hnojení révy



host - 30.130 (?)
13.2.2011 0:27

V té době jsem také koupil v OBI odrůdu VITIS jedná se o stolní hrozno, růžové a velkoplodé.Daří se mu dobře, není náchylné na nemoce.Je skutečně růžové, slaďoučké ale bobule jsou asi1 až 1,2 cm velké.Záleží na podmínkách.Já jsem na Plzni jihu 549m.n.m


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 5.1.2009 14:52

to je blbost 400q / ha. Možná tak toho hnoje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.121 (?), 5.1.2009 18:05

A taky bych to moc neprožíval. 2 -3 hrsti Cereritu, půl až metr kolem kmene a pár lopat kompostu. Vše cca v březnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.60 (?), 23.2.2009 21:00

Hnojení vnice bobule skutečně příliš nezvětší. Chyba je nejspíše v prodejci. Věci znalý vinař se často musí jen usmívat nad nabídkou různých firem.  Nabízejí se odrůdy k nám naprosto nevhodné nebo moštové odrůdy se deklarují jako stolní. Možná Vám prodali Veltlínské červené rané - je to sice moštová odrůda, ale chůť vyzrálých hroznů je vynikající.  Pokud jste koupil Chrupku červenou, ta je taky výborná, ale nesmíte na hlavě nechávat moc hroznů, pak je drobnější a není tak dobrá.

Réva si dokáže živiny vytáhnout ze značné hloubky. Až budete v Chorvatsku, uvídíte, že réva často roste téměř na holé skále.  Nehnojená réva roste zpočátku slabě, ale později si pro živiny sáhne do zemských hlubin a růst se vyrovná. Znám spoustu vinic, které se vůbec nehnojí a rostou docela dobře. Pro klidné svědomí Vám můžu doporučit každoroční přihnojování kompostem. Čerstvá mrva může vyvolat žloutenku.  Dávka kompostu 2 - 3 kg na m2.  Co se týká průmyslových hnojiv, réva snáší dávky podobně jako brambory nebo cukrovka.  V praxi to bývá do  2 kg 27 % ledku na 1 ar, dávka 50% draselného hnojiva do 5 kg /draselnouj sůl dávejte vždy na podzim/.  S fosforem se musí opatrně, dokáže vyvolat silné žloutenky. To platní i pro kombinovaná hnojiva.
Listová hnojiva se dají aplikovat pravidelně každých 14 dní, podobně jako u ostatních zahraních rostlin.  Hnojení může začít krátkce po vyrašení a končí v době zaměkání bobulí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.4 (?), 26.9.2010 11:37

Chci je zeptat, je vhodné hnojit i slepičími kuřinci? Používáme je na hnojení zahradních rostlin ale nevím jestli je vhodné s tím hnojit i vinici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.63 (?), 26.9.2010 17:35

Kuřince jsou výborné, ale silné hnojivo. Réva je nejlépe snáší ve zkvašené formě.  Kuřince zalejete vodou a necháte je zkvasit v barelu.  Zkvašený roztok je dobré naředit nejméně v poměru 1: 10.  Pozor. Jedná se skutečně o silné hnojivo a révu lze takto snadno přehnojit. Mezi opakovanou aplikací nechávejte dlouhé přestávky a v případě silného vzrůstu hnojení ukončete.

Pro pořádek uvádím, že hnojení dusíkatým hnojivem má smysl pouze v době plné vegetace. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 30.130 (?), 13.2.2011 0:27

V té době jsem také koupil v OBI odrůdu VITIS jedná se o stolní hrozno, růžové a velkoplodé.Daří se mu dobře, není náchylné na nemoce.Je skutečně růžové, slaďoučké ale bobule jsou asi1 až 1,2 cm velké.Záleží na podmínkách.Já jsem na Plzni jihu 549m.n.m


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 13.2.2011 9:31
No já tedy nevím zda VITIS je odrůda (Vitis vinifera - réva vinná). V jiném příspěvku píšete že nějaké zkušenosti máte, ale tady jste se patrně názvem nechal napálit. Rozhodující však je, že jste s hrozny spokojen!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika