Halčivec révový nebo vlnovník révový



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?)
3.5.2014 16:53

Na prvním snímku jsou dvě odrůdy, napadená, ošetřená a poškozená Krasotka a Kodrjanka, kterou zcela jistě postřik zasáhl, bo její tažeň je těsně vedle. Jak je vidět tak Kodrjanka poškozena není. Mohlo by to vést k dojmu že při ošetření OMITE dochází k následnému poškození listů jen tam kde je již nějaké napadení roztoči. Jenže to bych nesměl ošetřit i Pannoniu, která napadena nebyla ale menší poškození tam je (další dvě fotky), a včíl babo raď! indecision




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 31.134 (?), 11.3.2014 14:05

Tak to by ste mali tým Kuprikolom ešte strieknuť jablone proti chrastavitosti, a marhule proti monílii a máte to kompletlaugh.  Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 5.3.2014 20:59

Sulku jsem si zakoupil a použiji ji ihned podle návodu.Sazenice vína ošetřím napřed drsným kartáčem napřed..Jen na Polabskou nížinu, kde jsem kdysi randil u Labi jako voják, rád vzpomínám.Je to pořece jen kraj mého vzpomínání.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 2.5.2014 20:26

Ošetřil jsem začátkem týdne (pozdě odpoledne) révu přípravkem OMITE. Je možné že právě tento mohl způsobit poškození listů tak jak je to níže na snímcích?






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.161 (?), 2.5.2014 21:36

typnu si..stříkal jste to pote, co na keř svítilo slunce, nejlépe celý den.. máte to spálené... je nejvhodnější stříkat ráno jakmile uschne rosa, kdy ještě slunce nemá intenitu, nebo pozde, skutečně pozdě odpoledne, případně pokud je pod mrakem a slunce nepálí.. váš příklad ukazuje na popálené - spálené listy..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 2.5.2014 22:03

Stříkl jsem to zhruba po šesté hodině v podvečer, kdy již slunce nemá sílu. Je možné že ten den svítilo slunce celodenně, do roztoku jsem přidal smáčedlo a hnojivo na list (na chlorozu). Včera dopoledne (zhruba po desáté hodině) jsem ošetřoval všechny hlavy proti padlí, opět s listovým hnojivem a smáčedlem, listy jsou v pořádku, přestože byl nadstandartní hic. Mám podezření že OMITE není zn. ideál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 3.5.2014 9:04

Ahoj Mirku, když koukám na Tvé fotky poškozených listů, připomněl jsem si podobnou situaci, která se mi stala asi před dvěma, či třemi lety. Po použití Omite proti roztočům na mladých sazenicích to vypadalo velmi podobně až stejně. K přípravku Omite jsem proto nikdy velkou důvěru nepojal i vzhledem k jeho nejednoznačné účinnosti. Bohužel, bližší podrobnosti a okolnosti mého případu už si nepamatuji, ostatně Omite bylo už staženo z trhu, takže je to uzavřená kapitola.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 3.5.2014 9:53

Zdarvíčko Wimpi, ještě to zkusím proňůrat zda jsem stříkl i těmi potvůrkami nějakou méně napadenou hlavičku, případně nenapadenou. Zajímala by mne reakce např. u révy která nebyla roztoči napadena, tu jsem samozřejmě neošetřoval, prohlídnu hlavně hlavičky které mají dva tažně různým směrem.

PS: řízky na další pokus jsem nakonec zase zapomněl v ledničce v práci crying,  budu se tam muset otočit ať to stačím namočit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 3.5.2014 16:53

Na prvním snímku jsou dvě odrůdy, napadená, ošetřená a poškozená Krasotka a Kodrjanka, kterou zcela jistě postřik zasáhl, bo její tažeň je těsně vedle. Jak je vidět tak Kodrjanka poškozena není. Mohlo by to vést k dojmu že při ošetření OMITE dochází k následnému poškození listů jen tam kde je již nějaké napadení roztoči. Jenže to bych nesměl ošetřit i Pannoniu, která napadena nebyla ale menší poškození tam je (další dvě fotky), a včíl babo raď! indecision




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 171.178 (?), 17.5.2014 19:23

Zdravím Mirek. Dnes som vo svojej viničke objavil niečo podobné ako na Vašich fotkách. Okraje mladých lístkov v blízkosti vrcholu letorastu, a tiež konce úponiek hnednú a zasychajú. Všimol som si to na niektorých kroch na Bianke. Ostatné odrody sa zdajú byť v poriadku. Neviem čo to môže byť, doteraz som sa s tým nestretol. Révu som nestriekal tento rok ničím len pred 5 dňami listovým hnojivom Harmavit, ktorý však po hodine zmyl výdatný dážď.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 17.5.2014 21:55

Tipnul bych si, že příčinou je onen postřik listovým hnojivem ve vyšší koncentraci, než snesou mladé listy révy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika