.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika