Přemnožené vosy - jak na ně



host - 94.21 (?)
10.12.2007 15:20

Dělám něco podobného. Potřebuji pouze PET láhev, nejlevnější pivo z marketu a kus drátu. Trochu piva (cca 0,2l) naleju do PET lahve. Zavěsím s pomocí drátu k ohroženým plodům. Vosa se nemá šanci dostat ven. Taky to sbírá mouchy a sršně. Včely si toho ani nevšimnou.

A jestli se chcete na podzim někomu pomstít, tak ten obsah je fakt humus, jak páchne :-/

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512), 20.7.2007 13:34, zobrazeno: 6611x

Máte-li problém s přemnoženými vosami, zkuste to udělat jako já....

Vezměte dvě průhledné pet-lahve. U jedné z nich odřízněte hrdlo s kouskem rozšířené části (1 cm), u druhé pouze okrouhlou část hrdla (prstenec kolem nich je potřeba ubrousit). Po nahřátí obou okrajů hrdel pojezděním po plotně je přitisknutím spojte. Takto vzniklý trychtýř s prodlouženým ústím vložte do těsných okrouhlých otvorů vyřezaných v průhledné 5-litrové pet-lahvi (nejlépe hranolovitého tvaru) s pivem. Další trychtýře můžete zastrčit z druhého boku 5-l. Pet-lahve či vyříznutou dírou v uzávěru. Krátkou dobu po zavěšení můžete sledovat, jak vosy ve vámi zhotoveném bazénku vesele dovádějí...

V minulém roce mi takto vydržela celá úroda bez větší újmy až do sklizně (narozdíl od předešlých let)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 94.21 (?), 10.12.2007 15:20

Dělám něco podobného. Potřebuji pouze PET láhev, nejlevnější pivo z marketu a kus drátu. Trochu piva (cca 0,2l) naleju do PET lahve. Zavěsím s pomocí drátu k ohroženým plodům. Vosa se nemá šanci dostat ven. Taky to sbírá mouchy a sršně. Včely si toho ani nevšimnou.

A jestli se chcete na podzim někomu pomstít, tak ten obsah je fakt humus, jak páchne :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 195.168 (?), 11.12.2007 16:40

Řekl bych, že z lahve prostě jenom zavěšené na drát má vosa šanci se dostat - stěny ji navedou k východu. Možná bude dobré začít s odchytem vos hned na jaře, kdy vylézají samičky z úkrytů, protože jakmile založí hnízda, je to boj s větrnými mlýny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 120.80 (?), 11.4.2008 14:01

Doporučuji každému, kdo netouží po tom aby mu letos vosy pomáhaly se sklizní, aby co nejdříve začal s rozvěšováním pastí. Já jsem je rozvěsil a pasti se teď těší velkému zájmu (ze strany vosích samiček).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika