Hibernal a Solaris - choroby



host - 181.13 (?)
10.8.2011 1:04
Dobrý deň Ferby1! Nevešte hlavu. Myslím si, že na to idete z toho správneho konca: namiesto permanentnej chemizácie je rozumnejšie pestovať hybridy. Hibernal má slušnú odolnosť, prof. Kraus ho z nemeckých bielych odrôd hodnotí najviac. Sú ale ešte odolnejšie hybridy. Rozmýšľam nad sortou Frontenac Gris, event. menej cukornatou Louise Swenson. Záleží na vkusu každého z nás. Niekto má rád neutrálne vína, iný aromatické. Medzi modrými kultivarmi sa dá nájsť viac odolných rezistentov, aj keď na niektorých listoch PIWIs Cabernet Jura som našiel aj po 3 postrekoch príznaky rosného typu perenospóry. Marquette vo vinohrade je absolútne čistá. Podobne odolná je modrá odroda Frontenac. Keď budete nútený v budúcej sezóne striekať, začnite najneskôr po odkvete a zvolte hneď kombinované pesticídy. Švajčiari vyvíjajú stále niečo nové, ale ťažko sa to zháňa. Ja už teraz striekať nebudem- s ohľadom na OL a blížiaci sa zber hrozna. Napr. Irsai Oliver už je sladký a voňavý. Bohužiaľ koncom zimy pôjde pod nôž a do kmienkov prídu rezistentné očká. Majte sa pekne a hlavu hore! Paľo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 167.202 (?), 9.8.2011 12:59
Draslík môžete aplikovať nielen do pôdy (K2SO4), ale aj opakovaným postrekom na list, napr. prípravkom Cukrovital K400. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 9.8.2011 15:26

Je to tak - draslík, i když s problémy (prý) se vstřebává i přes list. Kdesi jsem ale četl, příliš mnoho draslíku znemožňuje přijímat další prvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 59.40 (?), 9.8.2011 10:13

Ještě jedna fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferby1 - (41) - 16.70 (?), 9.8.2011 19:01

Zdravím zpět do diskuse, tak jsem letos nějak kromě hnojení zaváhal i v postřikách proti perenospoře a oidiu, sázel jsem na velkou odolnost mých odrůd, ale letošní počasí vyvolává velký tlak chorob. Hibernal je asi hotovej, chloróza, plíseň, úpal - ten teda dopad, nemá šanci dozrát (dozrává až v říjnu). Solaris snad i přes choroby dozraje, už mám napadenou ale i Klavoru, Malverinu a částečně Merzling. Teď už to asi ničím moc nezachráním, spousta listů má zespodu bílý povlak. No nic, uvidíme, příště budu chytřejší a budu uvažovat trošku preventivněji. Fakt je to letos naprd s počasím - střídání srážek, veder, zimy apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.13 (?), 10.8.2011 1:04
Dobrý deň Ferby1! Nevešte hlavu. Myslím si, že na to idete z toho správneho konca: namiesto permanentnej chemizácie je rozumnejšie pestovať hybridy. Hibernal má slušnú odolnosť, prof. Kraus ho z nemeckých bielych odrôd hodnotí najviac. Sú ale ešte odolnejšie hybridy. Rozmýšľam nad sortou Frontenac Gris, event. menej cukornatou Louise Swenson. Záleží na vkusu každého z nás. Niekto má rád neutrálne vína, iný aromatické. Medzi modrými kultivarmi sa dá nájsť viac odolných rezistentov, aj keď na niektorých listoch PIWIs Cabernet Jura som našiel aj po 3 postrekoch príznaky rosného typu perenospóry. Marquette vo vinohrade je absolútne čistá. Podobne odolná je modrá odroda Frontenac. Keď budete nútený v budúcej sezóne striekať, začnite najneskôr po odkvete a zvolte hneď kombinované pesticídy. Švajčiari vyvíjajú stále niečo nové, ale ťažko sa to zháňa. Ja už teraz striekať nebudem- s ohľadom na OL a blížiaci sa zber hrozna. Napr. Irsai Oliver už je sladký a voňavý. Bohužiaľ koncom zimy pôjde pod nôž a do kmienkov prídu rezistentné očká. Majte sa pekne a hlavu hore! Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferby1 - (41) - 244.2 (?), 10.8.2011 8:12

Pal'o děkuji za povzbuzení, třeba to s tou úrodou nebude nakonec tak hrozné, je fakt, že už se pomalu blíží u rannějších odrůd sběr a hrozny u většiny mých jmenovaných odrůd (kromě Hibernalu) vypadají pěkně, zejména na Solaris a Merzling dost sázim. Takže díky a mějte se... P.S. Jinak dnes je opravdu u nás v Hradci Králové opět krásné počasí - teplota tak do 15 °C, studený vítr a do toho občas zaprší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 181.13 (?), 10.8.2011 8:57
Dobré ráno! U nás je o 2 stupne menej, fúka ale aspoň neprší. Solaris na vertiku- v tieni- medzi kamenným múrom suseda a severným štítom RD je už tiež sladký. Vedľa neho Prim vyzerá, že už dozrieva, ale je podstatne kyselší. Pekný deň! Paľo P.S. Konec týždňa bude teplejší, dnes to Vavrincovi odpustíme.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 10.8.2011 9:17

Stále skloňujete rezistenci , postřiky a např. ptactvo je vám v každém počasí nakloněno?Pod listem, který jsem neodstranil, mám od raných odrůd jenom třapiny, nanejvýš vosy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferby1 - (41) - 244.2 (?), 10.8.2011 10:06

Já musím říct, že ač se ptactvo u mě na pozemku a kolem baráku vyskytuje v hojném počtu, tak ZATÍM žádné výraznější likvidace hroznů ptactvem neregistruji, to je v tomto ohledu zatím větší škůdce můj dvouletý syn, který otrhává nezralé bobulky a pak je stejně vyplyvne, je to ale pár kuliček, přece ho nebudu likvidovat:-) Vosy u mě vzhledem k počasí ZATÍM taky neškodí... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.123 (?), 11.8.2011 0:11
Proti vtákom (škorci, drozdi, kosi...) sa predsa môžete brániť! Existuje celý rad ekologických fyzikálnych prostriedkov a zábran, od akustických plašičov až po plastové siete. Predsa byste nechcel, aby šľachtitelia révy krížili odrody aj na rezistenciu proti vtáctvu...? Proti osám sa osvedčili zavesené fľaše s troškou nariedeného sirupu. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika